Kde koupit MSTS

Vlákno ve fóru 'FAQ (poradna)' založil Josef Vogeltanz, 21 pro 2010.

1. i.masinka

i.masinka Začátečník

Člen od:
    29 zář 2017
    Lokalita:
    Praha
    Tak už jsem se pokusil aspoň na chvíli utéct od MSTS k RailSimulatoru, ale ten mi nejde ani nainstalovat. Vyžaduje Windows XP nebo novější, ale ve Windows 10 se mu nechce fungovat a nainstalovat se ani v režimu zpětné kompatability s Windows XP. Tak nevím.

Je nějaký soudobý simulátor vlaků kompatabilní s MSTS nebo i nekomaptibilní?

2. i.masinka

i.masinka Začátečník

Člen od:
    29 zář 2017
    Lokalita:
    Praha
    Tak MSTS "šel do kytek". Nainstaloval jsem si OpenRails na vyzkoušení a je lepší, novější, lepší grafika. Tak zkusím místo MSTS ten.
    Navíc podporuje MSTS formát, tak v případě potřeby přechodu na MSTS nebo něco jiného, je i to možné.

Ahoj Jirka

3. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    Fungovat by neměl nikde bez platné licence (nebo "kreku"), s kompatibilitou to nemá nic společné, ta je jen na škodu funkčnosti.
    OR využívá soubory modelů z MSTS a je takto jediným jeho "příživníkem".

4. i.masinka

i.masinka Začátečník

Člen od:
    29 zář 2017
    Lokalita:
    Praha
    Ahoj!

Nikde jsem tady v diskusním fóru funkcí hledání nenašel nic o Train Simulátoru EEP. Máte s ním někdo zkušenosti?
    Já jej mám sice doma, ale k srdci mi nijak nepřirostl, jak se říká. Jen by mne zajímalo, zda nevíte, jestli umí spolupracovat s MSTS formáty,
    tedy exportovat do nich a importovat z nich.

Děkuji.

5. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
  6. i.masinka

i.masinka Začátečník

Člen od:
    29 zář 2017
    Lokalita:
    Praha
    Dík!

Ještě mne jako nováčka napadá jeden, pro mne docela užitečný bod. Tak jej tady zadávám, jako jakýsi "výkřik do tmy".

Máte někdo v komunitě mašinkářů ve virtuální, tedy počítačově modelové železnici přehled o používanosti programů v ČR? Abych věděl, k jakému programu se přiklonit, abych tak nějak "šel" s většinou. Dá se totiž očekávat, že pro nejrozšířenější program bude také existovat nejvíce modelů českých vagonů, lokomotiv a železničních staveb.
    A to by se hodilo!

Zajímá mne tedy, jaký program a jaký formát dat je v ČR nejpoužívanější / nejrozšířenější.

Kouknu samozřejmě i na web www.trainsim.cz. Tam jsem ale zatím nějakou statistiku nebo průzkum neobjevil. Proto píšu tento svůj "výkřik do tmy". :) Až se dozvím, čemu se mám věnovat, pak se už zanořím do patřičného diskusního fóra pro daný program.

Doufám jen, že se nedozvím, že nejpoužívanější jsou tak nějak asi čtyři programy, každý na něco jiného a všechny přibližně stejně. A navíc jsou mezi sebou ještě nekompatibilní pro přenos a výměnu dat a modelů! ;) To nevím, co bych pak měl dělat. :)

Toto je asi můj poslední, takový ten na úvodní seznámení, komentář.

7. Tom Kanka

Tom Kanka Provozní technik

Člen od:
    11 říj 2009
    Věnuj se tomu, co Tě baví, ne? ;)
    Pokud nevíš, vypni PC a jsi za holkama! :)

Venny, Tax a poison toto olajkovali.
  8. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Já chci taky za holkama.... Vem mě sebou.... :) :)

Venny a Tax toto olajkovali.
  9. Tom Kanka

Tom Kanka Provozní technik

Člen od:
    11 říj 2009
    Tak pojď Ludvo! :)

PS: V případě Imricha: Béďo! (zajímavý poznatek po cca 30-ti letech!)

Tax a Dan J. toto olajkovali.
  10. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj Tome. Přesně jsi se trefil. :) Na tuhle písničku jsem si včera vzpoměl, když jsem psal větu výš.

Sdílet tuto stránku