Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Mám takový dotaz, jde nějak udělat aby se nezobrazovalo trolejové lano v místech kde není elektro trať? Vím že se to dá v OR vypnout ale! nechci kvůli tomu : uložit hru - nastavit - nahrát. Pak přijde třeba obrat a jedete zpět a zase by se muselo toto opakovat. Jestli se to nedá nějak nastavit v programu kde Zbyňek modeluje trať?

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ne nejde. My jsme si za tech 15 let zvykli. Nebo mas možnost tu trolej tam naházet ručně. Zbyněk se určité nebude zlobit. A propo, Zbyňku nevidim u tebe registraci na sraz a okolo bohužel nepojedu.

Včera psal Sponka, že jeho expres znovu pojede, takže dostavník na slezinu mám. Teď nebyl čas psát, nahromadila se mi na servis hromada kol, tak montuji, jen se ze mě kouří. Alespoň se člověk od počítače trochu protáhne.

Ne nejde. My jsme si za tech 15 let zvykli. Nebo mas možnost tu trolej tam naházet ručně. Zbyněk se určité nebude zlobit. A propo, Zbyňku nevidim u tebe registraci na sraz a okolo bohužel nepojedu.
Mě napadlo se zeptat právě proto že máme inovace za těch 15 let. Pokud to nejde tak s tím budeme žít dál.

@mmouka o tom jsem psal, ukládat a vypínat kvůli tomu hru abych to vypl a zase čekat na načtení. To je tam radši dál budu mít dalších 15 let a mít je pořád vypnuté je zase divné když jedu po elektrifikované.

No, já bych to také uvítal. Copak je takový problém, aby vývojáři vymysleli nějaké označení kolejí, nad kterými má být trolej? Rád bych to pak takto všude aktivoval. Prostě default bez troleje a tam kde se to vyznačí dráty budou. Sice to pak bude nekonečná práce, ale výsledek by za to stál. A hlavně aby to i akceptovalo, aby závislá trakce na kolejích bez drátů nešla na výkon. Dočkáme se toho? Ale asi to problém bohužel je. Tak můžeme jen snít dál :D

Stavím teď misi v OR na 193ce ŽSR a tam to Robovi nedělá. Nezávislá si krásně čadí pod oblohou a do Bánovců vjíždíš pod pavučinu. Jestli je to použitým TV nebo kolejemi se poptejte Roba.

Robo má asi TV vymodelované zvlášť. Ale já si neumím představit, když dám model trolejové pavučiny na pražských nádražích. Tak to asi vše spadne. Někde byl test na fps nějakého zadrátovaného nádraží a bez modelů drátů. A byl tam citelný rozdíl. Touto cestou jít opravdu nechci. Ani by se mi do ručního natahování drátů modely nechtělo. To už asi někdo vymýšlel, že TV bylo součástí modelu koleje. To je vše divočina. Ideál by bylo, vyznačení kolejí v editoru rovnou při stavění, které koleje mají mít TV. Snad na to vývojáři přijdou.

Šnek

Vlakvedoucí
Robo má asi TV vymodelované zvlášť. Ale já si neumím představit, když dám model trolejové pavučiny na pražských nádražích. Tak to asi vše spadne. Někde byl test na fps nějakého zadrátovaného nádraží a bez modelů drátů. A byl tam citelný rozdíl. Touto cestou jít opravdu nechci. Ani by se mi do ručního natahování drátů modely nechtělo. To už asi někdo vymýšlel, že TV bylo součástí modelu koleje. To je vše divočina. Ideál by bylo, vyznačení kolejí v editoru rovnou při stavění, které koleje mají mít TV. Snad na to vývojáři přijdou.
Na mé trati 183 mi P Sob udělal v úseku Plzeň - Klatovy konkrétní modely sloupů s trolejí a musel se s tím dost nadřít, ale výsledný efekt to splnilo.

Úlovek ze sleziny od Deteria. Celou neděli makám na Brno Královo Pole a Řečkovicích. Zatím mám hlavně šablony ze silnic a ze zástavby mám jen Lachemu. Určitě si někdo všimne, že mám i správně označení kolejí :D Do včerejška jsem to celých 16 let nevěděl. :D Globus sice stále není Globus, ale trochu jsem to tam alespoň vyautoval. :D
103reckovice4.JPG 103reckovice5.JPG 103globus.JPG

Mě nejde dát obrázek do SZ. Tak to dám sem, o nic nejde.
Deterio, prosím tě. Ten Tvůj násep s modelem v Řečkovicích, šel by rozšířit o kousek dál, aby to lícovalo s osazenými a texturu nahoře, kdyby jsi dal stejnou, jako je na modelech náspů, aby tam nebyla namísto štěrku jen nějaká mazanice. A kdyby se ti podařilo vystřihnout model Brno Královo Pole, byl bych rád. Tedy hlavně uživatelé. I s tím Ostrovem bys udělal radost. Já nyní na stavění moc času nemám, asi to vydám až na začátku dubna. (navalilo se mi moc práce a do toho daňová přiznání,... :D

nasep reckovice.JPG

Zkušební jízda k odhalení chyb z Brna do Tišnova. Brno Lesná, KrPole, Řečkovice, Kuřim, Čebín, Hradčany, Tišnov. Hodně to v OR zoomuje. Tedy testoval jsem až do Havlíčkova Brdu, ale tam už to není tolik zásadní. Brno je vopruz, jednak při pohybu s kamerou se stále dokola načítají vzdálené objekty a pak edior víc stojí než se hýbe. V tom osadit baráček vrchol umění.... :D Naštěstí ve hře už je jízda plynulá.

Teď vidím, že jsem zapomněl na perony v KrPoli a Řečkovicích osadit lampy. V Kuřimi se mi nezdá jedna zelená plocha u podjezdu. No ještě něco dostavím, dokud je čas a venku zima. :D

BrnoLesna.jpg BrnoKrPole1.jpg BrnoKrPole2.jpg BrnoReckovice.jpg Kurim.jpg Cebin.jpg Hradcany.jpg Tisnov.jpg

Nahoře