Modely a modeláři... H0, TT, N

VáclavS

Průvodčí
Jen pozor Pawliku na šlapání na koleje. Doma věčný problém, někteří chodí jak poslepu a pak je to poznat na kolejích - jsou zkřivené a musím je rovnat. Ještě horší je když je přitom i posune, tak to často spadne i souprava opodál. Jenže co dělat, když na pevné kolejiště není v bytě/domě místo...
 

Tax

Moderátor
Správce
Okrem kosačky s dvojlitovým atmosférickým motorom som si minulý týždeň dožičil aj takúto malú radosť: Sadu vagónov Hadgs ČSD od MTB. Niekomu sa páči, niekomu nie, niekto to skritizoval pod čiernu zem. Ale mne to urobilo radosť. Lepší určite nepostavím ;) Kua ale tam je asi milión dolepovacích dielov:

Hadgs_00.jpg

Hadgs_01.jpg

Hadgs_02.jpg
 

VáclavS

Průvodčí
Novinkou japonského kolejiště je elektrická jednotka řady 181, prodávaná rozdělená do dvou setů:
181a.jpg181b.jpg
Jednotka je určena pro elitní dálkové vlaky na tratích elektrifikovaných 1500V DC. V praxi jezdila řazená jako 9ti či 12ti vozové jednotky. Jednalo se částečně o úpravu starších jednotek řad 151 a 161, částečně o novostavbu. Součástí soupravy jsou 2 vozy označené čtyřlístkem (Green car - naše první třída) čísel MoRo180-4 a MoRo181-4, jejíchž předlohy byly řazeny do jednotky B4. Tato jednotka jela dne 27.6.1959 maximální rychlostí 163 km/h, což byl tehdy platný světový rekord pro úzkorozchodná vozidla.
 

VáclavS

Průvodčí
K vánocům přibyla nová souprava dálkového vlaku:
Yuzuru.jpgYuzuru2.jpg
Šindai Tokkjú "Yuzuru" jezdil z Tokia na sever do města Aomori, kde byl ráno přestup na trajekt směr Hokkaidó. Každou noc jelo v nejsilnějších letech až jezdilo až 5 souprav za sebou. Při své cestě tento vlak mijel elektrárny Fukušima 1 a 2, aniž by tenkrát někoho napadlo, jaká zkáza se tu v budoucnu stane. Set tvoří generátorový vůz, dva lůžkové "green cary" (lepší lůžka), dva lůžkové vozy, jídelní vůz a dva vozy k sezení. K soupravě byl vydán i doplňkový set.
NaHaNe20.jpgNaHaNe20-1.jpg
K soupravě jsem přikoupil i lokomotivu. Zatímco u nás se s dvousystémovou lokomotivou babrali, v Japonsku se jí dočkali již v roce 1964 - dostala řadu EF80. Dnes už ale nejezdí. EF80-1.jpg
 

Plexi

Signalista
Krásná a bohatá nadílka. Jelikož my postupně digitalizujeme, tak u nás Ježíšek nadělil především dekodéry. Předtím byl u nás takový předčasný Ježíšek už v létě, ale já jsem na modelu dodělával doplňky a patinu, takže jsem si jej vlastně nadělil k Vánocům sám. Když se podívám o pár příspěvků zpět, říkám si, že tohle by mohla být docela slušná výzva pro @Tax

patina_Hadgs.jpg
 

Pawlik

Průvodčí
To u nás došlo jen k rozšíření stanice za účelem zvýšení plynulosti provozu, což malí návštěvníci náležitě ocenili.
V místě obloukové části stanice teď stojí stromeček.
20181221_161723.jpg
 

Plexi

Signalista
Podívej se na ty svoje Hadgs-y ;) Byl to jen takový malý hec a nadsázka, ale jsem přesvědčený, že mě stále můžeš "trumfnout" :)
 

Jozef Mihalik

Cestující
Na Vianoce som dostal takúto laminátku ako statický model. Potešil som sa jej, hoci je to skôr low end quality. Veľkosť je H0 a napadlo ma, že na koľajisku by mohla poslúžiť ako odstavená.P1120284.JPG
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Takúto čínsku laminu som tiež mal, ale dostal ju Tax. Mne sa ku TT modelom nejako zdala furt veľká o_O. Zase stála pár eur, až na tie strešné partie mi to príde celkom podarené.
 

Pawlik

Průvodčí
Vypadá to jako docela bytelná karikatura, která by mohla vydržet i u menších dětí nějakou ránu.
Kolega ji má na skříňce spolu s T3. Obě hračky jsou opravdu celkem bytelné. Nejsou tvarově úplně věrné, ale za tu cenu (něco kolem 150 Kč) je to malý čínský zázrak - zvlášť v porovnání s "modely" MTB za řádové vyšší ceny, jejichž tvarová přesnost je úplně mimo mísu.:oops:

20190109_120052.jpg20190109_120103.jpg
 

Pawlik

Průvodčí
Firma Atlas Edition.
Prodávali to v nějakých akcích.
První model za zaváděcí (směšnou) cenu, další už za cenu normální, přičemž další zásilky šlo odřeknout.
Ale momentálně nějak nejsem schopen nic kloudného vygooglit.:rolleyes:
 

Tax

Moderátor
Správce
U mňa sa včil začínajú grupovať kdejaké embéčky v 1:43:

T600:

t600.jpg

T603

t603-1.jpg

T2-603

t603-2.jpg

MB 220 D

w115.jpg

Škoda 1201 STW

sedan.jpg

Nie je ich veľa, dúfam že časom nejaké pribudnú. Brúsim si zuby najmä na Tatry a MB - najbližšie budem mať ( teda dúfam ) MB 190 D
Tieto sú všetky zatiaľ od De Agostini, ale postupne príde aj na iných výrobcov. Ale všetko bude 1:43, len Ford Mustang bude troška väčší, 1:24
 
Nahoře