Trať 323 Frýdlant nad Ostravicí - Ostrava

Ahoj, bylo by prosím možné opravit následující věci?
- na přejezdu v O. Kunčičkách není mezi kolejemi a kolejnicemi nic, po čem by auta mohly přejíždět, mohl bys tam prosím doplnit aspoň nějaké betonové panely?
- při jízdě z O. Středu směrem na Kunčice je na vlečce do Vítkovic mezi stromy takové velké nic, mohl bys to prosím vyplnit aspoň nějakým backdropem ("stěnou")? V reálu je tam obrovská (bývalá) železárna a vypadá to ve hře trochu divně :) Kdyby nebylo nic vhodného, můžu tam zajít a nějakou tu texturu pro backdrop nafotit.
- na vlečce dolu v Paskově dodělat tu "zadní" část? Chtěl jsem tam dělat aktivitu, ale po zjištění, že jedna strana stanice je dodělaná a druhá je jen "louka" jsem si to rozmyslel...

Jinak díky za skvělé dílo. Příroda je dodělaná úplně skvěle a trať jsem si hodně oblíbil. :)
 
Nazdárek, prvně chcu pochválit za povedené dílko, moc se mi trať líbí. Našel sem chybičku, aneb Cerhenice se nastěhovaly do Čeladné Open Rails 2017-11-13 05-33-24.jpg
 
Ad chybějící kolej:

Omlouvám se ! Já to objevil v AE a protože tam nebyla žádná značka, myslel jsem že to mělo být průjezdné ....
Až při testu čerstvě dokončené Act jsem uviděl, že je to záměr.
 
Ahoj! Nemá, prosím, někdo k dispozici nákresné přehledy traťového svršku pro trať Valašské Meziříčí - Kojetín? Jde mi jen vlastně o kousek... aby trať nekončila hned za perony :). Od oka to moc protahovat nechci. Díky za případnou soukromou zprávu!
 

Dan J.

Strojvedoucí
V reálů je ze středu krásně vidět areál dolních Vítkovic (foto)... pravda. Kdyby někdo vytvořil panorama, budu za to jenom rád a s radostí osadím.
Něco takového jsem Jiříkovi navrhoval ať postaví v Aramově vedle šachty na trati DVK, osobně by mne zajímalo, jestli vůbec existuje model vysokých pecí pro tartě v MSTS, v panoramaě by to asi nevypadalo moc hezky. Vozidlo pro závodní dopravu k pecím by jsme v MSTS měli:
kokyla.jpg
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Existuje...

Existují i modely železáren, ale pořád je to nedostačující počet objektů, aby se z toho dala postavit trať. ;)

2.jpg
 

Howky

Signalista
Měl bych malý dotaz, možná už tu byl a možná jsem jej přehlédl , není v plánu udělat trat do Havířova ? :)
 
Howky: ta je přece součástí projektu ČR 321. A navíc by teď měl být celý "Ostravsko-Těšínsko-Bohumínský" triangl rekonstruován, jak psal autor tratě.
 
Do Havířova nemám v plánů stavět. Jestli mám něco v plánu v okolí Ostravy, je protáhnout trať z hlaváku na Svinov a spojit s Kunčicema.... no.. vlastně už je to kolejově skoro hotové :D. Priorita je ovšem Franštát - Valmez, kde už mám rozpracovaný terén. Teď si ale dávám od simulátoru na 2 měsíce pauzu. Budou se psát zápočty a hned potom následují zkoušky... obzvlášť taková statistika je pěkné svinstvo. o_Oo_O
 
Ahoj, zrovna přemýšlím nad kolejištěm ve Valašském Meziříči. Neví někdo, jaký je poloměr toho oblouku ve stanici směrem na Vsetín? V nákresech zaznačen bohužel není, protože je ve stanici. @Stavitelxx má ve své trati oblouky o poloměru 750 m, což mi přijde docela dost. Zkusil jsem matematicky (alespoň přibližně) vypočítat poloměr. Změřil jsem na mapách, že oblouk má cca 32 stupňů a délka této části ''kružnice'' je 170 - 180 m. Z toho jsem vypočítal celkový obvod a vypočítal poloměr. Dostal jsme se na hodnotu 304 m. Je má úvaha správná? :D Nebo má někdo přesnější informace o tomto oblouku? Díky za info :)
 

bob57_cz

Učitel češtiny
170m děleno 32st je 5,3metrů na stupeň, krát 360stupňů je obvod celého kruhu 1912m, děleno Pí 3,14 je 609m průměr kruhu a polovina je 305m pro poloměr.
180/32=5.6 ... x360=2025..../3,14=645.../2=322m
Chybovat lze v přesnosti měření
a zaokrouhlování. Pro každou kolej bude ale poloměr jiný. Podle mapy.cz mi připadá pohledově oblouk téměř dvojnásobně většího poloměru.