Dílna a modely Jaroslav Skůra

Jaroslav Skůra

Provozní technik
Hezký den,
áááá jak vidím, začínáme od Píky, díky Mirane :)

Čouda:
Teda ty nejsi neskromný, jen co je pravda. Co budu mít z laminátek nekomprimovaný, tak pošlu, ale s 350kama se musíš obrátit na Jirku Tovačovského, jsou to jeho díla :p

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Čouda napsal:
Eng, Wag, atd. je v pořádku. Spíše se jedná o přejmenování textur do stejného tvaru
Různá jména souborů s texturou májí vliv na funkci?
Já teda žil několik let v domnění, že hlavní je aby to sedělo v S souboru a jak se to jmenuje je šumák :D:D:D

dem

Strojvedoucí
Čouda má rád zložité situácie. Keďže je dlhodobý útlm, tak si ich vyrába sám :)

p.s: stačí aby hral aktivitu, kde budú tie vozidlá bez úpravy. Potom môže upravovať ešte aj aktivitu :) :)

PAja26

Pokladník
V náhledu google vyhledávače se mi zobrazilo cosi pro mne moooc potěšujícího. A sice model bájného "Chrochtadla" alias 860 (M 475.0).
Kde jsou ta léta co jsem na sklonku předchozího tisíciletí jezdíval na osobáku z Letohradu do Dolní Lipky či až Štítů. Vždy mi bušilo srdce před příchodem na nádraží v Leťáku zda pojede či ne. Poruchovost byla fakt extrémí a náhradní díly nebyly. (čest opravářum Pj Letohrad)
Vždy bylo dilema kam sednout. Buď do malých krajních oddílů po pár místech a poslouchat řev trakčáků či jít do velkého prostředního oddílu
a poslouchat bublání obřího ležatého šestiválce. (téměř vždy vyhrály trakčáky-motoru jsem si užíval dost a dost v 810)
Ten google umí teda hledat co?? Je to sice miniaturní obrázek ale tu siluetu poznám.
Uf to je teda dílko, které mne hodně dostalo pane Skura. Snad jich budou alespoň mnohaset kusové kopie v MSTS když reál měl jen dva ubohé kousky.
Budu věrně čekat. Snad se z toho nezblázním.

Naposled editoval moderátor:

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Jarda jej tam dal jen na chvíli, aby vás měl na co nalákat pod stromeček. :p Obrázek tam byl schválně krátkodobě. Aspoň se ukáže, kdo pravidelně sleduje webovky. :D

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Na chrochtadlo můžu dodat nějaké fotky...

J. Skura: Jsem neskromný ale nechci to mít každej pes jiná ves. Pak člověk potřebuje někde pro něco rychle šáhnout a dobu hledá, co že vlastně a s čím..

Dem: Kdyby všichni uznávali dohodnutou normu, nemusel bych se s tím párat a všem by fungovalo všechno. Zamysli se spíš sám nad sebou. To platí i pro Vrbama.

PAja26

Pokladník
Byl krátkodobě ale google si to naštěstí pro mne zapamatoval. Jen mě sere, že mám jen pár "blbých" fotek, ale kabinu a hlevně zvuky jsou asi v propadlišti dějin. Pokud vím tak někde v Meziměstí stojí již jen znyčně vybrakované vraky.

dem

Strojvedoucí
Čouda dosť jednostranný pohľad. Keby nikto do ničoho nerýpal, tak to tiež každému funguje. Ale to je už stará pesnička. Aj tak do toho stále niekto vrtať bude.

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Čouda napsal:
Na chrochtadlo můžu dodat nějaké fotky...

J. Skura: Jsem neskromný ale nechci to mít každej pes jiná ves. Pak člověk potřebuje někde pro něco rychle šáhnout a dobu hledá, co že vlastně a s čím..

Dem: Kdyby všichni uznávali dohodnutou normu, nemusel bych se s tím párat a všem by fungovalo všechno. Zamysli se spíš sám nad sebou. To platí i pro Vrbama.
Zase jen tlachy aby se obhájilo vrtání do cizí práce, protože se to veličenstvu nelíbí pojmenované. Kdyby jsi radši dělal něco přínosnějšího místo tlachání a rejpání.

Čouda

Pomocník strojvedoucího
PAja26 napsal:
..mám jen pár "blbých" fotek, ale kabinu a hlevně zvuky jsou asi v propadlišti dějin.
Kabina 002ky je nafocená. Po nějakých retuších a doplnení přístrojů by to mohlo být použitelné. Stejně tak jsme fotili i exterier a interier, všetně střechy.

dem napsal:
Keby nikto do ničoho nerýpal, tak to tiež každému funguje.
Kdyby se to dělalo hned pořádně, tak se nikdo v ničem vrtat nemusí.. Co si dělám já doma se simulátorem je moje věc. V tomhle případě jsem poprosil o nějaké řešení situace a jedinej, kdo má nárok na odpověď na otázku "Na co to potřebuješ?" je Jarda S. Pakliže k tomu nemáš co dodat, raději mlč nebo se zase pohádáme ;)

duuso

Pomocník strojvedoucího
PAja26 napsal:
Byl krátkodobě ale google si to naštěstí pro mne zapamatoval. Jen mě sere, že mám jen pár "blbých" fotek, ale kabinu a hlevně zvuky jsou asi v propadlišti dějin. Pokud vím tak někde v Meziměstí stojí již jen znyčně vybrakované vraky.
Nedávno bola na jednom železničnom webe fotoreportáž kde som videl fotky jednej 860, ktorá je v súčasnosti odstavená v depozitári NTM Chomutov, je v nátere "unifik" a stojí v hale po boku iných exponátov.

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
duuso napsal:
PAja26 napsal:
Nedávno bola na jednom železničnom webe fotoreportáž kde som videl fotky jednej 860, ktorá je v súčasnosti odstavená v depozitári NTM Chomutov, je v nátere "unifik" a stojí v hale po boku iných exponátov.
Ale taky pěkně vypadá. Vymlácený čelní okno - místo něho je plech, vnitřek zdevastovaný, lak zničený.
Fotka z roku 2007 http://vrbam.wz.cz/ostatni/P7010023a.jpg

PAja26

Pokladník
Vrbam napsal:
duuso napsal:
PAja26 napsal:
Ale taky pěkně vypadá. Vymlácený čelní okno - místo něho je plech, vnitřek zdevastovaný, lak zničený.
Fotka z roku 2007 http://vrbam.wz.cz/ostatni/P7010023a.jpg
To by měla být, pokud si dobře pamatuju, 001. Ta v Letohradě jezdila o mnoho méně než fialovo krémová 002. Hold to byly unikátní stroje a náhradní díly prostě nebyly. Kdyby se alespoň jeden podařilo uchránit bylo by dobře. Ukázka neschopnosti a nechuti minulého režimu něco dokopat do konce.

dem

Strojvedoucí
Čouda napsal:
Kdyby se to dělalo hned pořádně, tak se nikdo v ničem vrtat nemusí.. Co si dělám já doma se simulátorem je moje věc.
Plný súhlas. Len si to ustráž doma na HDD. Inak to prestane byť len tvoja vec. A s tebou sa hádať nebudem. :) Je viac vecí s ktorými s tebou súhlasím ako tých v ktorých sa nezhodneme.

Nahoře