Zajímavosti z tisku a webu

No, ještě že nám to Roman vymodeloval a památka zůstane alespoň v MSTS. :D Ale také je škoda, že nikdo nevymodeloval původní Negrelliho viadukt. A pak jsou na fóru přání, zbourat historii a postavit nové mosty a aktuální železniční uzel. :D
 

Plexi

Provozní technik
To už se říká jak dlouho, že ten most půjde na rekonstrukci nebo úplně dolů... Nakonec to stejně dopadne tak, že se to potáhne nějakou dobu, až ten most pod nějakým vlakem spadne.
 
Koupil jsem si náhodou letošní 4.číslo "Světa železnice" Je tam velmi zajímavá reportáž z jedné z posledních jízd M 298.0 na MEx 130/1, kterou napsal autor 3.knihy o Ganzech. V časopisu je i poznámka, že je kniha v tisku a že by měla letos vyjít.
 
Strojvedoucímu ujel vlak
Tak ještě dokážu pochopit, že měl poruchu na motoru v důsledku čeho neběžel kompresor a nebylo možné dofoukat hlavní vzduchojem.
Porubí ale zřejmě natlakované měl a tím pádem i odbrzděno, pokud se souprava samovolně rozjela. Proč si to ale nezajistil ruční brzdou a proč nezabrala záchranná brzda aktivovaná cestujícími, je dost divné.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Špičkově vybavená a zabezpečená nedávno otevřená trať a tunel bohužel asi nejsou blbuvzdorné.
Co je tam špičkově zabezpečeno? Je tam standardní zabezpečení. LVZ je pouze barvíčkovač a červená není neprostupná zeď. Projetých návěstí STŮJ je čím dál více úměrně přesčasovým hodinám za nedostatek strojvedoucích.
 

Plexi

Provozní technik
To byla narážka na to, jak se nová trať včetně tunelu prezentovala v médiích, všude se uvádělo, jak je trať na úrovni 21. století a jak je prošpikovaná zabezpečením.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Takovou kokotinu může vymyslet jen blbec, který nemá o poměrech v provozu dráhy ani tucha. Představuje si to jak honění řidičů na silnici.
Chyby nejsou v samotných strojvedoucích primárně. Chyby jsou v samotném nastavení systému bez dostatečného počtu nutného personálu, který byl silně okleštěn redukcemi a veškerá agenda hozena na krk samotným strojvedoucím bez toho, aby byla provedena odpovídající kompenzace.
 
Nahoře