Trať Praha - Ostrava - Žilina - Košice - Cierna nad Tisou

Plexi

Provozní technik
Tak to je ovšem bomba, mistře, už se moc moc těším na "výbuch" :) Jen pozor, nevím, jak máš pojmenovanou zastávku v Čadci, myslím, že je to Čadca mesto a ne Čadca zastávka. A ve Svrčinovci na hlavním tahu by měl být bývalý strážní domek na screenu ho nevidím.

Názvy jsou správně, Čadca mesto a Svrčinovec zastávka :)
Můžeš ten strážní domek nějak upřesnit, jeho pozici? Buď jsem ho na videu přehlédl, nebo už tam není.

Plexi

Provozní technik
Domek je na konci nástupiště ve směru od Čadce do ČR na pravé traťové koleji.
Například zde v čase 17:43

Video je staré půl druhého roku, takže bych řekl, že je to ještě pořád použitelné :)

Právě jsem opustil jedno odpadní vlákno s rozháranou duší a vstoupil jsem sem. Tvá krásná práce dává lidem pohlazení, radost i naději. Děkuji, že stále stavíš a těším se.

Paneláčky se dají nahradit podobnými, ale ještě za těch 15 let nikoho nenapadlo udělat staré venkovské domečky do řadové zástavby i s dvorními trakty. Tyto mám jen od Lubomíra u Tišnova. Takové dvojdomky, jen dva modely, ale já jsem snad osadil už alespoň tisíkcrát. Samostatných rodinných domků včetně skupin máme hafo, ale poskládat z něčeho venkovskou ulici nebo ulici na předměstí, které jsou kombinované z jedno až dvou podlažních domků. Doposud neřešitelné. Na tom se pokaždé zaseknu, když není čím osadit. Chvíli hledám, dlouho hledám, pak čas vyprší a jen konstatuji, zase jsem nic neudělal. :D

hulvis

Začátečník
Ahoj Martine,

obrázky z chystané aktualizace vypadají úchvatně. Sám trať 321 velmi dobře znám, takže se na vydání již velmi těším!
Zároveň se Tě chci zeptat... jelikož jsi nejen mě, ale také hodně z nás, neskutečně namlsal... nemůžeš říct alespoň přibližný termín vydání?

Chápu, že jsi momentálně v náročnější etapě života, ale i přesto.. zvědavost mi nedala, se nezeptat :)

Díky za odpověď a přeji mnoho úspěchů u zkoušek a také úspěšné tvoření v MSTS ;)

Tax

Moderátor
Správce
Paneláčky se dají nahradit podobnými, ale ještě za těch 15 let nikoho nenapadlo udělat staré venkovské domečky do řadové zástavby i s dvorními trakty.
Ale napadlo, len jeden taký nemenovaný postarší pán mi to s prepáčením opi****oval že sa mu to nehodí do trate :p Tak to nešlo vôbec do terénu. Dnes už domčeky stavať nebudem ;) Leda tak môj vlastný.

Ahoj Martine,

obrázky z chystané aktualizace vypadají úchvatně. Sám trať 321 velmi dobře znám, takže se na vydání již velmi těším!
Zároveň se Tě chci zeptat... jelikož jsi nejen mě, ale také hodně z nás, neskutečně namlsal... nemůžeš říct alespoň přibližný termín vydání?

Chápu, že jsi momentálně v náročnější etapě života, ale i přesto.. zvědavost mi nedala, se nezeptat :)

Díky za odpověď a přeji mnoho úspěchů u zkoušek a také úspěšné tvoření v MSTS ;)

Zdravím, přibližný termín sám moc nevím, práce na rekonstrukci Ostravska jsou sice hotové, ale ještě mám v plánu udělat jiné věci, které mám rozpracované, takže počítám tak cca 2-3 měsíce, záleží, kolik budu mít času.

Jinak v tom má Zbyněk pravdu, paneláčků je spousta, z nich už se dá postavit slušné velkoměsto, nejhorší je stavět menší městečka/vesnice, kde jsou menší domečky/bytovky, u toho se taky vždycky hodně potím. :rolleyes:

Ale napadlo, len jeden taký nemenovaný postarší pán mi to s prepáčením opi****oval že sa mu to nehodí do trate :p Tak to nešlo vôbec do terénu. Dnes už domčeky stavať nebudem ;) Leda tak môj vlastný.
Laďo, ty jsi normální rejpal. :D Já o žádných domečkách, které mám na myslí, od Tebe nevím a ani jsem nikde v žádné trati ten typ domků neviděl. Například tuto Martinovu trať jsem celou prošel, abych použil podobných modelů k zástavbě, když jsem dělal směr Bohumín. Hodně staveb jsem si i od něj vytáhl. Tady na fóru je hromada screenů z jiných tratí. Zkrátka domečky, hodící se do typické vesnické ulice chybí.

Tax

Moderátor
Správce
@Zbyňku - zverejnil som skupinové bytovky, 2 a 3 poschodové, mal som pripravené aj podobné skupiny domčekov. Ale Ty si mi povedal že sa Ti to tak nehodí, lebo to nemôžeš ukladať ako Ti vyhovuje, tak som v tom viac nepokračoval ;) Dnes už domčeky modelovať nebudem, ale predsa máme tak veľa mladých a schopných začínajúcich modelárov ktorí sú nabudení k tvorbe ;) Alebo nie sú? No iste, mladí začínajúci modelári sú úzky profil, oveľa viac je tých čo vedia poradiť čo a ako má byť alebo ako by malo byť
Okrem toho si neprišiel zamávať mi do Šakvic, ani si vysmädnutému pocestnému nepriniesol pohárik horúceho vína :p

Paneláčky se dají nahradit podobnými, ale ještě za těch 15 let nikoho nenapadlo udělat staré venkovské domečky do řadové zástavby i s dvorními trakty. Tyto mám jen od Lubomíra u Tišnova. Takové dvojdomky, jen dva modely, ale já jsem snad osadil už alespoň tisíkcrát. Samostatných rodinných domků včetně skupin máme hafo, ale poskládat z něčeho venkovskou ulici nebo ulici na předměstí, které jsou kombinované z jedno až dvou podlažních domků. Doposud neřešitelné. Na tom se pokaždé zaseknu, když není čím osadit. Chvíli hledám, dlouho hledám, pak čas vyprší a jen konstatuji, zase jsem nic neudělal. :D
Svatá pravda, pekné vidiecke - venkovské domčeky treba vážiť zlatom. V RW je výber ešte oveľa užší. Vidiecke domčeky so zadnými traktmi - šopami, maštaľami a stodolami až na malé výnimky nemáme. Ostáva nám poskladať si ich z toho, čo je. Zišli by sa aj jednotlivé domčeky - štvorce s manzardami, ktorých sú na slovenskom vidieku nepreberné množstvá. No a v Čechách a na Morave sú zasa šumperáky, ktoré tiež chýbajú. Ale neberte to ako moje lamentácie a prejav bezradnosti, doteraz som aké - také riešenie vždy našiel. Prikladám niekoľko záberov z okolia Bratislavy. Jednotná šedá farba fasád novších domčekov nie je na prekážku, veď brizolit, ktorý vládol na fasádach niekoľko desaťročí, bol šedý a nikto si s tým hlavu nelámal. Samozrejme, najčistejšie riešenie je vymodelovať ich. V dohľadnej budúcnosti by som sa už k tomu mal aj ja konečne dostať.
RailWorks 2018-02-22 09-18-14-84.jpg RailWorks 2018-02-22 09-18-40-70.jpg RailWorks 2018-02-22 09-18-59-46.jpg RailWorks 2018-02-22 09-19-20-23.jpg RailWorks 2018-02-22 09-26-14-49.jpg RailWorks 2018-02-22 09-26-44-79.jpg