Traktorové a jiné simulátory

Delay

Signalista
Tak dneska som to konečne skúsil na tablete, ako vyzerá to zaujímavo aj ma to bavilo ale ked sa tam tie lietadla nahromaždia a všetky spoty sú plné tak neviem noo. A ked chcem kúpiť človek nový spot tak za neho chcú samozrejme coiny ktoré hráš získa plnením úrovne. aj to len cca 400 coinov za level. Jeden spot stojí cca 4000 coinov. Takže zas hra o ničom, škoda.
 

Edie

Průvodčí
Zatim jsem nemel plno, a kdyz uz, tak asi jen minutu.
Nejlevnejsi Gate stoji 2400 a dale se pak stupnuje. Tech 2400 vychazi na nejake 2€. Za level 400 neni, je to vic, rekl bych 800.

A ta ATC3 je super, jen jsem nejak nevedel, co znamena ten koridor u pristavajicich letadel.
 

Ikarus280.08

Cestující
Zdravím, možno ste už počuli o autobusovom simulátore OMSI, a nakoľko je toto vlákno aj o iných simulátoroch, rád vám z tohoto simulátoru niečo ukážem. V skratke ide o autobusový simulátor, zo všetkých dostupných asi ten najreálnejší, dá sa tam nasimulovať skoro všetko. Obsabuje aj editor map, takže si môžete postaviť aj mapu podľa svojho uváženia. Ja sa venujem skinovaniu autobusov, vytváram repainty, prevážne košických autobusov, ale samozrejme, občas urobím aj niečo "cudzie" či fiktívne. Poväčšine sú to "omaľovánky", ale sem tam sa nájde aj niečo nafotené.
Niektoré screeny sú odfotené na mape, ktorú tvorím, v Košiciach. Zatiaľ sú hotové "až" dve ulice. (Važecká, Golianova a čiastočne Galaktická).
Tak zopár screenov z mojich repaintov:
Solaris Urbino 18 dopravcu DPMK s číslom #3901. Dnes ho už v Košiciach nenájdeme, jazdí v poľskom meste Gdynia.
01.jpg
02.jpg

Karosy B932 čísel #5203 a #5205, tak isto dopravcu DPMK. Prvá menovaná v reklame na umývacie centrum DPMK. Pri oprave o tento krásny náter prišla a dostala zelenobiely, ako Solaris hore. 5205 zase pri oprave dostala vlnkovaný náter, ktorý je každému určite dobre známy, tie sú už na najnovšej "Važeckej".
03.jpg

Karosy B952 a B952E, opäť dopravcu košického DPMK, čísel #5237 a #5244.
04.jpg

Ikarus 280.08 dopravcu SAD Liptovský Mikuláš. Ako dieťa som v tom meste trávil veľa času, a práve tento som si zapamätal, v takomto stave.
05.jpg

Ikarusy 280 rôznych vyhotovené a dopravcov. Zľava Dopravný podnik mesta Prešov, náter, v akom jazdia v Odesse a Borsod Volán, maďarský dopravca zabezpečujúci dopravu v slovenskomaďarskom "východnom" prihraničí.
06.jpg

A pri Ikarusoch ešte zostaneme, jeden známy, košický Ikarus 280.08 #4082. Dnes je z neho historické vozidlo, v originálne bordovom nátere, hoci dnes je už skôr ružový. V stave ako na fotke jazdil najväčšiu časť svojej košickej kariéry, a bol zaujímavý tým, že okrem iného to bol jediný Ikarus, ktorý mal farby zelenú a bielu navzájom prehodené, a tak isto aj tým, že bol posledný, zo so štvorkrídlovými dverami v premávke na Slovensku.
Odfotený je na Golianovej.
07.jpg

A na záver, môj Solaris Urbino 15, ktorý som mal pridelený vo virtuálnom dopravnom podniku, u ktorého som jazdil vyše 2 roky. Autobus dodnes mám, ale už nesie iný náter - po vzore auta teamu Ferrari z F1 z roku 2015.

08.jpg

Ak by niekto mal záujem o viac detailov, môžem ich kľudne napísať.
 

Tax

Moderátor
Správce
Pekné, zaujímavé. Ale ten Ikarus z Odessy bude najskôr fake, alebo bude ešte z doby komunizmu a tesne po. Bol som v Odesse zatiaľ 7 krát (2014 - 2016) ale Ikarus som tam nevidel žiadny. Teraz tam jazdia žlté maršuty tak max. pre 20 sediacich ľudí:

Ukraine_Odessa_Verkehr_Bus_1200.jpg
 

Ikarus280.08

Cestující
Robil som to podľa tejto fotky:
868128.jpg
Spoločnosť vlastní Ikarusov viacero, všetky sú v rovnakom nátere, hoci asi nenájdeš dva rovnaké čo do šírky a výšky pruhov. Možno to nie je priamo z Odessy, ale po rusky neviem, a keď sa pri tom písalo "Odessa region", tak som to priradil Odesse. :) Inak ďakujem.
 

Tax

Moderátor
Správce
Áno, je to Odessa, je to fotené pri nákladom prístave Južný v Odesse. S MHD v Odesse to teraz nemá nič spoločné. Podľa popisu to patrí štátnej spoločnosti ktorá prevádzkuje prístav. Presné použitie nie je špecifikované.
 

Ikarus280.08

Cestující
Fotky tych autobusov som videl rôzne po obratiskách, v tom prípade to môže byť niečo ako zamestnanecký zvoz. Tak či tak diky za "opravu" :)

Keby si niekto chcel pozrieť videá z hry OMSI, tak vám tu nechám jedno, zvyšné si môžete preklikať cez kanál.
 

Ikarus280.08

Cestující
Máš to pekné. Aj ja sa pochválim svojimi dvoma ťahúňmi...
S týmto Ivecom som už 140 tisíc kilometrov, a cca tri roky. Asi tak 110 tisíc z toho je po cestách multiplayeru. Za svoju kariéru už vystriedal mnoho náterov, žltočierny po vzore osy, celožltý poštársky, na Vianoce každoročne snehuliaka, a nakoniec sme z poštárskej žltej prešli na zelenobielu kombináciu.
Multiplayer_Ivego.jpg

Túto Scaniu zase využívam na druhom profile, na addon-mape. S ňou mám zatiaľ len asi 10 tisíc.
Sgp.jpg
 

BR601

Pokladník
@dem:)
Takéto vozidlá by najskôr cargu pomohli v boji o zákazníkov. Prišli by k zákazníkovi, naložili, preložili do vlaku a na druhom konci slovenska by to druhý kamión odviezol na miesto určenia. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jedna aktivita pro OR dokončena a já si jdu "oddechnout" k novému simu z 2. sv. války, takže než to "dopařím" nastává vlaková pauza. Tato hra je moje velká srdeční záležitost a jsem rád že se z moderní doby vývojáři vrátili zpět ke kořenům původní hry. Opakem je Mafia, taky moje velmi oblíbená hra, kde se z trojky spíš stalo kýčovité americké GTA. :(.

A jde se na věc...
Dan
 

Ikarus280.08

Cestující
Keby si niekto chcel urobiť nočnú prehliadku Belehradu somnou a mojou "Kely" v autobusovom simulátore OMSI 2 ...
Kely_belehrad.jpg
Bohužiaľ, nemeckému simulátoru len ťažko človek vysvetlí, že v Srbsku majú azbuku.

 

mikulda

Průvodčí
Správce
Bohužiaľ, nemeckému simulátoru len ťažko človek vysvetlí, že v Srbsku majú azbuku.

To sice mají, ale je na ústupu. Všechny nové nápisy jsou v latince, BUSE panely na vozidlech jsou v latince (ceduláky mají azbuku), drtivá většina reklam (kromě volebních) je v latince. I displej na čtečce BusPlus karty je v latince. Takže v Belehradě latinka není problém.
 

dem

Strojvedoucí
Ešte ťažšie môže byť vysvetliť tomuto majiteľovi nemeckého simu, že v Srbsku autobusy s Košickou značkou nejazdia......
 

Ikarus280.08

Cestující
@mikulda: Počas ciest Srbskom, hoci len ako tranzitnou krajinou, som si všimol, že smerové tabule tam bývajú dvojjazyčné, a to nie len na diaľnici. Ale Srbov ako národ nepoznám, a na nijako dlhšie som sa tam nezdržal, neviem aká tam ne tendencia používania písma. Na autobusoch to bolo raz v azbuke inokedy v latinke, hoci pravda je, že vozidlá s elektronickými transparentami skutočne v Belehrade ukazovali ciele latinkou, no na nete som sa stretol aj s cieľmi v azbuke.

@dem: Síce Srbi v EÚ nie sú, ale nie je to zase až také nereálne. Ako príklad môžem uviezť niektoré autobusy na českých značkách jazdiace pre SAD Dunajská Streda, rovnako českými značkami pomerne často trpí aj Arriva ako nadnárodný podnik. V Přerove po prebratí MHD vtedy ešte trnavskou SADkou, tam jazdili autobusy s trnavskými ŠPZ + dve z Liptova. Na skibusoch v Tatrách zase nájdeš aj autobusy s nemeckými značkami, a bratislavský VW a jeho zvoz zamestanancov je tiež "multikulti" čo sa poznávacích značiek týka. Okrem toho dokonca aj v tom Belehrade by mohol jazdiť autobus na košickej značke, za predpokladu, že by sa tam snažila nejaká naša firma pretlačiť nejaký predvádzací voz. My sme v Košiciach takto mali mestský autobus na tureckých značkách. :)
 
Nahoře