Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

749264

Začátečník
Dobrý večer, jsem rád že se zabýváte i úpravou starých úseků namísto stavění nových. Ale i tak se chci zeptat, jestli jsou v plánu nějaké nové úseky? Popř. jaké? Díky za odpověď.

Zbyňku, mám dotaz. Ve výhledu mám i Nex z Břeclavi do Č. Třebové, průjezd je právě přes Brno dolní. Měníš tam i něco kolejově? Jde jen o to, jestli na tom mohu případně dělat a nebo počkat na aktualizaci. Díky.

Pokud se pojede skrz po 1. nebo 2. koleji, tak je jediná změna, jak je to esíčko před mosty směrem do Heršpic, tak tam přibyla propojka mezi první a druhou kolejí, jak je to současně (výhybka 9 a 20). Ten oblouk je i trochu přizpůsobený, aby tam ty výhybky šly vsadit. Ale dál se už pokračuje do Heršpic postaru. A do odbočky vlevo od Židenic, tam je za výměnou kolejová změna, aby se dalo jet k peronu na 4. kolej a pak vlevo na 10. a 12. nákladní kolej. Po aktualizaci pak stačí jen opravit, tedy natáhnout červenou čáru na tu jednu výhybku a uložit. Pokud pojedu po 10. nebo 12. koleji, tak bude nutná oprava na židenickém zhlaví.
Vlastně na 2. koleji je ještě nová výhybka 44, kudy se jede k peronu na 4. kolej od jihu. Tak tady se také bude muset opravit, natáhnout červený paprsek trasy na bod výhybky. Nic složitého.

Dobrý večer, jsem rád že se zabýváte i úpravou starých úseků namísto stavění nových. Ale i tak se chci zeptat, jestli jsou v plánu nějaké nové úseky? Popř. jaké? Díky za odpověď.
Hlavní tahy, co jsem chtěl postavit, mám. Ale zatím je tolik práce na dodělávkách, že je příliš brzy cokoli plánovat kam někdy položit koleje. Však to znáte sami. Kolik lidí tady mělo megalománské plány a když se do toho pustili, zjistili, že je to nad jejich časové možnosti.

Ještě pár fotek z Brna, jak to tam dnes vypadá. Zkusil jsem poskládat budovu soudu a nějaké ty další škatule, aby příjezd do Brna vypadal trochu, jako že se jede do velkoměsta. Na dolním nádraží jsem to také ještě trochu upravil. Vykopal i podchod :D Na 4. obrázku severní pozměněné zhlaví a na posledním obrázku je ta propojka na jihu dolního nádraží a dál se už jede do Heršpic postaru.
22brno1.JPG 22brno2.JPG 22brno3.JPG 22brno4.JPG 22brno5.JPG

Jak dodělávám okolí trati z Kolína přes Havlbrod do Brna a koukám na letecké mapy, jsou tam samé nové koleje. Nezvedli někde rychlost? Nemáte někdo aktuální tabulku TTP ? Do Brodu, tam asi moc prostor není, ale z Brodu do Brna, tam ta trať má na víc než stovku.

Tak mám tam udělat horní rychlostníky? Teda z Vlkova dolů to mydlit 140 nebo s pinďou 160, to musí být cvrkot. :D Ale v OR jak mám verzi Pendolina od Alcaponeho, respektive z jeho úložiště, blbě to brzdí. Tak z těch kopců to musí být takové Kamikaze. Pomodlit se a doufat, že to před Říkonínem nějak přibrzdím. :D Teda zastavit s tím, pokaždé jsem perony projel. Asi to chce přijet na slezinu a aktualizovat od někoho ladění. :D Nestíhám sledovat novinky.
Jinak pro tuto trať s dodělávkami skinuji i noční textury. Ale je toho moc. Velké stanice jako Tišnov či Žďár na Sázavou, ty mají na modelech peronů tolik textur, že si to asi nechám až na konec. Ale moc si s tím nehraji. Nikdo není doma, tedy v oknech zhasnuto, jen ztmavím textury. Je to lepší než nic. Je škoda, že modeláři takové zjednodušené noční nedělali rovnou. Nyní se mi to nahromadilo a zbytečně to zdržuje. Ztmavený objekt je lepší než když ve stanici je jen černo. Na vysočině kromě dostavby budov také trochu lépe zaobluji kopečky a do stanic doplňuji přechody a náspové podložky pod koleje, aby to tam nebylo v noci úplně v černé tmě. Ale myslím si, že výsledek bude po následné aktualizaci vidět.
Bude to asi tak. Dokud v mé práci s cyklo bude okurková sezona, tak budu na tratích pracovat, ale až se rozjedou bicykly, a nebude čas, tak aktualizaci vydám, co se zvládne, to se zvládne. Přece nebudete čekat do vánoc. :D Ať si zajezdíte na Brno dolní, dokud se tam v reálu jezdí. Stejně mne zajímá osud tohoto nádraží, až skončí výluky na hlavním.

Jestli se nikdo nepřihlásil, tak TTP zkusím vyštrachat, jen nevím, jestli tam budou i tyhle aktuální zvedačky, jdu to pohledat. Každopádně zvedalo se tam ostošest, už to není ta prkenná klasika kilčem od Krpole až po Žďár, objevily se nové návěsti pro sběrače a rekuperaci... Někde jsem tu před časem polemizoval, jestli se rvát za zachování tratě jak byla, nebo překecávat za implantování změn. :D Obojí má něco do sebe, i když, v reálném provozu klasické soupravy s "piváky" toho moc na horní rychlostníky nepovozí.

P. S. Tabulku rychlostí mezi Brnem hl. n. a KH hl. n. jsem našel, z roku 2014, což si myslím, že je aktuální ke stavu té trati. Můžu poslat na mail, pokud je stále zájem, sz zde na fóru asi přílohu pdf nepobere.

Žádné tabulky nejsou potřeba, vše mám. :D Jen byl dotaz, co na to obecenstvo, kdybych osadil aktuální rychlostníky. :D Sice nyní jsou asi všude koridorové koleje, ale to bych asi nechal. Ty poloměry oblouků to snesou i tak.
Ale zatím tohle neřeším. Dva dny si hraji s nočnímu texturami. Rozsvítí se to nejen na této trati. Ale zatím Tišnov a Žďár si nechávám na konec. Z Tišnova mám noční zatím jen nádražní budovu.

Není nad odborné novotvary.
Není nad to, do všeho šťourat a nepochopit nadsázku.
-------------------------------------------
No, já osobně bych tu aktualizaci rychlostníků bral tak na 50% ... Původní Vysočina je původní Vysočina. Ne, bral bych to. Na 100%. Dejme přednost inovacím. :)

Rychlostníky neřeším. Stejně bych asi nenásilně zvýšil rychlost jen tam, kde se výrazně zvyšovala. Například mezi Přibyslaví a Sázavou mám v jedné koleji 110, nyní je už v obou 110. A těch 140 mezi Vlkovem a Říkonínem je také lákavé. :D Uvidím.
Zatím jsem vyrobil necelých 200 nočních textur. Dnes už není černá hodinka ani v Tišnově. Ještě zvládnu Žďár nad Sázavou a bude svítit komplet nádraží na trati 250. Tedy ne doslova svítit, ale asi tak nějak:
0802tisnov1.JPG 0802tisnov2.JPG 0802tisnov3.JPG

Tak už svítí i Ždár nad Sázavou. Ale nemám po ruce některé žárovky. U lampy vpravo, nevím, kterou část zesvětlit, aby to trochu víc svítilo. Dva pokusy a vedle. Nic se nezměnilo.
A našel jsem chybu v modelech této stanice. Tady byla použita textura "nosníky...ace" Opravil jsem na "nosniky" V CZ to fungovalo, ale pamatuji si, že podobná chyba byla u modelů PaV a ze zahraničí mi pak psali, že jim MSTS na tento model vyhazuje chybu. Člověk se asi někdy uklepne.
82zdar.JPG 82zdar1.JPG
Už jsem našel i žárovky na nápis na budově a peronech. A už nechci noční textury ani vidět. Nasekal jsem jich 205

Nahoře