Spuštění Open Rails v Linuxu

Stingray

Skladník
Ještě jedna pozitivní informace: ORTS funguje (konečně) pod linuxem. Přesněji řečeno pod Wine. Detailnější info je zde:

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=29612

a kdo ještě nemá nastaveno, pro úspěšnou instalaci všech doplňkových programů je potřeba provést toto:

http://www.playonlinux.com/en/topic-10534-Regarding_ptrace_scope_fatal_error.html

Postup jsem ozkoušel na PC a NTB, obojí (K)ubuntu 14.04, PlayOnLinux 4.2.4, použitá verze Wine 1.7.9, instalace do nové virtuální mechaniky, nastavení "Použít jinou verzi Wine" a "Nainstalovat knihovny" (samozřejmě si předtím přidejte příslušnou verzi Wine do spravovaných verzí), vybrat příslušné knihovny k instalaci, v dalším dialogu použít instalátor ORTS (OR installer 02-May-2014 - viz odkaz na hlavní stránce webu OR). Po instalaci jsem si stáhnul poslední experimentální verzi, kterou jsem rozbalil do stejné virtuální mechaniky do jiného adresáře, doinstaloval Double Commander a přidal zástupce pro spouštění experimentální verze. Do Program Files jsem si vytvořil symlink do adresáře s MSTS ve virtuální mechanice MSTS. Prozatím jsem zkoušel pouze režim v okně, fullscreen jsem netestoval.

Kromě zmíněných problémů se zvukem (na stránce winehq - zatím jsem nestihl potvrdit či vyvrátit) si budete muset předělat klávesové zkratky, tedy pokud nepoužíváte anglické prostředí. Přepnutí klávesnice z české na anglickou nepomáhá. Také můžete mít problém s přepínáním výhybek pomocí Alt + myš - tato zkratka je v KDE desktopu výchozí pro přesun oken. Také nelze použít zkratky pro ladění ve tvaru Ctrl + Alt + Fxx - v linuxu slouží pro přepínání terminálů. Také mi nefungoval automatický update (patrně je závislý na nějaké součásti Windows). Někde jsem také našel poznámku, že nefunguje síťová hra, ale tohle nemám jak vyzkoušet.
Jinak mi zatím OR fungovalo dobře. Potažmo by tím pádem měly ve stejné virtuální mechanice fungovat i všechny utility, které ke svému fungování vyžadují prostředí .NET a XNA.
 
Naposled editoval moderátor:

Stary

Administrátor
Správce
Je třeba mít v Linuxu nainstalovanou knihovnu lib32-openal.
Vše použít 32-bitové - na 64-bitovém systému proto použijeme pro wine:
Kód:
export WINEARCH=win32
Je třeba nainstalovat wine, winetricks, PlayOnLinux, v něm vytvořit novou virtuální mechaniku pro Open Rails. Dále pomocí PlayOnLinux nainstalovat tyto knihovny: corefonts, msxml3, dotnet35sp1, vcrun2008, xna31.
Aby šlo nainstalovat dotnet35sp1, je třeba v terminálu spustit toto:
Kód:
echo 0 | sudo tee /proc/sys/kernel/yama/ptrace_scope

Výsledek (Arch Linux, AMD A10-6800K, integrovaná grafika v procesoru AMD Radeon HD 8670D, vodní chlazení):
01.jpg
 

Wine

Začátečník
Da sa nejako sprevadkovat posledna CZ/SK pod Linuxom?
Anglicka verzie mi funguje, ale nepodporuje niektore druhy suborov.
 
Nahoře