Kde koupit MSTS

i.masinka

Začátečník
#41
Tak už jsem se pokusil aspoň na chvíli utéct od MSTS k RailSimulatoru, ale ten mi nejde ani nainstalovat. Vyžaduje Windows XP nebo novější, ale ve Windows 10 se mu nechce fungovat a nainstalovat se ani v režimu zpětné kompatability s Windows XP. Tak nevím.

Je nějaký soudobý simulátor vlaků kompatabilní s MSTS nebo i nekomaptibilní?
 

i.masinka

Začátečník
#42
Tak MSTS "šel do kytek". Nainstaloval jsem si OpenRails na vyzkoušení a je lepší, novější, lepší grafika. Tak zkusím místo MSTS ten.
Navíc podporuje MSTS formát, tak v případě potřeby přechodu na MSTS nebo něco jiného, je i to možné.

Ahoj Jirka
 

bob57_cz

Učitel češtiny
#43
k RailSimulatoru ... ale ve Windows 10 se mu nechce fungovat a nainstalovat se ani v režimu zpětné kompatability s Windows XP. Tak nevím.
Fungovat by neměl nikde bez platné licence (nebo "kreku"), s kompatibilitou to nemá nic společné, ta je jen na škodu funkčnosti.
Je nějaký soudobý simulátor vlaků kompatabilní s MSTS nebo i nekomaptibilní?
OR využívá soubory modelů z MSTS a je takto jediným jeho "příživníkem".
 

i.masinka

Začátečník
#44
Ahoj!

Nikde jsem tady v diskusním fóru funkcí hledání nenašel nic o Train Simulátoru EEP. Máte s ním někdo zkušenosti?
Já jej mám sice doma, ale k srdci mi nijak nepřirostl, jak se říká. Jen by mne zajímalo, zda nevíte, jestli umí spolupracovat s MSTS formáty,
tedy exportovat do nich a importovat z nich.

Děkuji.
 

i.masinka

Začátečník
#46
Dík!

Ještě mne jako nováčka napadá jeden, pro mne docela užitečný bod. Tak jej tady zadávám, jako jakýsi "výkřik do tmy".

Máte někdo v komunitě mašinkářů ve virtuální, tedy počítačově modelové železnici přehled o používanosti programů v ČR? Abych věděl, k jakému programu se přiklonit, abych tak nějak "šel" s většinou. Dá se totiž očekávat, že pro nejrozšířenější program bude také existovat nejvíce modelů českých vagonů, lokomotiv a železničních staveb.
A to by se hodilo!

Zajímá mne tedy, jaký program a jaký formát dat je v ČR nejpoužívanější / nejrozšířenější.

Kouknu samozřejmě i na web www.trainsim.cz. Tam jsem ale zatím nějakou statistiku nebo průzkum neobjevil. Proto píšu tento svůj "výkřik do tmy". :) Až se dozvím, čemu se mám věnovat, pak se už zanořím do patřičného diskusního fóra pro daný program.

Doufám jen, že se nedozvím, že nejpoužívanější jsou tak nějak asi čtyři programy, každý na něco jiného a všechny přibližně stejně. A navíc jsou mezi sebou ještě nekompatibilní pro přenos a výměnu dat a modelů! ;) To nevím, co bych pak měl dělat. :)

Toto je asi můj poslední, takový ten na úvodní seznámení, komentář.
 

i.masinka

Začátečník
#51
Ahoj, tak jsem koupil na eBay hned dvě balení MSTS. A je to přesně tak, jak jsem předpokládal. Je to dobré tak akorát na to jedno, totiž, že si člověk koupí oficiální balení a oficiální licenci na používání. Z médií zakoupených na eBay nelze MSTS nainstalovat. Chyba čtení a špatná instalace. Nejde ani udělat ISO image CDček na disk. Takže instalace musí být stejně provedena z nějakého zdroje MSTS volně k použití z internetu a nákup z eBay slouží jen jako oficiální legalizace instalace.
 

Miran

Moderátor
Správce
#53
OR ( Open Rails) je ke stáhnutí oficiálně bez potřeby torrentu. Stačí se zde porozhlédnout na fóru a odkaz na stažení z oficiálních stránek tady zaručeně najdeš.
 
Nahoře