Trať Praha - Ostrava - Žilina - Košice - Cierna nad Tisou

Dobrý večer ve spolek. Jeden skromný dotaz.

Stalo se někomu, že po reinstalaci celého MSTS a tratě 321 se nechtějí načíst soubory modelů, které předtím běželi v pohodě?

Podotýkám, že mám nejnovější verzi DVD.

Aktualizace se blíží, ještě čekám na dokončení jednoho modelu, pak proběhne nějaké to závěrečné testování a bude hotovo.
V aktualizaci bude předěláno celé Ostravsko, prakticky od Ostravy až po Žilinu je vše postaveno úplně znovu, zmizely nějaké lokálky na Ostravsku a pak jsem ještě dělal spoustu různých úprav na celé trati, podrobnosti napíšu, až budu vydávat aktualizaci.

A ještě bych chtěl informovat o jedné novince, kdo si v posledních letech objednával DVD s Tratí 321, tak ví, že na DVD je k dispozici několik jednoduchých fiktivních aktivit, bez okolního provozu a několik vozidel, potřebných k těmto aktivitám.
Řekl jsem si, že po těch cca 10 letech, kdy jsem tyto aktivity vytvořil, by to chtělo vše "aktualizovat", protože už to byla ostuda...
Tak jsem zkusil oslovit modeláře a byl jsem příjemně překvapen, téměř všichni modeláři souhlasili s použitím jejich modelů, za což všem strašně moc děkuji.
Takže kdo uvažuje o pořízení Tratě 321, trať už nebude k dispozici na dvou, ale bude na třech DVD, s velmi rozsáhlým vozovým parkem a zároveň na DVD bude 75 aktivit, samozřejmě včetně okolního provozu.
Aktivity jsou všech různých typů, Lv, Os, R, Ex, Ec, Ic, nákladní vlaky atd.
A navíc každá z těchto 75 aktivit je k dispozici dvakrát, jak v letním, tak i v zimním období, takže se dá říct, že jich je dohromady 150 :D

Týká se to ale pouze zájemců o DVD, v aktualizaci tuto novinku nečekejte.
Jednak by ta aktualizace měla 4 GB, což by byl trochu problém a hlavně nemám dovoleno vozidla šířit po internetu, svěřený trainset můžu použít pouze na DVD jako součást Tratě 321, za účelem tvorby aktivit.

Aktualizace tedy vyjde možná koncem příštího měsíce, nebo v červenci, snad to dobře půjde.

Tak teda ohledně aktivit, to je teda bomba!!! Furt to asi dostatečně nechápu, a to jsem to radši četl 2x. Předem velice díky a pomalu vypisuji objednávku.

To zní skvěle! Já si určitě po 6 letech objednám DVD nové. Aspoň budu mít zase jednou všechno čerstvé. Koneckonců, čeká mě kompletní změna počítače, včetně toho, že po původním MSTS zbyde jen trainset, vše se chystám znovu nainstalovat a vyladit jak nejlépe půjde. Možná už zvážím přechod pod OpenRails.:rolleyes:

Určitě se najde pár hráčů, které lokálky jezdí. Škoda, že oderská lokálka nebyla dotažena až do Budišova. Případně, jak jsem již tady kdysi psal názor / prosbu, tak mohla minimálně zůstat zachována relativně nedávno zaniklá trať po povodních do Nového Jičína. Ale nepodařilo se, bohužel.

Tom Kanka

Provozní technik
Sice to bude OT, ale co zkusit směřovat tyto prosby na adresu autora traťi 323, případně pro to zkusit něco udělat ...? :oops::rolleyes:
Co zkusit přečíst si v tomto vlákně postoj autora trati k lokálkám a důvody k jejich rušení, případně pochopit, že nejde o prosby ale o "postesknutí" si nad současným stavem, a nekomentovat věci, o kterých se ví kulové!

Případně, jak jsem již tady kdysi psal názor / prosbu, tak mohla minimálně zůstat zachována relativně nedávno zaniklá trať po povodních do Nového Jičína. Ale nepodařilo se, bohužel.
Já jsem ale smazal pouze některé lokálky na Ostravsku, lokálka do Nového Jičína v Trati 321 zůstane.
A jak napsal pepeQ-2, vždy je možné si udělat zálohu tratě se starší aktualizací a tím si všechny lokálky zachovat.

Sice to bude OT, ale co zkusit směřovat tyto prosby na adresu autora traťi 323, případně pro to zkusit něco udělat ...? :oops::rolleyes:
Co zkusit přečíst si v tomto vlákně postoj autora trati k lokálkám a důvody k jejich rušení, případně pochopit, že nejde o prosby ale o "postesknutí" si nad současným stavem, a nekomentovat věci, o kterých se ví kulové!
Co nejdříve pochopit rozdíl mezi číslicí 1, slovy JEDNA a 3, slovy TŘI? Psal jsem autora tratě 323, nikoli 321, což hrdí a slepí lajkovači (stejně jako ty) nejspíš asi nikdy nepochopí. Nicméně fňuk jako fňuk. Tak si to zase nech někým dalším pěkně opejskovat jak si mi to natřel ... a cestou se stav na oční.

Ahoj kluci, chci se optat, než to napíšu případně do vlákna "chyby": při vjezdu do Přerova od Břeclavi na nejbližší kolej před staniční budovu mi na vjezdu svítí "jen" výstraha a pak na cesťáku rychlost 60 + výstraha, jelikož končím v Přerově. Tak jestli je na vjezdu natvrdo výstraha, protože před tou 60+výstraha není zábrzdná vzdálenost (což je blbost nejspíš) nebo druhá varianta, a to že by bylo špatně linknuté návěstidlo a místo očekávej 60 svítí jen výstraha.

Díky, Marek

Na některých místech (například ten Přerov) svítí na vjezdovém návěstidle vždy výstraha, nevím jestli je chyba v návěstidlech, nebo v Binu, nebo v MSTS, každopádně já jako autor s tím nemůžu nic udělat.
Někde pomohlo ubrat linky v nastavení návěstidla, někde pomohla i jiná finta se záměnou Odjezdové/Cestové, ale někde nepomohlo nic...
Takže se řiďte tím, že pokud jedete kolem výstrahy, na dalším návěstidle může být úplně cokoliv.

Dovolím si (ve vší slušnosti) připomenout co je vše nutné upravit, aby Vám vznikla funkční kopie trati zachycující stav před aktualizací.

Konkrétně zkusím popsat vznik kopie pro Trať 321 v několika krocích:

1)
Založíme adresář mající odlišný, leč logicky navazující název.
Nabízí se možnost změnit v původním názvu slovo Trať na slovo Moje.
Adresář tedy bude mít jméno:

Moje 321

2)
Do tohoto adresáře zkopírujeme celý obsah originální tratě.
Snad nemusím zdůrazňovat, že mám na mysli stav před Aktualzací.

3)
Otevřeme nově vzniklý adresář a všechny soubory (v rootu nové tratě) mající ještě původní název Trať 321 přejmenujem na Moje 321.
A to včetně souborů záložních (*.bak).
Zkušenější uživatelé PC tuto akci mohou provést již při kopírování z originální tratě ...

4)
V nově založené trati si otevřeme soubor Moje 321.trk a zde opravíme následující položky:

Tr_RouteFile (
RouteID ( "Trat 321" )
Name ( "Trat 321" )
Description ( "Aktualizace - 28\n \n"+
"Délka: 1990 km" )
Graphic ( "Trat 321.ace" )
LoadingScreen ( Load.ace )
FileName ( "Trat 321" )

... další položky bez změny !
---

Na nový stav:

Tr_RouteFile (
RouteID ( "Moje 321" )
Name ( "Moje 321" )
Description ( "Moje Aktualizace - 28\n \n"+
"Délka: 1990 km" )
Graphic ( "Moje 321.ace" )
LoadingScreen ( Load.ace )
FileName ( "Moje 321" )

---
Poznámka:
a) Dodržujte konvenci s úvozovkami,
b) do položky Description si můžete napsat co chcete ale ostatní je povinné dle vzoru !

5)
Doporučuji tuto změnu udělat i v souboru: Moje 321.trk.bak

6)
Pokud máme v původní trati Aktivity (Mise, Úlohy) je potřba také u nich opravit tuto položku (RouteID):

Tr_Activity (
Serial ( 5 )
Tr_Activity_Header (
RouteID ( "Trat 321" )
Name ( 1970_EPn6138 )
Description ( "1970_EPn6138\n"+
"Vezete el. průbezný nákladní vlak Bratislava vých. st - Kosice v úseku:\n"+
"Liptovský Mikulás - Kosice\n"+
"Vlak jezdi DENNE bez omezeni.\n"+
"Zastavuje v zast.: Kralova Lehota, Strba, Spisská Nová Ves, Kosice.\n"+
"Na Strbe odpojíte postrkovou lokomotivu.\n"+
"Pravidelná hmotnost vlaku : 1 500 tun\n"+
"Max. rychlost 65 km/hod. " )

... další položky bez změny !
---

Na nový stav:

Tr_Activity (
Serial ( 5 )
Tr_Activity_Header (
RouteID ( "Moje 321" )
Name ( 1970_EPn6138 )
Description ( "1970_EPn6138\n"+
"Vezete el. průbezný nákladní vlak Bratislava vých. st - Kosice v úseku:\n"+
"Liptovský Mikulás - Kosice\n"+
"Vlak jezdi DENNE bez omezeni.\n"+
"Zastavuje v zast.: Kralova Lehota, Strba, Spisská Nová Ves, Kosice.\n"+
"Na Strbe odpojíte postrkovou lokomotivu.\n"+
"Pravidelná hmotnost vlaku : 1 500 tun\n"+
"Max. rychlost 65 km/hod. " )

---
Poznámka:
a) Ostatní součásti Aktivit nemají odkaz na RouteID a tak není nutno je editovat.
b) Tuto operaci údajně umí RouteRitter (je v nabídce jako "přejmenování trati"), ale nemám otestováno a tak více doporučuji ruční editaci pomocí Poznámkového Bloku.
- - -

Důležitá upozrnění ! ! !

A)
Při editaci VŠECH uvedených souborů důsledně a pečlivě kontrolujte zda-li soubory ukládáte v kódu UNICODE ! ! !
B)
Takto vzniklou kopii tratě při dalších Aktualizacích originální již nikdy NESMÍTE aktualizovat ! ! !

To je snad vše.
Pokud ne, doufám, že zkušenější mne doplní.

Nahoře