Diskuzní fórum XenForo

Stary

Administrátor
Správce
Tak nám neuběhl ani měsíc a už tu máme opět novou verzi diskuzního fóra, tentokrát používá komerční software XenForo.
Databáze, uživatelské účty i soukromé zprávy (39000 ks - WTF?!) jsem naimportoval z předchozího MyBB.
Někde se nám přestaly zobrazovat nalinkované obrázky.
Problémů tu zpočátku jistě bude mnoho, proto prosím o trpělivost.
Avatary jsou tak ošklivé proto, protože jsou zvětšené - nově podporované jsou ve velikosti 200x200 bodů (dříve byly menší). Nahrajte si proto nové - stačí na svůj avatar několikrát klinout a objeví se nabídka na změnu.

Chyby prosím piště do tohoto vlákna.
 

Stary

Administrátor
Správce
Rozběhal jsem přihlašování přes sociální sítě (Facebook, Twitter, Google).
Kdyby to někomu nějak zlobilo, dejte prosím vědět.
 

Stary

Administrátor
Správce
Fórum podporuje Gravatar - kdo ho používáte, stačí si poklikat svůj obrázek avataru a nalinkovat si nový z Gravataru.
Služba Gravatar funguje tak, že se do ní zaregistrujete (stačí jen e-mailová adresa a heslo) a přidáte si svůj obrázek (či více obrázků) avataru. Je tam i galerie avatarů, stači si vybrat.
Jakýkoliv software, který Gravatar podporuje potom umožňuje jednorázově si načíst obrázek avataru z Gravataru (bez přihlašování na Gravatar, pouze skrze hash vašeho e-mailu, který se vygeneruje jednorázově při registraci na Gravatar).
Pokud navštěvujete bambilion fór, může vám to usnadnit registrace atd. atd.
 

Stary

Administrátor
Správce
Pro TrainMarta a jeho kolegy trolly - odměna za varovné body bude tato:
5 bodů = 1 den ban,
10 bodů = 1 týden ban,
20 bodů = 2 týdny ban,
30 bodů = měsíc ban,
40 bodů = trvalý ban.

Páni moderátoři nechť postupují dle svého uvážení.
 

Stary

Administrátor
Správce
Abych potěšil konzervativní členy fóra, tak jsem opět změnil vzhled fóra - tento mi připadá přehlednější.
Pokud bychom jiný klad nenašli, tak jsou alespoň lépe opticky oddělené příspěvky od sebe.
Komu něco zlobí, ať si nejdříve vyčistí cache prohlížeče.
Co říkáte: nechat, nebo vrátit předchozí vzhled?
 

Stary

Administrátor
Správce
Pro paranoiky je nyní nově možné se do fóra přihlašovat pomocí tzv. dvoufázového ověření (aktivujte si ho v případě zájmu sami v nastavení svého účtu).
Způsoby jsou dva: pomocí aplikace v mobilu, nebo pomocí kódů, zasílaných e-mailem.

Přihlašování do fóra potom probíhá takto: zadáte klasicky název svého účtu + heslo a na další obrazovce ještě navíc ověřovací kód, který se jednorázově vygeneruje v daný okamžik a buď vám jej zobrazí appka v mobilu, nebo vám přijde e-mailem.
Ke všemu se ještě pro jistotu generují tzv. záložní kódy, aspoň jeden si určitě někam zapište.
Upozorňuji, že je to pěkná čertovina a poměrně snadný způsob, jak si účet zablokovat.

Kdo by to chtěl otestovat na appce Authy, tak si klidně nechte pro ověření účtu zavolat, protože ověřovací sms vám pravděpodobně vůbec nedorazí a v telefonu jen mluví automat, kterému na mobilu napíšete dvoumístný kód, který se vám před zavoláním zobrazí v mobilu - není potřeba umět anglicky, trvá to cca 5 vteřin.


Ještě doplním, že kdo je technicky slabší, tak tento příspěvek ignorujte a rozhodně dvoufázové ověření nezkoušejte, ať vám nemusím odblokovávat zablokované účty!
 

Stary

Administrátor
Správce
Přátelé zapnul jsem na fóru (a celém serveru msts.cz) HTTPS.
Server by si toto spojení měl nyní vynucovat.

Kdo je líný napsat forum.msts.cz, nebo mu v prohlížeči naskakuje před tento odkaz samo od sebe "www" (zvláštní, že mně se to na žádném systému nikdy nedělo), ať si zadává do prohlížeče jen msts.cz - je tam natvrdo nastavené přesměrování na správnou adresu tohoto fóra.

Není třeba psát do adresy "http" nebo "https" - server si vždy vynutí "https". Platí to i pro subdomény pikku.msts.cz atd. atd.
 

Stary

Administrátor
Správce
Přátelé podařilo se mi po mnoha a mnoha hodinách diskuzí s vývojáři softwaru tohoto fóra dokončit upgrade na verzi XenForo 2.0.
XenForo 2.0 je totiž údajně komplet přepsané od začátku a jaksi v sobě nezahrnovalo kód, potřebný pro funkční běh na tomto hostingu od Wedosu, který v sobě předchozí verze XenFora 1.5.16 obsahovala.
Vývoj člověk nezastaví, máme tu denně hodně přístupů např. z Tapatalku a snažit se udržet starou verzi fóra s novými doplňky by bylo bojem s větrnými mlýny. Nemluvě o bezpečnosti.

Budu průběžně dodělávat češtinu.
Tento vzhled je výchozí pro verzi 2.0, budu s tím vším samozřejmě ještě hodně laborovat.
Chyby prosím hlaste sem, do tohoto vlákna.
 

Plexi

Signalista
Starší design mi byl sympatičtější, tady mi nejde zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy...
 

Stary

Administrátor
Správce
Co ten odkaz nahoře "Co je nového?"
Na vzhledu se bude pracovat, vždyť jsem to všechno popsal výše.
 

dem

Strojvedoucí
Zatiaľ je všetko v poriadku. Nenašiel som nič čo by nefungovalo..... Dokonca prehliadanie s tabletu je prehľadnejšie.
 

Stary

Administrátor
Správce
Zatím nefunguje toto:
- Tapatalk - musíme si počkat na novu verzi doplňku,
- vkládání médií (např. YouTube + zobrazování již dříve takto přímo do příspěvku vložených videí) - musíme si počkat na novu verzi doplňku,
- při zakládání nového vlákna fórum automaticky nenabízí již existující vlákna podobného názvu. Autor chce za doplněk nově $25, což je tak trochu mnoho.
 

Venny

Signalista
Vizuální rozlišení mezi názvy / tématy přečtenými a tématy s novými příspěvky je nyní daleko příjemnější.:)
 

Stary

Administrátor
Správce
Tak nám běží Tapatalk, ovšem jeho doplněk je zatím v tak rané verzi, že škoda mluvit (chyby).
 

Jacek

Průvodčí
Až teď jsem si všiml, že nefunguje RSS. Příspěvky chodí pouze náhodně a občas místo nového přijde první, který byl ve vláknu napsán.
 

Stary

Administrátor
Správce
RSS korektně fungovat nebude!
Pro minulou verzi fóra jsem si to přeprogramoval sám, protože autoři XenFora vůbec netuší, jak má fungovat RSS a je zcela marné se nimi hádat na toto téma (už jsem to zkoušel).
 

Jacek

Průvodčí
hm.. tak tím moje sledování MSTS scény prakticky skončilo. Podstatou RSS je, že veškeré příspěvky se stáhnou jako klasické e-maily a je možné během pár minut přečíst vše co všichni napsali během dne. Na proklikávání všeho po jednom nemám čas. Už jsem to tu psal tenkrát, je opravdu nutné za každou cenu aktualizovat to co funguje a neustále pak řešit problémy? Na modelářském fóru je stále jedna verze fora x let a není co řešit. Rozhodně bych ocenil to co fungovalo než zbytečnosti jako "olajkovávání". Ale asi budu v menšině.

Obecně, nová verze každého programu je podle mě jen změnou k horšímu.
 
Nahoře