Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Neporadí někdo, jak mám rozsvítit lampy na Tišnovce, když už mám noční textury? Který bod dělá světlo lampy? Například lampa Borač a lampa Prudká, stejná lampa, stejná textura (Prudka01.ace), lampa Borač krásně svítí, ale Prudká je jen ztmavená textura a je tam "prasklá žárovka". Lampy v Tišnově (lampa.ace) a ostatní modely na tuto texturu, také prasklé žárovky. Nesvítí.
Další problém, texturu bmp převádím do ace přes AceIt. (winXP) Jde to celkem rychle, ale mám zrušené alfakanály. Jak je znovu vytvořím? Tedy jen některé textury.
A poslední věc, některé modely mají textury v nějaké komprimaci a v tgatool2 je neotevřu a tedy nepřevedu do bmp a noční tak nejde udělat.
Fakt jsem nad různými pokusy a omyly už ztratil hodně času, proto se ptám zde.
Výstřižek1.JPG

Ahoj Dane. Však ho máš. Název je v obrázku :D Tedy pokud jsi trať BP nevyhodil :D:D:D
Díky. Rovnou jej můžeš ztmavit. Já to dělám v Photoshop Elements a tam jas srážím dvojstupňově. Nejprve jezdcem nadoraz na -150 a pak znovu ještě -80. Aby to v noci moc nesvítilo, jako některé jiné budovy, co noční už mají.

Některé modely mají textury v nějaké komprimaci
Je to DXT textura. V AceItu to stačí rozbalit jako normální texturu. Žádné DXT. Je to jednoduché. Jedu v autobuse z noční, takže teď přesně nevím jak se to jmenuje, ale je to první nebo druhá volba. Jinak já alfa kanál dělám pomocí programu https://www.getpaint.net vytvořenou texturu s alfou uložím jako .tga soubor a ten následně pomocí AceItu převedou do .ace souboru.

Kuš, neřešte tady 3,141592653čoviny, potřebuji pomoci s texturami. :D To se opravdu nikdo ochotný nenajde? Myslel jsem, že někdo znalý se ozve a pomůže, ale kdepak. Stejně dle reakcí se na další aktualizaci těší asi už jen kolem 5 lidí. Má to ještě smysl? Abych tomu věnoval tolik času a celé zimní víkendy? :D
A já se tak snažím. :D Dnes jsem zastavěl Žďár nad Sázavou a Hamry.
Ale potřeboval bych mimo ostatní, noční texturu Albert Pardubice. Opět DXT textura. Lampy na nádraží svítí a nesvítí. Také už nevím, jak jim domluvit. Atd. :D Zbytečně zabitý čas experimentováním. :D A do toho mi na domácím počítači s Desítkami se zmrazilo MSTS. FPS editoru a hry padlo na 4 a v tom se opravdu nedalo pracovat. Až druhé přeinstalování MSTS problém vyřešilo. Ale co to bylo, netuším. Jen jsem zabil dalších několik hodin instalacemi a čištěním registrů.. :D Když se daří, tak se daří.

Poděkování sokolik028 a Scotty za návod-postup jak s DXT texturami, abych je mohl upravovat a jak do upravených nočních textur dostat zpět alfu.
Jsem rád, když člověk potřebuje poradit, že se vždy někdo najde a ozve se.
Tedy tento problém mám vyřešený a tím jízda v noci bude na BP příjemnější.

Asi tak nějak to bude vypadat. No jsem zvědavý, jestli někoho napadne vymodelovat ten brněnský mrakodrap, tam na pozadí ze dvou Nebulusových JaK :D V Níhově a ostatních zastávkách níhovitých, kde je tato čekárna s jiným nápisem zastávky mám konečně i alfu a čekárna jde do prostoru. A v Pardubicích u depa už také není taková tma. Depo, blok budov Hlaváčova, stavědlo, vodárna, věž.
122nihov.JPG 122brno.JPG 122pardubice.JPG 122Pardubice2.jpg

Já se na další aktualizaci určitě těším a strašně Vás obdivuji, že se tomu stale věnujete a vylepšujete tuhle trať, protože vím, že je to hodně náročný:) Chtěl bych se ale zeptat, jestli se aktualizuje i úsek Svitavy - Brno, jelikož se v tomhle úseku měnili rychlosti, někde i o 20km/h (Někde za Svitavami je rychlostik 120km/h na rovince, ale je k němu už i horní rychlostnik 140km/h jako příklad ). Protože pokud ne, tak bych se na to musel vrhnul na vlastní pěst, s čímž už nějaké zkušenosti mám :) Ale zase abych to nedělal zbytečně :)

Psal jsem, že rychlostníky zatím neřeším. Teď na tohle není vůbec čas, vzhledem k tomu, že každé save trvá několik minut. Z HB do Tišnova to už mám jakš takš dostavěné a už zbývá trochu zastavět víc Tišnov a opět jsem vyčlenil další desítku baráčků, které budou mít noční textury, protože hodně jich je mých oblíbených a vyskytují se v každém městě. Takže se tato práce vyplatí. Ještě pokládám koleje staré tišnovky k rozvodně u Hradčan. Sice nemám podklady, ale stejně to bude jen jako kulisa, protože ty koleje souběžně s hlavní tratí tam vedou. Tohle bude asi nejhorší úsek. Tady těch kostlivců ze skříně leze nejvíce. Uvidíme, jak dlouho mne to ještě bude bavit. :D Až přestane, tak práce zase vydám.
A jak to vypadá s tím brněnským mrakodrapem? :D

@Roumenis: A dává smysl, aby rychlostníky odpovídaly současnému stavu a nikoliv období, z něhož vycházela reálná předloha trati? Či na těchto úsecích zavádět nějaké rychlostníky virtuální, představující kompromis mezi stavem tehdejším a stavem současným? K čemu to jako bude? Aby tam malé děti mohly jezdit s RegioJetem nebo větší děti s najbrtem? :) Kdepak, žádný RegioJet, žádný najrbt, stará trať, staré soupravy, staré grafikony, poctivá a nezkažená železnice.

Pajavlaky: k tomu se po menší úvaze přikláním. Ono stejně, jízdní řády jsou navatované, a když pak tvořím aktivitu, staré časy sedí a nové se dají v pohodě stíhat taky. I podle nižších rychlostníků. A aspoň se nemusí vymýšlet stále nějaké zápletky. "Klidnou" aktivitu pak aby člověk pohledal - zpestření je fajn, ale když je něco pomalu v každé aktivitě, to pak začne otravovat.

Bohužel i bohudík já nemám tratě z jednoho období, ale vždy ve stavu, v jakém jsem měl podklady. Tak se v různých místech trati nachází rozdíly i 40 let :D (Hradec Králové - Týniště - Choceň) Tudíž můžete tratě brázdit jak Najbrty, tak Railjety, co má kdo rád.
Tak rozsáhlý projekt, který stavím už 16 let, to snad ani nejde dát do jednoho období. Tehdy se do Prahy jezdilo přes Vítkov a z Třebovic do Rudoltic jezdilo po té rozdělené dvoukolejce, kdy jedna kolej jde na viadukt a druhá do tunelu. Pak jsem stavěl trať přes Lichkov a jaksi tam všechno vytrhali a je tam koridor. Tak mám také koridor. Aktuálně jsem aktivoval Brno dolní nádraží, proč ne. Ničemu to nevadí. Mezi Heršpicemi a Brnem byla tenkrát holá louka s nepořádkem budoucího staveniště. Pěknější se mi zdá současný stav, kdy jsem tam doplnily ty skleněné budovy krajského soudu a budu se těšit na model brněnského mrakodrapu. A co na tom, že přijedeme do Heršpic staré verze nádraží. Už neřeším. Je to jenom hra. Kdybych se měl držet jednoho období, tak zbytek života nedělám nic jiného, než tuto magorskou práci :D To chce klíd. To by mi za zabití veškerého volného času opravdu nestálo. Buďte rádi, za to co je. :D

Dan J.

Strojvedoucí
Ono stejně, jízdní řády jsou navatované, a když pak tvořím aktivitu, staré časy sedí a nové se dají v pohodě stíhat taky.
Ahoj. Tak to tě trochu vyvedu z omylu, "navatované" je MSTS, když budeš dělat aktivity v OR, budou ti sedět i časy traffic ( v MSTS traffic absolutně nedodržuje povolenou rychlost, v OR ano) a jako hráč budeš hodně zabírat, i dle skutečnosti, když je sekyra 10 minut z Ostravy, tak si ji fíra veze až do Pardubek, kde opouštím vlak. :) Navatované jízdní řády byly za ČSD, kde byla docela rezerva.

Pořád nevidím smysl v tom, po čem tady někteří volají, uměle navyšovat na starých úsecích rychlostní limity tak, aby se po nich dalo (v OR) jezdit novými soupravami dle nových grafikonů. Nějaké adekvátní staré služební pomůcky snad nejsou takový problém. Na najbrty a RegioJety je podle mě obecně vhodnější Martinova 321. Co si pamatuji, tak to Zbyněk nikdy nehnal do moderna a za "historické verze nádraží" se nestyděl, viz kdysi diskutovaná Choceň. A bylo to tak dobře.

krchna

Začátečník
Zdravím všechny. Mám problém se kterým nemůžu hnout. V úseku Zábřeh-Olomouc se mi nezobrazují staniční budovy v Lukavici, Moravičanech, Července a Štěpánově. Mohelnice a Olomouc jsou v pohodě. Po výjezdu z Olomouce na Prostějov jedu za městem po trávě, potom zmizí i tráva a jedu jen v bílé barvě. Zkoušel jsem různý nastavení (jde o moji aktivitu, ale rozhodně není první, takže už něco málo o tom vím) např. jiný počasí, nebo zrušit okolní provoz. Schválně jsem dal začátek trasy v OL takže problém (teď myslím tu jízdu v ničem) není závislý na době spuštění aktivity. Nakonec jsem přeinstaloval komplet všechno MSTS, trať BP - furt stejná písnička. Podotýkám, že na jiných úsecích této tratě (a tratí 310 a 321) nemám žádný problém. Nic mi nepadá, neseká se atd. Dělá mi to i v jiných aktivitách (ne mých)
nevíte kde je zakopanej pes?

Nahoře