Něco pro zasmátí

zbynda

Provozní technik
Nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči ale tento rozkaz jsem prosím pěkně dostal na trasu Kúty-Bratislava. V 2 TK je 5x PJ 10km/h přes vexle... Některé už tam jsou i 3 měsíce BA306021-2DCB-4B35-BBC3-4DD7B77B7000.jpeg 7AE32BFC-B624-45CB-8476-1E6A864CD08B.jpeg

zbynda

Provozní technik
PJ není označena návěstidly. To tak může být? Chápal bych, kdyby nebyla předvěstěna, ale že není označena vůbec...
Pokud se nejedna o sirou trat, nebo hlavni stanicni koleje, tak ostatni dopravni koleje ve stanicich se nemusi oznacovat navestidly pokud na nich neni dovolena rychlost vyssi nez 60 km/h

Já si nějak nedovedu představit, že bych třeba v noci hledal výhybku 61. Tabule Z/K jsou vidět z dálky... To neoznačování platí jenom na Slovensku nebo je to stejně i u nás?

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Většinou to je mimo traťové koleje. Ono se to svádí na to, že máš poznání. Když jsme vezl hotové výhybky s kolejnicemi a pražci do Louk, myslíš si, že jsem věděl, kde je jaké návěstidlo, vexla apod? :D

1.jpg

zbynda

Provozní technik
Já si nějak nedovedu představit, že bych třeba v noci hledal výhybku 61. Tabule Z/K jsou vidět z dálky... To neoznačování platí jenom na Slovensku nebo je to stejně i u nás?
Proto se dela seznani. Samozrejme si clovek neni schopny zapamatovat kazdou vyhybku ale bohuzel kdyby jsi tam vlitnul 40, vypadlo by to, a ty jsim rekl, ze nevis kde je vyhybka 61 tak ti reknou “ale pan majster poznanie mate podpisane”. Bohuzel je to tak.
U nas musi byt kazde misto navesteno krom nepredpokladanych pripadu. ( treba PJ kolem smrtaku). Rozkaz samozrejme musi byt v kazdem pripade

Většinou to je mimo traťové koleje. Ono se to svádí na to, že máš poznání. Když jsme vezl hotové výhybky s kolejnicemi a pražci do Louk, myslíš si, že jsem věděl, kde je jaké návěstidlo, vexla apod? :D
Proto se dela seznani. Samozrejme si clovek neni schopny zapamatovat kazdou vyhybku ale bohuzel kdyby jsi tam vlitnul 40, vypadlo by to, a ty jsim rekl, ze nevis kde je vyhybka 61 tak ti reknou “ale pan majster poznanie mate podpisane”. Bohuzel je to tak.
U nas musi byt kazde misto navesteno krom nepredpokladanych pripadu. ( treba PJ kolem smrtaku). Rozkaz samozrejme musi byt v kazdem pripade
No právě, poznání. Ale já bych si číslo každé výhybky v každé stanici nikdy nezapamatoval. :) Když byla PJ 10 přes dvě výhybky v Kolíně, tak v tom byl zmatek, i když to bylo označené. Co teprve, pokud by nebylo. :D

Nahoře