Práce u ČD

Má vůbec smysl vypsat dotazník o zaměstnání na stránkách Českých drah? Bude vůbec nějaká odezva nebo jej prostě člověk odešle a tím to končí?
Je nějaká šance dostat se k ČD?

754 067 napsal:
...
Už v povídkách Šimka Grossmana bylo "že budeme rádi, když skončíme alespoň u dráhy"
Tenkrát na dráhu brali každého. Ale většina profesí je zrušena, z nádražních budov jsou opuštěné ruiny a práce už tolik nebude. Ale slyšel jsem, že v Brně mají málo strojvedoucích. Říkal mi to soused, který dělá vozmistra, které dráhy jako své zaměstnance ruší (soukromník jich tolik nepotřebuje), tak přemýšlí o rekvalifikaci na fíru.

Hynďa

Průvodčí
754 067 napsal:
Co by ne, to není jen pro VIP :D
Nejdřív by sis měl ujasnit, co bys chtěl dělat, pak zajít na příslušné místo (depo, RCVD, KCOD) a zeptat se tam.

Gajdma

Provozní technik
754 067 napsal:
Má vůbec smysl vypsat dotazník o zaměstnání na stránkách Českých drah? Bude vůbec nějaká odezva nebo jej prostě člověk odešle a tím to končí?
Naše škola nám nabídla, abychom si někde zařídili praxi a kdyby mě to v září nakonec nezakázali, tak bych mohl nastoupit k ČD. K tomu zařizování ti dám jednu radu. Lepší je opravdu zajít za někým podřízeným, než na GŘ. Tedy nejlépe za šéfy příslušných složek, které vyjmenoval Hynďa. Ti také poradí v dalším postupu a případně se za tebe i přimluví. Na odpověď na mail můžeš ale i od těchto lidí čekat docela dlouho, takže raději si zjisti od podřízených číslo na mobil.

David Hájek

Pomocník strojvedoucího
Zdravím,
např. v Bohumíně je lepší zajít si na personální oddělení a dotazník vypsat přímo tam. Přeci jen se od paní "personální" člověk dozví více než na nějakém webu.;)

Hodně štěstí.

David

754 067 napsal:
Ne, neodpoví. Psal jsem dvakrát, ani jednou neodpověděli.

Jinak je to asi 3 týdny zpět co jsem psal na personální DKV Brno a bylo mi sděleno, že strojvedoucích mají v současné době dost a v dohledné době náběr nových neplánují. Takže asi tak.

Zdar, jestli to nemusí být zropvna u ČD zkuste nějakého soukromníka, např: LokoTrans, ten si dělá strojvedoucí sám, ale je to na nákladech, možná že se dá sehnat i na osobní dopravě. Strojvedoucích je málo.

zbynda

Provozní technik
A když to u modrých nepude, tak to zkus u žlutého tlučhuby. Ten má takový neskutečný provoz, že na ty svoje přeplněne vlaky asi bude muset brat připřežní mašinu :D

Ahoj, musíš zajít za přednostama jak psal Hynek. Na místo jsem čekal dýl než někteří ale v porovnání s jinými kolegi to byla krátká doba. Dobré by bylo jednat s nimi osobně a každej měsíc nebo 14 dní se jim připomínat. Problém je v tom že přenodstové DKV ti řeknou že mají stopstav ale PJ nebo PP lidi potřebují. Někdy je to pro úředního šimla moc dlouhá cesta na "nábřeží". Když to vydržíš tak by se eventuelně mohlo dílo podařit :)
Je to docela běh na dlouhou trať.

Ahojky, je to tak jak tu říkají. V současné době je to hodně nározové. Jeden měsíc máme plno a druhej měsíc nevíme jak si lidi tisknou abychom vše vyjezdili. Mluvím za vlakové čety RCVD Praha.Každopádně pokud zájem přetrvá je zapotřebí se opravdu osobně dostavit za vedoucím RCVD,KCOD nebo DKV příslušného regionu a zeptat se. Držím palce ať to vyjde.
Milan

K

Kalda20

Host
Chci se zeptat také na praci u čd ale nevím kam bych měl zajít bydlím cca 17 km od brna tak se chci zeptat zda-li nejake personalni oddelení neni tak nekd0e v brne? Chtěl bych dělat pruvodciho, alespon to. Na strojvedouciho nemam skolu protože jsem to nedodelal kvuli jazykum tak jsem nakonec udelal skolu jako manipulant postovniho provozu a prepravy ale nevim zda-li mě to u čd vemou. Děkuji za odpoved

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Jo, tak k tomudle zmrdoj bych nešel ani kdybych měl chcípnout. Už jenom o tom přemýšlet je hřích...

PAja26 napsal:
Soukromníci berou.:) Sice asi hotoveho fíru, ale nezeptat se by byl hřích.
Myslím, že hotový fíra nestačí, ale je nutná nějaká mnohaletá praxe. Pochybuji, že Jančura má nějaké výkony na zálohách, kde by se noví fírové zacvičili, atd. Zácvik také stojí těžké prachy, tak netuším, jestli ČD by takového nového fíru za jejich peníze okamžitě pustili ke konkurenci.

Hynďa

Průvodčí
Zbyněk Šemora napsal:
Zácvik také stojí těžké prachy, tak netuším, jestli ČD by takového nového fíru za jejich peníze okamžitě pustili ke konkurenci.
Fíra u ČD je upsanej minimálně na 5 let. Pokud by odešel dřív, musel by přiměřenou část peněz, který do něj ČD vrazily za výcvik, vrátit.

PAja26

Pokladník
Čouda napsal:
Jo, tak k tomudle zmrdoj bych nešel ani kdybych měl chcípnout. Už jenom o tom přemýšlet je hřích...
Hele číčo. Do zm..ů si nadávej doma v maštali! Tady na tvý výlevy není nikdo zvědavej. Nebo ne Admin????

Čouda napsal:
Přál bych si alespoň 5 dalších dopravců jako je SA :oops:

Naposled editoval moderátor:
Nahoře