Modely a modeláři... H0, TT, N

Takže se mě podařila zdigitalizovat, zatím bez zvuku:D
Nyní dám konečně vyrobit tabulky 365.5010
Uvítal bych, kdyby někdo poradil jaké číslo tendru? P3070225.JPG
 

Pawlik

Průvodčí
Smělý plán na domácí "pozemní moduliště" je hotov:

kolejiste.jpg .

Zatím však z časových důvodů budu muset zůstat u starého kolejiště, které se párkrát do roka postaví přímo na zem. V plánu je však podlepení kolejí v obloucích 0,5 mm silnou deskou vyřezanou laserem z pružného polystyrenu včetně vytvoření přechodnic a převýšené koleje:

ScreenShot1481.jpg .
 

Venny

Provozní technik
Pawlik: smělé plány! Ať to vyjde.
Mimoděk jsem se rozhlédl po vlastním obýváku a bytě, představil si nějaké kolejiště (nebo jeho část), a hlavně si představil vstřícné reakce manželky a našeho "jezefčáka". :oops:
A je v tu ránu po představách. :confused:
 

Pawlik

Průvodčí
Moje manželka je nesmírně tolerantní. Ví, že muži si musí hrát a navíc vlaky se jí líbí.;)
Naštěstí mám samoregulační mechanismus, že do 14 dní mě začne štvát ten nepořádek a sám to uklidím.
 

MrXo

Cestující
HPS ? (Materiál, na ktorý sa kedysi robili výstražné alebo aj iné tabuľky.) Z takého som robieval rôzne krabičky. Hodne to pripomínalo materiál, z ktorého boli robené aj domčeky k vláčikom :)
 
Doma to mám s vlaky špatné. Co máme doma nového kočičáka, tak ho vlaky velice zajímají. Ten předchozí je jen pozoroval, ale tenhle si s nima hraje a rozdělává mi je:mad:. Takže pokaždé když chci jezdit, musím se v pokoji zavřít.
 

Tax

Moderátor
Správce
Aby som nezabudol, do zbierky áut pribudol tento krásavec, Mercedes Benz W110

mb_w110_blue.JPG

mb_w110_blue_m.JPG

Dúfam že nezostane osamotený, ešte čakám na MB 220S z roku 1963 v 1:43 ...

Mercedes-Benz-220s-1963.jpg

... a v 1:1

mercedes-benz-220s-w111.jpg
 

Venny

Provozní technik
Ten model z r. 1963 (a podobný typ asi o něco mladší) si v realitě pamatuji velice dobře kvůli sdruženým mohutným předním reflektorům; soudruzi z NSR s tím jezdili užívat socialistické vymoženosti nejen do příhraničí a lázeňských center. ;) Pod pojmem socialistické vymoženosti si lze představit opravdu leccos.
 

Pawlik

Průvodčí
Včera som dostal darom voz Ba 3027 v H0 od Tilliga. Musím povedať že je moc pekný, teda mne osobne sa páči.
Model jsem bohužel neviděl naživo, protože se po něm zaprášilo.
Mrzí mě obecně snaha znázorňovat hranu bočnice - vedlejší podélník, protože po přepočtu do měřítka je to záležitost silná jako vlas.
Na modelu to vypadá strašně humpolácky. Starší provedení se mi líbilo víc. Bohužel mám doma A, AB, BDs, a 4xB, což je na jednu soupravu až, až a na dvě málo, přitom původní verzi vozů (ze staré formy) už těžko seženu.
 

Tax

Moderátor
Správce
@Pawlik : Pawliku, mne sa tento model páči, zatiaľ mám len jeden, ale snáď niečo časom pribudne. Nemôžem to porovnávať s Roco alebo starou edíciou Tillig, ale určite je krajší ne pôvodné Piko ktoré som mal doteraz :D Ale teším sa aj na toto, snáď k Vianociam by to mohlo byť:

Štvordverový Bai, Ba a Bac od Igra/Šikulové. Ono kisňa je to rovnaká, len sa líšia popismi, interiérom a pravdepodobne aj sajrajtom na spodku vozu.

bai_sikulove.jpg
 
Nahoře