Trať 238

Matthis Janeba

Začátečník
Moc rád bych, ale jsem na to skoro dám, a jak je známo, sám to nemůžu zvládnout vůbec. Potřebuju modeláře, fotografa, i někoho, kdy by mi mohl sehnat různé dokumentace hlavně co se týče sklonových poměrů, rychlostníků atd... Rád bych trať udělal tak jaká je. Ale nejprve potřebuji nějaký tým lidí, kteří by mě byly ochotni mě pomoci, a následně s nimy vše prodiskutovat.
 

Matthis Janeba

Začátečník
OK. Jen co si něco nafotím a postavím pár kilometrů kolejí, pošlu sem nějaké fotky. Stavba asi začne ve Žďárci u Skutče, jelikož jsem tuto stanici a okolí párkrát stavěl, tak už něco vím a znám.
 

Matthis Janeba

Začátečník
Díky. V MSTS si stavím už asi čtyři roky, ale konečně po této dlouhé době cítím že z toho možná něco bude. Doposud jsem si pro své vlastní potřeby stavěl velke stanice. Uvedu například kompletní Pardubice hl.n., Havlíčkův Brod jsem si postavil dvakrát, Brno maloměřice, Břeclav atd..
Doufám že toto téma někoho zaujme a rozhodne se mi pomoci.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Matthis Janeba napsal:
Díky. V MSTS si stavím už asi čtyři roky, ale konečně po této dlouhé době cítím že z toho možná něco bude. Doposud jsem si pro své vlastní potřeby stavěl velke stanice. Uvedu například kompletní Pardubice hl.n., Havlíčkův Brod jsem si postavil dvakrát, Brno maloměřice, Břeclav atd..
Doufám že toto téma někoho zaujme a rozhodne se mi pomoci.
Pokud jsi zvládl tak velké stanice, jak jsi vyjmenoval, tak žádnou pomoc nepotřebuješ a naopak můžeš pomáhat druhým. :D
Opravdu se zde žádní lidé na nic nenajímají, ale až někdo svou prací osloví, další nadšenci se eventuelně přihlásí sami.
 

Matthis Janeba

Začátečník
Ano opravdu jsem tyto stanice postavil, ale pouze kolejově nikoliv však s objekty. Bohužel jsem měl vždy tu smůlu a MSTS mi v editoru spadnul i s tratěmi, kde byly takto velké stanice, proto jsem se rozhodl dělat tuto 238. Na této trati, která je od mého domova docela vzdálená, jsem začal sledovat už v mých 5 letech. Ale jen málokdy se na ni dostanu - nedostatek času. Uvidíme. Snad to teď bude lepší.
 

Matthis Janeba

Začátečník
Jinak, na této trati jezdí dva páry rychlíků "Doubravka" a "Chrudimka" ve složení 854 +2x 053, na spššných vlacích se tu můžeme setkat s novým vozem "Regionnova" a na osobních vlacích se tu střídají vozy řady 810+010.
Ze Ždírce jezdí poměrně známé nákladní vlaky se dřevem s dvojcí lokomotiv řady 742 do Havlíčkova Brodu. Pamatuji si že tu ještě asi před cca 10 lety (je to hrubý odhad, tou dobou mi bylo asi šest let) jezdili na obyčejných Os vlaky ve složení 754 + 3x Bdmtee.
 

Matthis Janeba

Začátečník
Screeny sem pošlu až budou koleje postaveny do žst. Hlinsko v Čechách a ješte bych chtěl příští týden dělat aspoň trochu něco s terénem, a začít modelovat kopečky. Nepodařilo se mi sehnat potřebný dokument co se týče sklonových poměrů, čili jedu podle toho, co mám okoukané, ale ještě se bude vše upravovat.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ahoj a nechceš tento úsek postavit na trati BP, byla by to další možnost pro výluky a propojení dvou úseků.
 

Matthis Janeba

Začátečník
alcapone napsal:
Ahoj a nechceš tento úsek postavit na trati BP, byla by to další možnost pro výluky a propojení dvou úseků.
Zajímavý nápad. Pokud by p. Šemora neměl nic proti, tak bych v tom neviděl problém. V pondělí vyrážím na 238 do Žďárce u Skutče a pěšky si projdu celý úsek Žďárec - Horka u Chrudimi a vše si pečlivě nafotím. Zjistil jsem že je lepší si vzít pořádný boty, oranžovou reflexní vestu (na zádech s logem ČD), svůj foťák a projít si okolí trati pěcha.
 

Dráčik

Signalista
Nápad je to vynikajúci, ani pán Šemora by nemal nič proti, ale tí, čo sa venujú stavbám trati aspoň trochu, tak vedia, že to nejde.
 

Stavitelxx

Průvodčí
Dráčik napsal:
Nápad je to vynikajúci, ani pán Šemora by nemal nič proti, ale tí, čo sa venujú stavbám trati aspoň trochu, tak vedia, že to nejde.

Přesně tak, jakmile by pan Šemora vydal aktualizaci, tak by dílo Matthise Janeby zmizelo a mohl by zase začít znovu :D
 

Matthis Janeba

Začátečník
Stavitelxx napsal:
Dráčik napsal:
Nápad je to vynikajúci, ani pán Šemora by nemal nič proti, ale tí, čo sa venujú stavbám trati aspoň trochu, tak vedia, že to nejde.

Přesně tak, jakmile by pan Šemora vydal aktualizaci, tak by dílo Matthise Janeby zmizelo a mohl by zase začít znovu :D

Co tedy navrhuješ?
 

Dráčik

Signalista
No počkaj, to je o inom, tam máme určené presné pravidlá. A dá sa to povedať tak, že "každý chvílku ťahá pílku", ale keď Zbyněk pracuje na kolajách v Prahe (alebo hocikde), tak nikto zároveň nemôže klásť kolaje nikde inde. Ale čakal som tú otázku :D
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Dráčik napsal:
No počkaj, to je o inom, tam máme určené presné pravidlá. A dá sa to povedať tak, že "každý chvílku ťahá pílku", ale keď Zbyněk pracuje na kolajách v Prahe (alebo hocikde), tak nikto zároveň nemôže klásť kolaje nikde inde. Ale čakal som tú otázku :D
No právě- když by se oni 2 dohodli, tak tam určité možnosti jsou...
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Pokiaľ chcú obaja klásť koľaje a zasahovať do databázy tak to bude ťažká dohoda :? . Ale pokiaľ by sa iba jednalo o pokládku objektov na iných štvorcoch, tak by to nemal byť problém. Podobne chcem trochu vylepšiť a dokončiť okolie trate B-P v Bratislave. Akurát že na to nemám čas.....
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Pokud jsem dobře rozumněl, tak autor pro tuto trať nemá žádné podklady ani zkušenosti se stavbou. Jen si vzpomeňte, kolik takových pokusů u trať už bylo. Stačí projít tohle fórum. A kolik se toho zveřejnilo. Stavět trať není tak jednoduché jak to vypadá. A Dráčikovci? To se jedná o sehraný tým.
Ale nevidím problém, aby dotyčný začal stavět na mé trati a až bude hotov a bude to mít pečlivě postaveno, není problém nahrát terén a objekty. Silnice a koleje śe pak můžou položit znovu opisováním z druhého monitoru.
Jenomže pokud nebude mít přesné podklady, může být takové snažení zbytečné. Stavět dvě trati a přesně se potkat s dodržením sklonových a směrových poměrů není žádná sranda.
 
Nahoře