Flight Simulator (X)

Obojí je virtuální svět, ale s tím rozdílem, že v MSTS je postavených jen pár tisíc km, kdežto ve FS je k dispozici celý svět a hlavně nestačí jen přidávat a ubírat rychlost, je třeba se pohybovat i doleva, doprava, nahoru a dolů, v reálném počasí atd, proto to tak rychle člověka neomrzí.
Když jedu v MSTS několik hodin, tak už mám chuť to vypnout, stačí mi trasa Ostrava - Praha a další měsíc nechci kabinu mašiny vidět, MSTS mě drží jen díky tomu, že stavím tratě.
Teď odpočívám, ale až vydám aktualizaci, ledadla zase půjdou spát do hangáru a bude třeba stavět koleje :D

Niesom síce nejako lietadlovo založený, ale vzlietnuť, ohlásiť sa, ovládať autopilota a pristáť už celkom zvládam.
fsx 2017-03-09 20-44-17-096.jpg fsx 2017-04-19 17-17-03-308.jpg fsx 2017-04-19 17-02-15-269.jpg fsx 2017-04-19 17-28-16-117.jpg

Najviac si sedím asi s Airbusmi A320 a 321, ale ani tá perlička A380 nie je na zahodenie

Je férové povedať, že aktívnejšie som sa hre začal venovať možno posledný mesiac, hoci mi už 8 rokov odpočívala na poličke, moje schopnosti pilota boli poriadne mizerné, nemal som na to trpezlivosť. Necítim sa byť ešte pripravený natoľko, aby som lietal online. Zatiaľ sa cvičím v singleplayeri, poväčšine nejaké maximálne hodinu a pol trvajúce lety.

A teraz príde pokušenie: Skús si vrtuľníky!

Virtuálni piloti vrtuľníkov sú trocha zvláštnou skupinou. Aj pri obmedzených možnostiach PC simulátorov taká "pilotáž" vrtuľníka je určite oveľa viac ako arkádovité vodenie jednoduchého počítačového modelu lietadla vo virtuálnom svete. Nevyhnutná je presná koordinácia pohybov (a samozrejme, aj kvalitné ovládače, ktoré Ti nehrabú do riadenia). A keď po počiatočných dramatických pokusoch konečne zvládneš visenie, presné priblíženie na pristávaciu plošinu a poradíš si aj s autorotáciou, jedného dňa si povieš - áno, mám tú mašinu, aj keď len virtuálnu, naozaj v ruke - a budeš aj ty patriť k nim.
A čo sa týka vyžitia na sieti - okrem sietí, ktoré používajú virtuálni piloti lietadiel, môžeš lietať napríklad aj záchranárske misie na CVARS. Na doplnenie pridávam dve fotky z môjho lietania v DCS, ktoré som už pred časom dal na flightsim.cz. Prvá fotka má názov "Afganskij vzlet" a druhá "Mi-8MTV a Čmelák na železničnej stanici Mozdok".
Afganskij vzlet.jpg Mi-8MTV a Čmelák, železničná stanica Mozdok.jpg

Lukyn-CZ

Provozní technik
@dem Já už moc nelítám, ale cca 4 roky zpět sem létal hodně, a na LZIB, LZTT a LZKZ jsem byl častým hostem pod volačkou CVZ162, většinou s A319, ATR72 a když byla nálada a odvaha tak i s Tu-154...

Nahoře