Nízke FPS na novém NTB

Vitas

Pokladník
Zdravím všechny, omlouvám se předem, že zakládám nové téma, ale nenašel jsem žádné vyhovující. K problému:

Před třemi měsíci jsem si koupil novej notebook, kvůli studiu na VŠ. Je to Lenovo G580 (Intel i7 2.90 GHz, NVIDIA GeForce GT630M 2GB, disk 1 TB, Windows 8). Je to NTB, takže samozřejmě neočekávám nějaký precizní výkony, co se týče nových her, ale každou (i novou) hru jsem zatím vždycky spustil a na střední detaily byl schopnej ji hrát. Přepadla mě nostalgie na MSTS, tak jsem opět vyšátral CD a k velkýmu překvapení je FPS dost slabý (odhaduju tak 15-17) v základní hře. Postupoval jsem podle desatera Zbyňka Šemory, ale nepomohlo nic. Zajimávost je, že to nízký FPS se projevuje už v menu hry, kde se vybírá trať atd. Už tam je pohyb myši daleko míň plynulej, než ve Winech. Vyzkoušel jsem toho dost, ale nezabralo nic. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Dík za odpověď.

Vitas

Pokladník
Tak jsem dneska koukal přes FRAPS na FPS. Rozlišení bylo 1024x768. Hra v základu bez patche, bez binu (ani jedno problém neřeší)

32 bit barvy
Nejlepší grafika: 25 FPS
Nejlepší výkon: 28 FPS

16 bit barvy
Nejlepší grafika: 14 FPS
Nejlepší výkon: 16 FPS¨

Stejně i v menu hry, takže to vůbec nezávisí na tom, jestli je přímo spuštěná hra nebo ne.
Divný, že na 16 bitů to je ještě horší...

Vitas

Pokladník
Jinak ovladače samozřejmě mám poslední. Dneska jsem zkoušel Open Rails a tam mám 99 fps.

Miran

Moderátor
Správce
Zkus si pohrát s režimem komatibility. Co platí ve W7, nemusí platit v W8

Vitas

Pokladník
Jasně, to mě napadlo, ale výsledek žádnej. Zkoušel jsem i jiný ovladače, taky nic. Zkoušel jsem veškerý možný nastavení grafický karty, nic.

Na druhým NTB, kterej je o 2 roky starší a o třídu horší funguje vše naprosto v pořádku (FPS 55), ten mi ale bohužel neříká pane. Je tam i5 procesor a AMD Radeon, zatímco já mam GeForce.

Je tady někdo s notebookem s GeForce, na kterým šlape MSTS pěkně? Dík.

dejf9

Začátečník
Já teda nemám NTB, ale stolní PC postavený na FX-6300, 8GB RAM, GeForce GTX650Ti a Win7. Na trati 321 v Praze mám okolo 40-60FPS (kolísá to), někdy mi v tom samém místě za stejných podmínek (stejná aktivita apod.) padá FPS k 25. Na Linuxu ve Wine je situace z mě neznámého důvodu lepší. Open Rails je jiná kapitola.

Přitom nejnovější pecky hraju vždy na Ultra a ve FullHD a vše je plynulé a stařičký MSTS má prostě problém. Musí se holt počítat s tím, že je to hra od Microsoftu (navíc skoro 13 let stará) a ruku na srdce, kdo někdy nenadával na něco od MS.

Vitas

Pokladník
Jasně že jo, ale 25 FPS při základní hře je určitě mimo, navíc když na ATině (překlep AMD nahoře) to jede parádně i s horším procesorem.

Vitas

Pokladník
RE: FPS na novém NTB

Tak to vypadá, že některý karty z rodiny GT (moje 635M, 450 aj.) mají v kombinaci s MSTS takhle příšerné FPS. Řešení bohužel neexistuje.

Vitas

Pokladník
Problém vyřešen hraním MSTS v okně, kde funguje parádně s FPS 60. Děkuji všem, kdo se snažili pomoct.

lukas matura

Průvodčí
Zdravim panove. Mam uplne stejny problem jako Vitas, se stejnym resenim - hrou v okne, ktera se mi moc nelibi. :( Nevite o nejakem jinem reseni? Zkousel jsem uz msts spoustet v kombaktibilite s windows 7 a windows xp SP 3 a to nepomohlo. :(

Ondra.H

Provozní technik
lukas matura napsal:
Zdravim panove. Mam uplne stejny problem jako Vitas, se stejnym resenim - hrou v okne, ktera se mi moc nelibi. :( Nevite o nejakem jinem reseni? Zkousel jsem uz msts spoustet v kombaktibilite s windows 7 a windows xp SP 3 a to nepomohlo. :(
Me právě pomohlo v žádném režimu kompatibility nespuštět.

Tax

Moderátor
Správce
Pavlík napsal:
Tak s grafikou od intelu nečekat žádné zázraky i když je HD
Pawliku, ja som s ňou jazdil ešte za čias čipovej sady D945 a jazdím s ňou dodnes na Intel B75 a procesore G860, nie je s tým žiadny problém - rozlíšenie používam 1024x768 kvôli monitoru 19". Vo veľkých staniciach bude sekať a mať nízke FPS aj omnoho výkonnejšia VGA s 256 bitovou zbernicou a 2 GB RAM, VGA to totižto ovplyvňuje pomerne málo, furt je to obmedzené enginom hry. U čipsetu D945 a procesoru D925 som mal 2 GB RAM a Win XP, u B75 a procesoru G860 mám Win 7/64 a 8 GB RAM. Oba procesory sú 2x3,0 GHz.

Dodo

Posunovač
Zdravím páni, mám problém s nízkym FPS na PC. Nechcem zakladať nové vlákno tak to hádžem sem. Snáď pomôže niekto.

Upgradoval som PC:
4x3,6Ghz AMD FX 4100 Quad Core procesor
RAM DDR3 4GB 13333Mhz
GK Nvidia Geforce 610 2 GB DDR3

a nechápem kde mám problém lebo mám veľmi nízke FPS jedná sa o trať 321 a viem že je moc náročná na objekty ale predsa len niektorý majú aj vyššie FPS a slabší PC...skúšal som snáď všetko ovladače preinštalovať, zvukové taktiež a FPS mám max 10 ...miestami 14-15 ....ale len keď sa dívam vpred alebo vzad ....
No keď sa pozriem z pohľadu 2 na bok mašiny už je FPS 40 a viac :( .....prosím o radu Ďakujem...prikladám aj screeni ako myslím tie pohľady a je vidieť aj FPS dole v rohu.

PS: áno mám aj Nvidia Inspektor nastavený ale bez neho to je také isté ....
train 2015-01-03 15-32-28-861.jpg train 2015-01-03 15-32-21-487.jpg

Tax

Moderátor
Správce
Zdravím páni, mám problém s nízkym FPS na PC. Nechcem zakladať nové vlákno tak to hádžem sem. Snáď pomôže niekto.

Upgradoval som PC:
4x3,6Ghz AMD FX 4100 Quad Core procesor
RAM DDR3 4GB 13333Mhz
GK Nvidia Geforce 610 2 GB DDR3
Zabudol si napísať, aký je OS. Ak Win 7 alebo 8 64 bitový, tak 4 GB RAM je málo, ďalej nechápem prečo 1333 MHz. Grafika NVidia GT610 je stará, slabá 64 bitová karta a dovolím si tvrdiť, že grafika v procesore Intel je výkonnejšia. Procesor AMD FX-4100 Quad-Core je tiež dobre starý, v porovnaní s ním je súčasný Intel Core i3-4160 s dvomi jadrami a rovnakým taktom o štvrtinu výkonnejší, i5-4690 so štyrmi jadrami a taktom 3,5 GHz ( s turbom 3,9 Ghz ) je výkonnejší takmer dvojnásobne. Z toho mi vychádza, že si PC upgradoval zo starých ojazdených dielov po "staršom bratovi". Ešte si nenapísal aký máš harddisk, ak je to SATA 150, nedivím sa vôbec ničomu.

Nahoře