Trať 323 Frýdlant nad Ostravicí - Ostrava

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, ještě bych měl pár připomínek k trati. Na hodně budovách ti zůstal název Golčův Jeníkov, a jedna taková dost podstatná k dominantě Ostravy Kunčiček. za zastávkou směr OV Střed se tyčí důlní věž, která je docela dominantou. Nevím, jestli ale v MSTS existuje vůbec model důlní věže:
Kunčičky.jpg
Jinak mne velice mile překvapilo, že jsi se pustil i do uzlu Polanecké spojky a Svinova směr Hlavní.
Dan

Plexi

Provozní technik
Ahoj, trať je krásná, ale mám v ní trochu prázdno - viz. obrázky. Můžu se zeptat, co mi chybí, resp. co mám dostahovat? Není to jediná trať, u které mi chybí silnice a určitě i další součásti.
A ještě hlásím jednu drobnou chybku - mezi Valmezem a Krhovou leze "terén" v jednom místě do kolejí :)
Open Rails 2018-08-13 12-37-32.jpg
Open Rails 2018-08-13 12-22-48.jpg
Open Rails 2018-08-13 12-20-04.jpg Open Rails 2018-08-07 11-37-05.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, trať je krásná, ale mám v ní trochu prázdno - viz. obrázky.
Zdarec.
Buď máš blbý Global, ale jestli ti to dělá i u ostatních tratí, může to bát i blbě nastaveným OR., to vypadá na hodně nastavený náklon a OR utápí objekty v terénu.

Dan J.

Strojvedoucí
Takhle to dopadne, když se perou statické objekty do tratě. Frýdek Místek :)
movka FM.jpg
Ale i toho lze využít. :)
muv FM.jpg
Naopak ta zarostlá kolej, na kterou jsem umístil Ibops SV, aby v klidu dohnil, je parádní.
ibops sv fm.jpg

Ad Dan J. - model důlní věže

Několik let jsem stahoval - prohlížel - mazal všechny možné zahraniční tratě s cílem nalézt důlní objekty (šachty, věže, lanovky atd).
Výsledek byl žalostný:
jediná germánská Schachte - tedy těžní věž s budovou.

Použil jsem ji do Vladovy tratě Ostrava (tram) pro důl Hlubina, Zárubek a Jámu Jindřich.
A hned se projevily nedostatky modelu :

1) je strašně malý - aby se zviditelnil je nutné ho umístit na nějakou jinou průmyslovou stavbu

2) je velmi nedokonalý - takový hrubý

3) má "těžiště" někde mimo model, protože přiblíží-li se během jízdy k okraji obrazovky okamžitě zmizí !

Pokud se najde nějaký pan Modelář, který by byl ochoten těžní věž pro české, moravské a slezské tratě vyrobit - bylo by to skvělé.
Určitě by našly využití v mnoha tratích (BP, 321, 323, Cz130 atd.).

Pokud ne - potom na výzvu objekt zabalím a pošlu ...
Nyní přikládám obrázky objektu použitého v Ostravě (foceno z olomoucké T3 ev.č. 118 ).

Doplněk:

Měl jsem také model kousku hornické lanovky, ale nesprávné zálohování + kolabs PC způsobily ztrátu tohoto objektu.
Kde jsem ho "čornul" - to už nejsem schopen si vzpomenout ... :(

Přílohy

Ahoj.
Šla by prosím udělat na hlavním v Ostravě tramvajová smyčka, podobně jak je tomu v Trati BP? Z Uhelného tam jde vidět. Před nádrem je tramvajová smyčka + točna trolejbusů. Tu tam Zbyněk nemá taky. :)

Na trati Štramberk - Veřovice směr Mořkov se musí dodat odjezdové návěstidlo, pokud postavím manipulák Veřovice směr Mořkov na trati ze Štramberku, vyblokuje se vjezd do stanice Vřovice od Mořkova.

Nahoře