Trať 283 Bylnice - Horní Lideč

marteen

Začátečník
Ještě není čím se chlubit. Časem určitě přidám, aspoň kolejivo bez terénu, třeba až osadím Lideč návěstidly a výhybkami. (PS: nemusíš se ptát zbytečně tady, ať to neskáče pořád nahoru, vždyť si píšeme přes SZ, tak ti můžu poslat něco přes SZ)

marteen

Začátečník
V pátek budu dělat obchůzku po trati z Bylnice do Návojné tak jestli potřebuješ něco tak napiš.
Např.: Stanici Brumov Střed, Brumov, Návojná,kilometříky, stoupání, klesání, viadukty, návěsti atd. jen si napiš.

Nevím ti ten první obrázek. Ten kopec je dalej musí se tam vejít ještě cesta a domy. A koleje vedou rovně tak po 200 jak je lokomotiva tam je mírná zatáčka. Dej sem více fotek a poradím. Když jedeš ještě na Lideč tak od Bylnických závor až po vyjetí z oblouku jak je most v rychlosti 70km/h. Trvá 50 sekund nevím nevím moc jak to tam máš postavené. Znám tu každý krok kdyžtak se stavbou pomůžu.

marteen

Začátečník
Čau

Sakriš, co tam dělá ten první obrázek? :D To tam určitě původně nebylo, muselo se to nějak přepsat na q3 hostingu.
Postnu ho tu znovu:

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://www.q3.cz/images/39scrgrb1x.jpg

851Nemizím - prosím tě, piš mi přes soukromé zprávy pokud se chceme domlouvat (aby téma neskákalo bezdůvodně nahoru). Kolejivo mám už položené, jak jsem psal, tam další nápovědu nepotřebuju. Spíš okolí tratě. A terén je taky teprve nahrubo předgnerovaný, takže nemusí přesně odpovídat skutečnosti.

Když už jsem tu rozepsaný:
Bojuju s nastavením rychlostí v Bylnici. Používám 2 sdružená návěstidla na každém zhlaví, ale narazil jsem na určité chování těchto návěstidel, které nevím jak 'obelstít' - místa, kde je osazený objekt návěstidla v editoru, mi po přejezdu směrem ze stanice ruší omezenou rychlost a to nechci. Neporadil byste někdo, jak to poskládat jinak?

marteen

Začátečník
No, slovně to popisovat by bylo na půl stránky, tak zkusím přiložit malůvku (doufám, že z toho bude jasné, co je problémem). Ale nejspíš to stejně nikdo nepochopí :)

Jde o sdr. návěstidlo 2:
Při cestě rovno na volno ze stanice je vše v pořádku. Při odjíždění z odbočky mi objekt sdruženého návěstidla hodí po projetí 70 (v místě červené šipky), protože ho mám definované jako Volno bez linku - potíž je v tom, že sdružená náv. nejdou (podle mně teda) linkovat směrem do stanice, protože míří opačně... Pokud dám sdr. náv. 2 jako Odbočku bez linku, zase mi varianta přímé cesty ze stanice u objektu návěstidla hodí 40. Takže obě varianty se tak trochu vylučují, chtělo by to něco 'mezi'.
Nejde návěstidlo osadit bez jakéhokoliv definování směru/rychlosti? Že bych to pořešil skrytými návěstmi ještě před nimi. Asi blbost, že? Snad by pomohlo jedině upravit skript návěstidla (rychlosti)... Nejlepší by bylo, aby rychlost rušil až označník, který mám opodál umístěný. Je to boj to bylnické zhlaví no.

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://www.q3.cz/images/62nakresBylnice2.jpg

Zbyňku, a co to bude dělat, když pojede z rovného?

marteen:
Ahoj,
šlo by to vyřešit skrytými rychlostníky, a to v místě skrytých návěstí ze dvou pravých kolejí 40 km/h a za poslední výhybkou 70 km/h. Ale! 1. musel bys si s tím pohrát, aby ta čtyřicítka nezasahovala i do ostatních kolejí, 2. rychlosti se Ti budou objevovat na TM.
Já bych se s tím nezabýval, protože i když bys měl správně rychlost začít zvyšovat až za poslední výhybkou, není to až taková vražda, protože po ní jedeš z rovného. Navíc se jedná o nějakých 40 metrů a i když budeš mít zvýšení rychlosti až za ní, stejně můžeš zvyšovat až po projetí posledního vozu. A naopak, když pojedeš se sólo 810, pokud by to řešil označník, budeš mít tu čtyřicítku až k němu, přestože už dávno můžeš jet 70.
Takže to chce nad podobnými detaily přimhouřit oči.

marteen

Začátečník
S rychlostníkama už jsem se taky hrál, ale nebylo to ono. Nejspíš to tak nechám, ale trochu mi vadí, že při posunu to bude resetovat rychlost na 70. Asi spíš zvolím menší zlo a nechám tam odbočku bez linku (a tedy 40 na celé zhlaví) - stejně je to výchozí/koncová stanice a průjezdy se tu tak předpokládat moc nedají.

Holt jak už tu bylo psáno mockrát, MSTS je hodně o kompromisech, ale buďme rádi, že ho máme. :)

Z obrázku je to konečně jasné. Bohužel u skupinových návěstidel nelze linkovat různé rychlosti. Ale aby vše správně fungovalo ohledně křižování vlaků je nutné ke každé koleji utopit vložené návěstidlo. Dan by Ti jinak dal :) . A to kdyby se nadefinovalo na posun, tak by na monitoru byla 40tka. A ta by platila až ke skupinovému odjezdu za poslední výhybkou. Tím by se všechna skupinová návěstidla linkovala na "volno". A z přímé koleje by se skryté vložené linkovalo na volno.

851Nemizím napsal:
Mosty, modrý směr Brno, Šedý- Lideč.
Zdravím a mám dotaz?
To jsi fotil Ty?
Je to krásná fotka, použitelná pro info, např. telefon a pod., ale pokud by jsi měl i detaily, např. z boku, zábradlí, pilíře, tak by se dal most postavit. Máš více fotek???
Mirek

Nahoře