Trať 283 Bylnice - Horní Lideč

marteen

Začátečník
Zdravim

Pustil jsem se do stavby me domovske trati 283, kterou by bylo skoda nezvecnit v MSTS. Navic se tim v budoucnu propoji rozestavene trate 280 a 341 (Vlara).
Potreboval bych hlavne ochotneho modelare k vytvoreni stanicnich budov a tunelovych portalu (sam moc modelovat neumim, obzvlast slozitejsi objekty). Fotodokumentaci poskytnu sam, nejakou zasobu uz mam predfocenou.

Diky za pripadne nabidky (klidne i pres SZ), a take budu vdecny za jakekoliv materialy k tehle trati.

marteen

marteen

Začátečník
Stavim na globalu BP.
Diky za odkaz, Matesovy stranky uz mam zmapovane (stejne tak i ostatnich modelaru), proto se chci zkusit zeptat i touhle cestou.

A zalozit tema jsem chtel uz driv, ale cekal jsem, az stavbu plne rozjedu. Ono ten usek neni nijak extra dlouhy (19 km), takze ho vydavat na etapy nema smysl. Postavim komplet a pak dam k dispozici ostatnim. Vim, ze se tu vzdycky pise, ze jsou tohle plane pokusy a je nutno predlozit nejaky "dukaz", ze to stavitel mysli vazne, ale ja stavbu dokoncit hodlam (at uz s prispenim ostatnich nebo komplet sam). Bavi me to a chci taky necim prispet do MSTS tvorby + uchovat trat pro budouci generace alespon ve virtualni podobe (da-li se to tak brat :) ).

Gajdma

Provozní technik
Určitě je dobře, že ses do tohoto projektu pustil. Je to pěkná trať a proto tam taky máme dost našim personálem oblíbené akce s párou. Budu se snažit ti nějak pomoci, ale zároveň doufám, že z toho vyjde pěkný výsledek.

marteen

Začátečník
Pavlík: nejake obrazky se urcite budu pokouset prezentovat :)

Mam na vsechny jeste jeden dotaz - v Brumove a V. Kloboukach jsou na zhlavich aktualne vyhybky se samovratnym prestavnikem a ja bych potreboval navestidlo "Jizda zajistena" (bile zableskove svetlo). Nevite prosim nekdo, jestli uz takove navestidlo existuje vymodelovane? (na foru ani jinde na netu jsem o tom zminku nenasel) Nebo alespon na koho se muzu obratit ohledne pridani do navestni soustavy?

Diky

marteen

Začátečník
Zdravím

Po nějaké době mám konečně koleje položené, tak už se to začíná pomalu rýsovat. Osazoval jsem je do předgenerovaného terénu, tak po finálním položení to už jen budu dokorigovávat.

Trochu jsem si ale naběhl. Začínal jsem samozřejmě od nejníže položené Bylnice a stavěl směrem nahoru. Slepě jsem se držel sklonu, který udávají sklonovníky, ale to jsem neměl dělat... V Lidči mě to vyhnalo až na +30m nad skutečnou nadm. výšku. Holt jsem si to měl radši průběžně kontrolovat a nechlácholit se nesprávně vygenerovaným terénem. No nic, musím to projít ještě jednou a nebýt v těch stoupáních tolik agresivní...

Alespoň si už nemusím dopočítávat oblouky a ladit dynamické koleje. v Lidči bych už celé Střelenské zhlaví znovu snad ani dělat nechtěl :)

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Ne že bych chtěl hanit nějak tvoje dílo ale jestli jsi to dělal podle sklonovníků, tak to radši smaž. Sežeň si od Tra´tovky nákresný plán stavu žel. svršku a postav to znovu podle toho ;)

marteen napsal:
... Slepě jsem se držel sklonu, který udávají sklonovníky, ale to jsem neměl dělat... V Lidči mě to vyhnalo až na +30m nad skutečnou nadm. výšku. ...
Ahoj,
pokud stavíš podle sklonovníků, tak Ti to nikdy vyjít nemůže. To by na celé dráze musely být tratě "poskládané" jen ze sklonů 0, 10, 15, 20, 25 promile, atd., což je nesmysl! ;)
Nicméně, i kdybys stavěl podle traťových schémat (kde jsou sklony podrobné) stejně Ti to s terénem vygenerovaným MSTS vycházet nebude.

Šnek

Vlakvedoucí
To je ještě stará trať, tam by mohli být sklonovníky značený ještě po starém způsobu. I tak je to trochu kompromis.

marteen

Začátečník
No, právě že už nejsou. Jinak ale stavím podle fotodokumentace, co jsem si nadělal, když jsem trať procházel. Takže to udělat půjde, jen to musím holt celé znovu přesklonovat.

A k tomu předgenerovanému terénu - sám jsem od toho moc neočekával, ale byl jsem mile překvapený, jak to docela odpovídá skutečnosti. Ušetří mi to spoustu práce při finálním dolaďování terénu.

marteen

Začátečník
Vypadá to tak, že modeluju terén. Ale nic lehkého to v tomto kopcovitém kraji není, to mi věř ;)

Jinak kolejivo je komplet položené a výškově/sklonově už to také sedí. Doufám, že chuť do práce mě neopustí. Po dokončení terénu bych přihodil ukázkové screenshoty.

Mohl bych ti s něčím pomoci? :D
Bydlím v Bylnici u tratě :D
Když vyjedeš z nádraží směr Brumov--> následuje přejezd,most,dlouhá pravá zatáčka,následují dva mosty pro silniční potřebu :)
most pro železniční potřebu :D a je tam dlouhý úsek na náspu z tunelových sutí .byldím čtvrtý dům vlevo dolů ulice Zahrádky:)
Kdyžtak napiš na mail a budu ti pomáhat.
----------------------------------------
Okolí znám jako svoje boty. :)
Na trati už jsem tolikrát s kámošem i v kabině lokomotiv jezdil.

marteen

Začátečník
851Nemizím:
Díky, ozvu se ti a domluvíme se přes mail.

Ještě jsi zapomněl na další řady, pravda nepravidelně, ale taky :)
Poslední dobou Čmelda, Brejláci v tandemu, i ten RegioShark se tu jednou prohnal pokud vím a nezapomínejme na Matěje s Pilštykem - takže námětů na budoucí aktivity bude dost.

Nahoře