Modely a modeláři... H0, TT, N

Ahoj. Jmenuji se Sergey. Jsem z Petrohradu. Chtěl bych se zeptat. Mohl byste pomoci při získávání modelů (1:87 Ale) na rozvržení kolejnice? Chci sbírat slovenská a česká kolejová vozidla. Mnoho webů neposílá zboží do Ruska ((!

Tax

Moderátor
Správce
@melitopol310: Это немного проблемa. Россия не очень заслуживающая доверия страна где кто-то должен отправить посылку почтой или курьером. Может быть, ты должэн прийти к нам и делать покупки здесь. Я не думаю, что кто-то захочет отправить небольшой пакет с дорогими вещами в Россию.

Ahoj. To jste marně))). Bez problémů mohu převést peníze na kartu)! Za poštovní převod zaplatím)! Nebo byste to alespoň mohli zjistit telefonicky, mohli by některé internetové stránky poslat do Ruska?))) Celý svět posílá))) Je pro vás snazší se zeptat v češtině než na mě)! S pozdravem

Tax

Moderátor
Správce
Ну, я не знаю. У моего друга oни украли грузовик в России , и моего зятя задержали там на три недели без причины. К счастью, транспортируемый материал удалось забрать до того, как его задержала милиция.
Я могу спросить, у одного из моих друзей есть модельный магазин. Я предполагаю, что в Россию он захочет заплатить заранее и почтовые расходы

Něco japonských novinek:
1) Řada EF30 - první sériově vyráběná dvousystémová lokomotiva pro styk DC a AC soustavy o průmyslové frekvenci
(Francouzi měli sice několik prototypů, ale nedotáhli je do sériové výroby).
EF30.jpg

2) První sériově vyráběná elektrická naklápěcí jednotka na světě - řada 381 (Italové sice představili prototyp pendolina již v roce 1970, ale sériová výroba začala až v roce 1975 a to již tokkjú "Šinano" dva roky kmital několikrát denně mezi Nagojou a Naganem). K jednotce mám také dvouvozové rozšíření.

381a.jpg

3) a něco zcela běžného - expresní jednotka řady 183 jako vlak Čuó-liner. Šlo o špičkový příplatkový vlak, který ráno vozil lidi do centra města a večer zase domů. Byl navíc povinně místenkový, takže pokud jste si připlatili cca 50 Kč, nemuseli jste se mačkat v běžném vlaku. Tento vlak jezdil v letech 1991 - 2018, i já občas ustoupím a pořídím si něco "nedobového", když je to zajímavé. I když vlastně jediné co ruší éru JNR jsou loga JR East, nátěr soupravy je původní a souprava je z roku 1972, takže také odpovídá.
183a.jpg 183b.jpg

Ahojky vespolek, dnes jsem dovezl mašinku 413.0 od Pika (ne člena naší komunityo_O) a velice mě překvapilo jak Piko poskočilo v kvalitě výrobků. Oproti dřívějším "HOBY" výrobkům jako BR 86 a BR 63 má tato mašinka nalepené detaily a i když oproti skutečné 413, jenž jezdila u nás má přehozený písečník s parním domem je velice pěkná.

Já si taky udělal radost: Motorový vůz KuMoJuNi74 a elektrická jednotka řady 103 pro linku Óme: 108604933_3214284005296217_1284625969404870200_o.jpg
KuMoJuNi 74 sloužil k přepravě novin/pošty/zavazadel na vedlejších tratích, třeba právě na trati Óme v Tokiu.

Nahoře