Open Rails - galerie obrázků a videí

Pikku

Vlakvedoucí
Honzo, kde je k mání prosím Ťa tá trať ? Díky.
Ta rumunská trať byla ke stažení na www.train-sim.ro, ale ten odkaz je již mrtvý. Co mi říkal spoluautor trati tak v Rumunsku došlo k nějakému zemětřesení mezi tvůrci, při kterém došlo k uzavření mnoha stránek. Zkusím se Mariana zeptat kde se dá v současnosti stáhnout.

Dan J.

Strojvedoucí
No, co vím, tak Rumuni udělali jakési fórum, kde požadují při registraci osobní hesla uživatele, mám tucha, že třeba heslo na FB a já se nemíním stát něčím rukojmím.

Pikku

Vlakvedoucí
Někdy si říkám, že ten šotoflek v Brestovanech je fakt super. Tolik zajímavých vozidel jsem tam už zachytil. A nejinak je to i nyní. Chlubím se ovšem cizím peřím, kompletní model vyrobil pro TRS Prskavka a do ORTS ho převedl Petros. Tak teď jen zařadit do fronty na sepsání enginu a najít v sobě po nemoci sílu k vywebení. FS3a.jpg FS3b.jpg FS3c.jpg

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Někdy si říkám, že ten šotoflek v Brestovanech je fakt super. Tolik zajímavých vozidel jsem tam už zachytil. A nejinak je to i nyní. Chlubím se ovšem cizím peřím, kompletní model vyrobil pro TRS Prskavka a do ORTS ho převedl Petros. Tak teď jen zařadit do fronty na sepsání enginu a najít v sobě po nemoci sílu k vywebení.
U těhle diagnostických souprav ještě chybí verze s dronem, že by to skenovalo svršek/troleje z výšky.
Třeba do budoucna.

Rýchlik 600 Mila Sedita v stanici Liptovský Mikuláš
RunActivity 2019-06-12 14-10-23-889.jpg
Môj Os 7806 obiehaný RJ v stanici Spišské Vlachy
RunActivity 2019-06-27 18-03-19-640.jpg

Os 8807 z Košíc do Čiernej nad Tisou mimoriadne vedený gorilou, prechádza výhybňou Slančík
RunActivity 2019-07-09 10-29-47-417.jpg

Ten istý osobák v zastávke Biel.
RunActivity 2019-07-09 11-38-41-296.jpg

IC 181 Rákoczi z Košíc do Budapešti sa križuje v Szikszó s osobákom do Hidasnémeti
RunActivity 2019-05-14 17-41-29-001.jpg

Má-li být tohle vlákno pro potěchu oka, přidám rovněž několik, byť poněkud netradičních obrázků:

stav.jpg

Jde o část trainsetu převedenou z MSTS do OR se všemi jeho vymoženostmi dostupnými do současné doby (např. dynamický freightanim u úzkorozchodných a ČSD nákladních vozů, trakční a brzdové charakteristiky pokud se podařilo najít zdroje atd.). V praxi to značí, že každé vozidlo a jeho varianta má od základu nově napsané nastavení:

nastavení.jpg
Ale na nějaký optimismus je brzo. Ve frontě ještě čeká dalších 152 normálněrozchodných a 18 úzkorozchodných vozidel.

Pokud jde o případné zveřejňování, je v tom háček, ne-li přímo hák. Já už od dob MSTS umíněně udržuji ve svém trainsetu "ordnung". A to i za cenu přejmenování původních názvů modelů a textur. Zveřejnění by neodpovídalo původně vydaným názvům modelů (problém v aktivitách) a bylo by v rozporu s podmínkami šíření (původní autoři modelů a skinů). O textury nejde, ty není třeba zveřejňovat a na pozměněném názvu tedy nezáleží.

Příklad:
adresar.JPG
Model má pozměněný název, název textur a občas dojde i na modifikaci textur (např. zpětná změna identifikace dopravce ČDC na ČD, má-li lokomotiva stále původní lak atp.). Stejně tak bývá přidán jeden a více freigtanimů (strojvedoucí, koncovky, lampy, stíny, různé druhy nákladu atd.)

Proto cokoliv jde na zveřejnění, jedná se zpravidla o nastavení na zakázku, kde dělám druhou variantu se zachováním originální struktury a názvů.
Ta se týká souborů .eng a .wag. U ostatních pochopitelně nejsem ochoten se zabývat psaním další varianty. Důvodů je více: Množství (u vozů prázdný, ložený, s koncovkami i bez, u starých vozů tlaková i sací brzda atp.), nemám ani vlastní web kam by šla OR nastavení umisťovat.

Ale jo, šel by třeba obyčejný GoogleDisk.
Ale nikdo už za mě nedohledá originální model a nepřepíše podle jeho názvu .eng a wag soubory. Směrování zvuků a kabin bych neřešil, vybírám dostupné OR, nebo nejnovější MSTS, to by stačilo vyřešit odkazem. Mě se ale právě nechce provádět to balíčkování. Je toho už poměrně dost.
Jiná možnost než výše popsané úpravy není, je potřeba brát ohled na existující aktivity.

Web nie je problém, len kto to spracuje? Inak Pepo pozerám že Ty tam nemáš Ganzy? Načo sa potom seriem s M298.0 ?!
Přesně tak, "len kto to spracuje?".
Nečil se kolem Ganzů, podklady jsou připravené pro M275.1. Pravdou ale je, jakmile jsem zjistil že jsou už vydané, tolik jsem nespěchal. Ale je dobře že jsi se připomněl. Polepším se, tak to nevzdávej. Navíc výše psané se tě netýká, Ganzy jsou zakázkové.

Nahoře