Projekt Open Rails

Včera som skúsil tu najnovšiu mono game verziu. Nastavil som viditeľnosť na 4000 metrov. Spustil som jazdu z Košíc do Humenného načítavanie prebiehalo asi rovnako dlho ako pri pôvodnej verzii. Po spustení som mal fps okolo 12 ale upozorňujem, že počítač nebol resetovaný dosť dlho a popri tom som mal ešte aj iné veci spustené. Na to, že bolo také nízke fps tak išlo to bez jediného seknutia a sam som bol prekvapený, že to ma len 12 fps, možno to zle ukazuje, lebo to bolo plynule. Po čase už bolo fps na úrovní 20 až do 30 pri bočnom pohľade aj 50 fps. Obraz bol lepší jasnejší a ostrejší. Ak je trať v kopcovitom terrene tak úplne inak vyzerá pri takej dohľadnosti ako pri bežnej 2000m. Len neviem prečo niektoré kladky na trakčnom zobrazení zobrazovalo namiesto textúry závažia iba bielu plochu ako keby nemalo to textúry ale msts RE nehlási nič ohľadom chýbajúcich textúr a tak isto aj pôvodne OR zobrazovalo správne textúry. Ďalej v Trebišove jedno stavadlo bolo čierne neviem prečo. Takže tie dve veci možno trošku kazili charakter ale inak to išlo celkom pekne plynulo nezaznamenal som žiadne šklbanie sekanie ani nič také. Reagovalo to rýchlo čo je veke plus. Za mňa veľké plus za ten kúsok software možno by bolo dobre hodiť zopár screenov. A preto sa chcem opýtať aký program používate na tvorbu videí v OR?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Ještě jedno doporučení proti pohybu jako na gumě - zaškrtněte v profilu grafiky "Preferovat maximální výkon".
Stává se totiž, že CPU nestíhá a grafika se začne flákat. Vyhodnotí se špatně stav a sníží se radikálně takty na grafické kartě.
To pak způsobuje skákavý pohyb.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
S poslední versí MonoGame nehratelné - při stejném nastavení třetinová FPS (v Chebu 12FPS, předchozí MonoGame 30plus, Čáslav - Třemošnice s bídou 20 FPS, předchozí MonoGame 60 standard).
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Poslední verze má aktivovaný AA. Vypadá lépe, ALE výkon co se týče načítání tratě a pak za jízdy, to je katastrofa.
 

RadstaR

Cestující
Asi to bude mit memory leaky. I sam autor psal, ze maji v monogame nejakou chybu, ktera mu znemoznila to vubec rozjet. Pustil jsem si aktivitu s plnejsim hlavnim nadrazim a fps kolem 30ti, ale co je horsi, tak si to vzalo 3.3 GB video ram a po asi 10ti minutach uz si to vzalo 3.9 GB (graficka karta ma 4 GB).
 

Ikarus280.08

Cestující
Viete mi prosím povedať, čo s tým ?

Skúšam MonoGame verziu, no samozrejme, pri prefrčaní na stoj /voľná jazda aj aktivita/, sa lokomotíva proste vypne. Na tom by nebolo nič mimoriadne, keby po zastavení nabehla, ale nenabehne. Pri kontrole cez F5 mi píše "circuit breaker: opened", pričom normálne je "closed", /samozrejme, aj power je off/ a hoci skúšam čo skúšam, aj podľa návodov na internete, neviem už viac mašinu rozdýchať. Neviete niekto, čo s tým ? Skúšal som 163.107 s ladením pre MSTS a rovnako aj 163.114 s ladením pre OR, robia to obe.
 

Ikarus280.08

Cestující
Hextall: Áno, skúšal som to, nakoľko sa to píše v návode. Ale nefunguje to. Pokiaľ hra neobsahovala tú funkciu, tak sa mašina sama "nakopla" po zastavení. Teraz nehrozí.

Bobeksoft: Ono tento fígeľ mi pomôže v aktivitách nato, aby sa návestidlo preplo, ale nie ak idem voľnú jazdu, a niekde, totálne od veci svieti stoj. Ale vyskúšal som to, a mašinu to nenakopne ani tak.

EDIT:
Vyskúšal som tú opravenú verziu hry zo včera ktorú sem dal včera Icik, a hra mi ide plynulejšie, ale čo je najdôležitejšie, konečne mi to bez problémov načíta trať 321, a ide oveľa lepšie, než na stabilnej verzii.
 

RadstaR

Cestující
@Zdendaki V nastaveni OR mi bohuzel tahle volba vubec nefunguje (nic nedela) a kdyz si ji vynutim pres ovladac, tak misto trhaneho pohybu mam takovej "klouzavej" :)
 
Nahoře