Open Rails - galerie obrázků a videí

Delay

Signalista
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Dík za tip a za screeny, škoda že to zatial Open Rail nevyriešil. Je to dosť otravne takto riešiť situácie. Uvidíme či to príde v ďalšej aktualizácií.

Gr4Sp

Posunovač

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

Pekne Tatry ze?

15.jpg

Neviem preco, ale v OR je ich vzdy takto vidiet a len konkretne tuto cast nad Popradom.

16.jpg

Naposled editoval moderátor:

Gr4Sp

Posunovač

Moje nové a povedal by som vcelku vydarené video z aktivity "Os 7839 a záchrana R 601 Horalky Sedita":

Open Rails - Žilina - Vrútky

alcapone

Pomocník strojvedoucího

Ahoj, jeden a zásadní problém, zrychlene video je celkem na prd, když v něm není vidět to co chci vidět, tedy kvalitu OR, navíc i když jsem měl puštěný HD, tak jsem stejnak viděl kostičky. Myslím, že fotky jsou daleko lepší.
Jinak aktivity nejsou děláný na OR, v OR se chová trafik a hlavně servis uplně jinak, tedy ta aktivita se musí pro OR postavit jinak.

Gr4Sp

Posunovač

alcapone napsal:
Ahoj, jeden a zásadní problém, zrychlene video je celkem na prd, když v něm není vidět to co chci vidět, tedy kvalitu OR, navíc i když jsem měl puštěný HD, tak jsem stejnak viděl kostičky. Myslím, že fotky jsou daleko lepší.
Jinak aktivity nejsou děláný na OR, v OR se chová trafik a hlavně servis uplně jinak, tedy ta aktivita se musí pro OR postavit jinak.
Ahoj, ja som tieto zrýchlené "hudobné" videá nerobil za účelom detailného predstavenia kvality OR, možno raz spravím aj také video, zatiaľ ale neplánujem. Mne sa proste takýto typ videí páči, pretože za krátky čas ukážu rozľahlú časť traťe, respektíve scenérie a predstavia aj časť samotnej aktivity (niečo ako demo náhľad). Ja keď si to video púšťam, mám z toho všetkého čo vidím dobrý pocit... proste sa mi to takto páči.
Čo sa týka youtube, žial tie kocky tam asi vždy budú, pretože youtube nedisponuje takým video bitratom, ako na túto rýchlu videoscénu treba. Moje originál 200 megové video na hdd je pekné a bez kociek, problém je teda v obmedzení samotného youtube.
Fotky sú lepšie, kedže tam sa nič nehýbe... ale ja mám rád aj videá, takže prečo by som sa mal obmedzovať...
Čo sa týka aktivít, neboj mne je to dosť jasné, pod OR som ich skúšal už viac než 100, takže viem o čom je reč.
A už keď je o tom reč, prečo teda nikto nespraví aktivity aj zvlášť pre OR? Samozrejme tak, aby fungovali? Kľudne aj dáke jednoduchšie a bez servisov...

Gr4Sp

Posunovač

alcapone napsal:
...i když jsem měl puštěný HD, tak jsem stejnak viděl kostičky.
No, pozrel som si to video znova a tentokrát priamo z youtube a musím sám seba poopraviť, teda to čo som konštatoval s kockami v predošlom príspevku. Ja tam v HD žiadne kocky nevidím, akurát je to video troška rozmazanejšie, ako to na mojom hdd. Asi ti ho nepustilo korektne. V niektorých prípadoch viem že youtube videá blbnú, s čím mám osobnú skúsenosť. Skontroluj si, či más nainštalovaný posledný flash, zároveň či ti prehráva to video cez flash samotný a nie HTML5, čo je taká nejaká novinka na youtube, ale dá sa v nastaveniach prehrávania či kde vypnúť. Prípadne skús cez iný browser.

alcapone

Pomocník strojvedoucího

Jo šlo mě o to rozmazání.
Co se týká aktivit, je problém v instalaci OR, není to jako Bin, jeden klik a jedeš. U OR je toho více a pak je to i nevyladěnost, jak občas čtu, že některé mašiny nejdou ovládat. Já to zkoušel někdy před rokem a OR se nerozeběhl, tenkrát to bylo snad tím, že se musí program vždy nastavit na aktuální verzi tratě, tedy pokud Martin či Zbyněk vydaj novou aktualizaci, tak OR zas nepůjde. Nevím jak je to teď. Do teď nevim, zda má být bin instalovaný. Navíc já se hrabu i v editoru tratě.

Gr4Sp

Posunovač

Myslíš MSTS Bin? S Binom to nič nemá, OR si z MSTS zložky ťahá iba aktivity, traťe, zvuky, modely, consisty... OR je plne samostatný program pokiaľ viem. Ale ja si normálne nainštalujem aktivitu do MSTS a následne spustím priamo v OR, presne tak isto ako by som to púšťal cez MSTS. Verzia z pred roka bola ešťe dosť nevyladená, dnes je to už omnoho lepšie a OR naštartuje väčšinou ako má. Treba si ale stiahnuť najposlednejší týždenný build, ten je už viac vyladenejší ako "stable" verzia. OR je síce ešte stále relatívne nevyladený, ale pracuje sa na ňom a neustále sa to lepší. A inak program sa vôbec nijako nenastavuje na žiadnu verziu traťe, to neviem odkiaľ máš. Mne mašiny fungujú všetky, jediný problém s ovládaním mávam pri 150/350tkách, kde je v .eng spravené "krokové" pridávanie výkonu, čiže radenie stupňov. Musím si vtedy manuálne skopírovať z iného .eng pár riadkov, kde sa výkon riadi percentuálne. Však vyskúšaj si poslednú verziu, nastav si ju podľa mojich screenshotov na predošlej strane a posúď sám. Pre mňa OR za to stojí a pokiaľ nemusím, tak staré MSTS vôbec nepúšťam.

Gr4Sp

Posunovač

Ďaľšie jedno video, tentokrát z aktivity R 893 "Velehrad" medzi Prahou hl. n. a Prahou Libeň. Nejedná sa však už o hudobné video, ale o normálny záznam.

Gr4Sp

Posunovač

Pokračovanie aktivity R 893 "Velehrad" medzi Olomoucom hl. n. a Přerovom.

Delay

Signalista

Zaujímavé, prešiel si aktivitu cez OR až do konca bez nejakých problémov?

Gr4Sp

Posunovač

Ešte som ju celú nestihol prejsť, každopádne problém nastal niekde v prvej tretine aktivity, kde som mal prejsť na nesprávnu koľaj, nakoľko na tej mojej ostal ten manipulák. Dal som prednosť tým dvom vlakom čo som aj mal dať, ale následne som čakal asi 15 minút, kým mi naskočilo voľno. Opať zrejme problém so servisom. Tak som si musel cez debug príkaz stiahnuť čas, aby som nemal veľké meškanie. Inakší problém tuším už nenastal.

Asi se moc nehodí to v tomto vlákně komentovat, ale kromě toho, že to jsou moc pěkné screeny, tak jak vidím používání svých skinů, začínám dostávat chuť zase něco udělat:D

Gr4Sp

Posunovač

Ronoath napsal:
Asi se moc nehodí to v tomto vlákně komentovat, ale kromě toho, že to jsou moc pěkné screeny, tak jak vidím používání svých skinů, začínám dostávat chuť zase něco udělat:D
Ale v pohode, práveže to bolo tak trocha aj mojim želaním, aby tieto screeny spôsobili ďaľšiu chuť pre ľudí do tvorby pre MSTS :D

keď už komentujete, pridám sa :D ... úprimne poviem, že pri niektorých screenoch mi to až dych vyrazilo a chvíľu som musel rozmýšľať, že či je to fotka alebo screen ... fakt super - klobúk dole, palec hore :)

alcapone

Pomocník strojvedoucího

Takovej malej dotaz, kolikrát to projedeš, než vybereš ten správnej obrázek.

Nahoře