Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem položil koleje prvních 5 km Mutěnky. Ten triangl se mi snad i povedl pěkně. Ne jak to máte doposud v aktuální verzi. Tehdy nebyly letecké mapy a nebylo to čím zkontrolovat. Podklady mám jen Mutěnice -Kyjov, ale tu spojku ne. Tak jsem improvizoval. Asi to dostavím do Svatobořic, první stanice. Kyjov se mi stavět nechce. Nehledě k tomu, kdyby ano, tak priorita umístění by byla od hlavní trati a lokálka by se musela přizpůsobit ne naopak. Jinak netuším, co vše stihnu dokončit, priorita je to co jsem rozvrtal na hlavních tratích, ale když budou položené koleje i na lokálkách, to už je základ,na kterém se dá kdykoli postupně pracovat.
Mutenka.JPG

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Vyřešil jsem propojení z Odbočky Čejč na ždánickou trať a na pátém kilometru se mi podařilo dostat do skutečných souřadnic, abych byl synchro s vygenerovaným terénem a mapou. U Terezína je trať ještě v rovině tam ty upravené oblouky tolik nevadí. Zatím jsem skončil za úvratí v Kloboukách u Brna. Dále do těch Ždánic by to mělo jít položit takto dle namalované čáry v terénu a tabulky sklonů už bez problému. Nejtěžší bylo vyřešit to napojení do mapy. Oblouky odpovídají, ale jejich délka i poloměry jsou pozměněné, abych to nějak vykličkoval. Snad to vadit nebude.
První obrázek jsou korekce u Terezína, druhý je z Krumvíře a další z Klobouků u Brna. A na konec celkový přehled.
korekce105.JPG
Krumvir105.JPG
KloboukyVjezd105.JPG
Klobouky105.JPGlokalkyBreclavsko.JPG

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Uhřice u Kyjova. :)
Ale není to taková legrace pokládat koleje na namalovanou mapu. Kdybych neměl sklony, tak by z toho vznikla housenková dráha sto promile nahoru a sto dolů. :) . Ale i tak jsou třeba korekce ve výšce terénu a je třeba jej různě přegenerovat. Video této tratě asi už nenatočím, ale z Uhřic do Ždánic je cyklostezka. Tak dál by natočit na kameru šlo z bicyklu. Abych viděl, kde má trať být na náspu a kde je v zářezu.
uhrice.JPG

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Sranda byla, když jsem generoval terén u Ždánic a postupoval v okolních kopcích, najednou jsem se ocitl až někde v Rohatci. :) Tak jsem vzal ještě bílá místa na druhé straně trati, protože v OR vidíme mnohem dál než v MSTS a najednou jsem se dostal až k Devínské Nové Vsi. Sice souřadnice jsou posunuté, tak vygenerované okolní kopce nejsou úplně přesně na svých místech vůči kolejím, ale jako kulisa lepší než nic. Bylo pak nutné ještě dohladit se čtverci, kde už jsou koleje, tedy tady se musel nechat terén původní. Zkrátka jsem si to rozvrtal na hodně místech. :) Do vánoc mám co dělat. :)
dnv.JPG

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Koleje mám už všechny položené, tak vstupuji do další fáze. A vrátil jsem se tam, kde jsem s rekonstrukcemi začínal. Trať Břeclav - Brno. Pokládám silnice a srovnávám terén. Pár fotek z Ladné a Podivína. Jinak v tomto úseku trati je také až do Brna dogenerováno kopcové pozadí, aby tady nebyla jen rovná placka a bylo to trochu zvlněné. Ale hlavně před Brnem malé kopečky už jsou. :)
315ladna.JPG
315podivin.JPG
315podivin2.JPG

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dnes jsem udělal inspekci, jak pokračuje stavba hustopečského šinkanzenu. Dělníci pracují nonstop jako včeličky. Odbočka na Hustopeče se už rýsuje.
IMG_2092.JPG
IMG_2091.JPG

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Nejhorší je, že po přeložení trati vše musím stavět znovu. Silniční síť, opět zase dlabat zářezy a tvarovat kopečky u trati. Ty vzdálenější mám naštěstí vygenerované. Ale jak jsem generoval kopce, zasypalo mi to celé původní vesnice před přeložkou jako Pompeje. Viz obrázky. To byly kdysi Popice. :) Mohl jsem to tam nechat, ale to bylo přes 600 objektů na čtverec.
pompeje.JPGpompeje2.JPG

Ale věřím, že nová verze Břeclav - Brno bude mnohem věrohodnější. Pokračování zítra. Venku stejně prší, tak editor MSTS to jistí. :) Ta Pálava na pozadí je mnohem blíž než má být a je situovaná na správný pohled ze Šakvic. V MSTS z tohoto uhlu už vidět není. Pro OR to musím nějak ještě dořešit.
206sakvice1.JPG
206sakvice2.JPG

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
No až se dokončí rekonstrukci trati Šakvice - Hustopeče v reálu, vyzkouším ji a navštívím Tě.

MANOS66

Cestující
Zdravím pán Šemora.Mám otázočku ohladom aktualizácíí.Dlhšiu dobu som tu nebol a poslednú aktualizáciu som mal bp91.Teraz máte na stránke akt. 92,93 a 93,2.Bola medzi 91 a 92 ešte nejaká aktualizácia?Ďakujem.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Léto pomalu končí, tak je čas trochu dokončovat rozestavěné. Nyní jsem dokončil tvarování terénu v okolí Popovic nad Svratkou. Zapomněl jsem tam na několik těch podjezdů. Ty nejsou ani v dosavadní verzi Brno-Břeclav. Tam je to zarostlé a asi jsem si toho nevšiml. Letecké mapy tenkrát nebyly, ani žádná dostupná videa. :) Už chybí jen nějaké silniční díly v Rajhradě a úsek Brno - Břeclav bude terénně a silničně hotový. Ještě zbývá takto vyladit úsek Zaječí - Hodonín. A pak se konečně mohou osazovat detaily.
Jeden informativní obrázek ze zastávky Popovice. Kopce v pozadí jsou vygenerované v TSRE. Zatím se ještě není čím kochat, ale info, že se zase pracuje je určitě pro uživatele optimistické.
69popovice.JPG

Nahoře