Něco pro zasmátí

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Pajavlaky:
"Smluvní přepravní podmínky Českých drah pro veřejnou drážní osobní dopravu" mají 93 stran, jako laik mohu znát akorát to opravdu nejdůležitější. Nehledě k tomu, že jsou zde ještě jiní přepravci vč. autobusových a MHD, kteří mají také své přepravní podmínky. Je toho tolik, že neprofesionál to nemá šanci ani letmo přečíst natož znát.
Howgh, pro dnešek jsem domluvil.
 

Pajavlaky

Signalista
Pokud neznám přepravní podmínky, tak se ale nehádám... Nemám platnou jízdenku? Dobře, nemám, omlouvám se... A žádný mudrování, že jedu kratší trasu. Pokud přepravní podmínky znám, pak se klidně hádám. Ale argumentuji výhradně tím, že na ně odkazuji.

Ty ses, jak plyne z toho, co píšeš, nacházel v první situaci. Přepravní podmínky jsi neznal a hádal jsi se. A jak vidíš, tak třebaže jsi měl pravdu, vůbec k ničemu ti to nebylo. Protože průvodčí se skutečně nemůže zaobírat dopravníma filozofiema cestujících a je v pořádku, že to nedělá - ovšem že za předpokladu, že přepravní řád sám zná, jak už jsem psal.
 

Michal

Cestující
Přátelé, já to napsal do vlákna "Pro zasmání". Zasmějte se.
Však jo, alespoň já se nad tou debatou okolo tvé příhody směju. :)
Jinak pokud si myslím, že jsem v právu a nedomluvím se přímo s personálem ve vlaku, tak mohu doporučit podat žádost o prošetření přes kontaktní formulář na webu ČD. Párkrát jsem to udělal a vždy mi bylo vyhověno. Někdy dokonce i nad rámec přepravních podmínek.

Někteří cestující mají mozek i oči. A tak leccos chápou,..
Ale když nemají k dispozici všechny informace, tak mohou dospět k mylnému závěru. O to mi šlo. ;)
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Dnes odposlechnuto ve vlaku cestou do práce, cit. : „ ... a pro dítě vám prodám zdarmovou jízdenku do šesti let.“
 

mikulda

Průvodčí
Správce
Při cestě Zpět lze jet kratší trasou než při cestě Tam. Ostatně i u jednosměrné jízdenky lze jet kratší trasou.
Ale i při jízdě delší trasou se nevydává nová jízdenka, ale pouze doplatek+pisné.

„Nemáte platnou jízdenku. Jedete po jiné trase.“

„Já bych rád jel po správné trase, ale díky zpoždění to nešlo.“

„To mne nezajímá. Vydám vám novou jízdenku plus manipulační přirážku k tomu.“

„Ale na mne Dráhy netratí, jedu po kratší trase, než jsem zaplatil.“

„To sice ano, ale nemáte pro ni platnou jízdenku.“

„Ale já tu situaci nezavinil.“

„Poslyšte, pokud nejste ochoten zaplatit jizdné pro tento vlak, nechám vás ve Vyškově vyvést. A hrozí vám další pokuta za to, že tím způsobíte zpoždení vlaku.“

Já bych asi pokračoval větou: „No tak na to si počkám.“

Ale správná odpověď je: „Jestli mi to pak chcete vracet ze svého a ještě jít na přezkoušky z přepravy, tak mi tu jízdenku vydejte, já to pak přiložím k té stížnosti na vás.“
 

BR601

Pokladník
Víkendové dažde v Bratislave jednoznačne niekomu udreli na mozog.

Tak vodič (-ka) tejto škodovky si asi myslel(a) že má OFF-Road s možnosťou ponoru :D poprípade BVP :D.
... Auto už čoskoro bude predávané známym bazárom ako málo jazdené, nepoškodené záplavami a nebúrané :D
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak už vím, kam chodí v OpenRails signalista a výpravčí... Když stojí figurka v oblouku a je v OR zaplý náklon, stačí i 1, tak ho to krásně bere krásně dostrany. :)
 

krejca

Skladník
Do strany ho to bere proto, že se v OR při pohledu ze stanoviště naklápí krajina a nikoliv lokomotiva.
 
Nahoře