Trať 323 Frýdlant nad Ostravicí - Ostrava

Marco Polo

Pokladník
Ahoj Tequillo, mám poznatek k tvé trati ;). Jde mi o Frýdlant, kde "haprují" odjezdy do Ostravice a Frenštátu. Když chci jet do Ostravice z koleje nejblíže k budově, tak aby mohl současně odjet trafic směr Frenštát, tak musím mít i trasu z Ostravice postavenou na tu samou kolej zpátky ve Frýdlantu, jinak se návěstidlo ve Frenštátu pro odjezd traficu nepostaví, ikdyž jiný vlak trasu traficu nekříží v době jeho odjezdu. Křížil bych ho až já pří návratu do Frýdlantu, kdybych jel na jinou kolej než na nejbližší k budově. Nevím úplně, jak to stavitelství funguje, ale neják by to asi mohlo souviset s "oddíly", že jejich nejspíš málo mezi Frýdlantem a Ostravicí. Nešlo by to něják upravit, aby se nemusel pendl vracet z Ostravice vždy na stejnou kolej?

Díky za odpověď, Marek
 

Tequilla020

Cestující
Ahoj Tequillo, mám poznatek k tvé trati ;). Jde mi o Frýdlant, kde "haprují" odjezdy do Ostravice a Frenštátu. Když chci jet do Ostravice z koleje nejblíže k budově, tak aby mohl současně odjet trafic směr Frenštát, tak musím mít i trasu z Ostravice postavenou na tu samou kolej zpátky ve Frýdlantu, jinak se návěstidlo ve Frenštátu pro odjezd traficu nepostaví, ikdyž jiný vlak trasu traficu nekříží v době jeho odjezdu. Křížil bych ho až já pří návratu do Frýdlantu, kdybych jel na jinou kolej než na nejbližší k budově. Nevím úplně, jak to stavitelství funguje, ale neják by to asi mohlo souviset s "oddíly", že jejich nejspíš málo mezi Frýdlantem a Ostravicí. Nešlo by to něják upravit, aby se nemusel pendl vracet z Ostravice vždy na stejnou kolej?

Díky za odpověď, Marek

Mrknu na to a zkusím něco vymyslet :)
 

Tequilla020

Cestující
Trošku mimo téma... Nevíte někdo, jestli existuje nějaký průzkum počtu cestujících na této trati? Konkrétně bych potřeboval zjistit přibližný počet nastupujících/vystupujících cestujících v jednotlivých stanicích a zastávkách. Existuje vůbec něco takového? :D Velice by se mi to hodilo do bakalářky. Díky za odpověď :)
 

Marco Polo

Pokladník
A ještě prosím tě mrkni na Frýdlant zastávku, není předvěštěna směrem na Frýdlant + nebliká "samovrat" v Ostravici :).

Marek
 

MERIDIAN

Pokladník
Každou chvíli počítají vlakové čety cestující a mám takový dojem, že i nástup a výstup. Kde to končí, nevím. Možná by stálo zato obrátit se na tiskové oddělení ČD,zda by neporadili.
 

Marco Polo

Pokladník
Ahoj kluci, chci se optat, jestli ještě někdo nemá podobný problém jako já. Týká se to stanice Kunčice pod Ondřejníkem. Když mi servis jede po 1. koleji od Frenštátu, tak ten servis nezastaví na "vyčkávacím bodě" a ani mu nemohu nastavit zastavení u nástupiště, protože ve specifikaci servisu není ani ukázáno, že by tam nástupiště bylo. Děkuji za reakce.

Marek
 

dvacka

Průvodčí
Ahoj, o jaký servis jde? Neměl jsi na mysli traffic?
Když jsem tam tvořil, s žádným problémem jsem se nesetkal. Pokud chceš, tak mi pošli tvůj consist a mohu se na to u sebe mrknout.
 

Marco Polo

Pokladník
Ahoj, jj, jsem to nepřesně napsal. Jde o jízdu trafficu. Změnil jsem path, původně měla končit na 1. koleji před odjezdovým návěstidlem. Až potom, co jsem to protáhl až do Čeladné, tak se objevila stanice Kunčice p/O v nabídce pro zatržení. Nicméně stále to nezastavovalo u vyčkávacího bodu. Tak jsem myslel, že už mám vyhráno, ale ono ejhle, není. Traffic mi zastaví čelem na začátku peronu, vyčká čas nastavený pro toto nástupiště a poté odjede :D. Ještě se mi tohle u žádné trati nestalo :D
 

Bendík

Provozní technik
Vzpomínám si, že jsem tam měl obdobný problém. Stáhni si moji aktivitu Os 3102 (u Poisona), tam jsem to nějak obechcal pomocí reverzních bodů. Ale je pravda, že traffic má odjet až po mém odjezdu... tedy jeho cukaturu přes ty otočné body už hráč "nevidí".
 

Marco Polo

Pokladník
Já to pořeším jinak. Sice mám čekat se svým vlakem na křižování, ale křižování posunu až do Frenštátu, kde bude mimořádné křižování a hotovo, vyřešeno :D.

Jinak teda další námět případně pro Tequillu na kontrolu Ondřejníku :p
 

Tequilla020

Cestující
Už jsme tomu pomalu sám nevěřil, ale po tolika letech, co tuto trať stavím, tak mohu konečně říct, že je trať v celé své délce HOTOVÁ!

Zbývá už jen pár malých detailů a může být vydána aktualizace. Ta bude vydána během pár dní. Prakticky hned, jak vytvořím aktualizaci a jak ji Dodo nahraje na web.

Doufám, že se bude líbit. :cool::cool::cool:

Součástí aktualizace bude i propojení Kunčic a hlavního nádraží přes Vítkovice a Svinov (jen koleje z 90%), ale dodělat tento úsek už nestihnu. Od začátku srpna budu prakticky neustále pryč a vrátím se až na začátku semestru a to se už budu věnovat jiným věcem, než MSTS, takže po této aktualizaci bude opět následovat větší odmlka. o_O No, jdeme na screeny:

Vyjíždíme z Frenštátu
4.jpg

Veřovice
5.jpg7.jpg

Mořkov
9.jpg10.jpg

Hostašovice
13.jpg14.jpg15.jpg

..a blížíme se ke konečné
18.jpg19.jpg
 

Tequilla020

Cestující
20.jpg21.jpg23.jpg

Je tu pár věcí, co prostě bije do očí. Jedna z nich jsou peróny ve Valmezu... Bohužel, nevím jak jinak to udělat. A druhá věc jsou Veřovice. Objevil se tady screen originálního modelu od Brzdy, bohužel ten mi neodpovídá na SZ, a tak se k modelu nemůžu dostat... v trati teda ''zatím'' bude neoriginál model.

z.jpg
 

Plexi

Signalista
Vypadá to skvěle, ale když jsi psal, že:
propojení Kunčic a hlavního nádraží přes Vítkovice a Svinov (jen koleje z 90%)
znamená to tedy, že jsou pouze koleje a nic víc, nebo jsou to nekompletní koleje s krajinou?
 

Tequilla020

Cestující
Vypadá to skvěle, ale když jsi psal, že:

znamená to tedy, že jsou pouze koleje a nic víc, nebo jsou to nekompletní koleje s krajinou?

Jen koleje. Krajinu už dodělat nestihnu, pokud by tedy aktualizace neměla být až o vánocích :eek::D. Bohužel... Už se musím vrhnout na bakalářku, abych se během semestru z toho nepo*ral :p

321.jpg
 

Tequilla020

Cestující
Nemá prosím někdo video z úseku Frenštát - Kunčice p.O po modernizaci? Nebo nemá někdo přehled, jak je to teď s nejvyšší traťovou rychlostí v tomto úseku? (jestli je třeba od frenu po vjezd 80, poté nižší atd atd)

Moc mi to pomůže. Díky! :):):):):)

ps: aktualizace je přichystaná, jen čekám, až se vrátí z dovolené Dodo, který ji foukne na web.
 
Nahoře