Staničár

Martens

Strojvedoucí
Staničáře hraju, ale obávám se, že schémata nejsou až tak moc použitelná - max. kolejově (mimo sklonových a směrových poměrů, typů výhybek), rozmístění návěstidel by mohlo i odpovídat dle reálu - ale to nejsem schopen posoudit.

Jinak další diskusi ke Staničáři se nebráním, možná by to moderátoři mohli hodit do Hydeparku ( sice to s MSTS nesouvisí), ale s železniční dopravou ano.

CANDY

Posunovač
A nemáte náhodou Ostravu hl.n alebo nejaké slovesnké stanice okrem kútov?? :) a čo sa týka toho kolajiska žiadna stanica není 100% presná :)

Vojtik

Cestující
Ostrava hl.n. byla v plánu, jenže do výstavby zasáhl pád vývoje a tak ze stavby sešlo.

A dovoluji si oponovat vůči tvrzení, že žádná stanice není 100% přesná. Je, je a je :) I taková maličká Lipová Lázně (jakožto můj jediný kolejový výtvor) je dělaná přesně podle plánku stanice. A i velké stanice jsou dělány bez zjednodušování.

Keď už je tu reč o hre Staničár: Má nejakú domovskú stránku? Lebo zatiaľ sa mi nedarí cez google žiadnu nájsť.

Škoda, pretože som to chcel vyskúšať, no vďaka za info. Multikon som hrával no teraz mi to nie a nie spustiť.

Martens

Strojvedoucí
A proč škoda? Program i stanice Ti můžu poslat v balíku - naštěstí jsem je stahoval průběžně. Docela bych rád i vyzkoušel síťový provoz.

Kuba

Provozní technik
Martens napsal:
A proč škoda? Program i stanice Ti můžu poslat v balíku - naštěstí jsem je stahoval průběžně. Docela bych rád i vyzkoušel síťový provoz.
Síťový provoz je super, akorát je to třeba hrát s někým, kdo má veřejnou IP, protože přes Hamachi to velmi často padá. S veřejnou IP jsme hráli asi 4,5hod reálného času, no v simulátoru to byl skoro celý den a pak jsem to už sami vypli, protože už nás to nebavilo. Pro úplnost - hráli jsem úsek Polanka-Prosenice.

Důvod proč stránky Staničáře zanikly jsou ve zkratce asi takové, že autor chtěl Staničáře zpoplatnit a nějak to nedopadlo v komunikaci tvůrce hry vs. tvůrci stanic. Každý na to měl jiný názor, pak došlo na úrážky, osočování a posílání se .

Naposled editoval moderátor:

CANDY

Posunovač
ked už to tu riešime :) mám plániky Bratislavy hlavnej stanice velmi pekne všetko pomenované čísla vyhybiek aj všetko lenže ja a builder nejako ma nemá rád vobec ... nebol by ochotný niekto postaviť tento úsek kto to vie :) prosím ja k nemu dorobím GVD najnovšie :) materialy pošlem

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Martensi můžu poprosit? digitalni.ovoce@seznam.cz Můžeš třeba přes úschovnu nebo kterejkoliv jinej podobnej server. Děkuju, děkuju moc.

Já jsem to totiž kdysi smazal. Nevím proč, nevím kdy - je to jedno.

CANDY

Posunovač
Možem vám to aj ja poslať mám kompletne všetko :) aj stanice :) aj patche aj najnovšiu definíciu vozidiel :) ak by bol záujem stači napísať :))

Klasik

Cestující
Vojtik napsal:
A dovoluji si oponovat vůči tvrzení, že žádná stanice není 100% přesná. Je, je a je :) I taková maličká Lipová Lázně (jakožto můj jediný kolejový výtvor) je dělaná přesně podle plánku stanice. A i velké stanice jsou dělány bez zjednodušování.
Trochu mě napadá otázka, do jaké míry plánky stanic odpovídají skutečnosti?

Martens

Strojvedoucí
Vzhledem k tomu, že bylo více zájemců o aplikaci stanicar, tak celý svůj archiv jsem dal zde: http://bláblábláblábláblá.czskuseucom

CANDY

Posunovač
Martens: dobrý deň chcem sa spýtať neviem či je chyba u mna ale v Přerove mi všetky vlaky idu na kolaj jedna ... čím to je ?? dík

Martens

Strojvedoucí
Netuším, v jakém to máš stavu, ale zřejmě si na tu první kolej stavíš vlakovou cestu - víc mne nenapadá. Ve výchozím stavu při spuštění simulátoru není aktivní žádná postavená vlaková nebo posunová cesta.

CANDY

Posunovač
Nie akože vlaková cesta ide len na kolaj jedna ale vlaky všetky zo všetkých smerov všetky idú na kolaj jedna stanica "Prerov_01_11_08" nepozrete či aj Vám tie vlaky všetky sa pýtajú na prvu kolaj k prvému nástupišťu prosím ... neviem či je chyba u mna alebo nie

Ano, v Přerově jsou všechny vlaky směrovány na kolej 1, protože jsem neměl "mozeček" a dělat obsazení kolejí v tak silném provozu jen s pomocí tužky a papírů je k zbláznění.

U mých GVD (Vojtik) všeobecně platí, že číslo koleje je jen orientační a netřeba se jím řídit. Kromě Brna, kde to sedí podle reálu (hlavák), popř. podle tužky, papírů a několika večerů přemýšlení (Maloměřice) jsem to tam většinou sázel "podle nálady".

Nahoře