Nostalgické a mimořádné jízdy

#22
Zdravím, asi jdu pozdě, ale v Březně u Chomutova vystavena 753 601 Severočeských dolů. Je otevřená, takže je možno fotit na model do msts. Výstava trvá přibližně do 16 - 17,00 hodin.
 
#23
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://img24.eu/images/aauu2xv4.jpg
Autor fotografie: Pavel Bureš

Vážení přátelé, cestovatelé a milovníci železnice,

dovoluji si Vás jménem Výtopny Zdice, muzea historické železniční a silniční techniky, pozvat na letošní první akci, kterou jsme uspořádali při příležitosti zahájení turistické sezony. Jízda zvláštního vlaku je naplánována na sobotu 6. dubna 2013.

V čele tradičního Expresu Výtopna Zdice se objeví legendární motorová lokomotiva T 435.003, mezi drážními nadšenci známá jako Hektor. V soupravě vlaku bude kromě vozů pro přepravu cestujících řazen také plošinový vůz převážející dobové automobily, čímž si symbolicky připomeneme již čtyřicáté výročí jízdy prvního autovlaku v režii tehdejších Československých státních drah (ČSD).

Po poledni se vlak vydá po části bývalé Rakovnicko-protivínské dráhy. Cílovou stanicí bude Březnice, kde bude předem přihlášeným zájemcům (informace níže) umožněna prohlídka známého zámeckého pivovaru Herold. Ti, kteří o prohlídku zájem nemají, mohou využít volného času například k prohlídce zdejšího zámku.

Více informací v propagačním plakátku.
 

Gajdma

Provozní technik
#24
Ve dnech 17. - 18.8.2013 se uskuteční jízdy po trati Kojetín - Tovačov s lokomotivou T478.1010 a 3 vozy Bt-k (z Pardubic).

Jelikož je třeba do Kroměříže (výchozí stanice prvního vlaku) navézt soupravu i s lokomotivou, proběhne 16.8.2013 návoz v trase Pardubice - Č. Třebová - Mladějov na Moravě - Chornice - Dzbel - Prostějov hl.n. - Nezamyslice - Kojetín - Kroměříž.

Jízdy 17.8.2013 budou probíhat ke konání festivalu Tovačovský portál.
18.8.2013 pak mohou naši cestující a návštěvníci zajít na Kojetínské hody.

Veškeré podrobnosti včetně jízdního řádu a jízdného zde
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
#25
Leč se mi tam moc nechce, asi budu muset, páč tam budou vojenský Btčka, který potřebujeme na skiny. Jsi schopen mne nějak dostat na návoz či řazení soupravy, abych mohl nafotit aspoň jeden bok a čelo bez lidí apod? :)
 

Gajdma

Provozní technik
#26
Přijeď v pátek odpoledne do Kroměříže, máme tam být v 17:07. Bude to tam odstaveno, zjistil bych ti, kde to bude stát. To bys měl asi jako nejlepší řešení, protože jinak bude souprava dá se říci pořád v obležení lidí a v sobotu bude po odstavení už tma.
Návoz bude veřejný, jízdné dělá 250 Kč.
 
Nahoře