Train Simulator - obrázky + videa

Acatus

Provozní technik
Dodo. Jsi borec, kterého jsem obdivoval a rád hrál už při aktivitách. Ta "dvojka" je famózní. Těším se, až se dostanu k modelování a doplním 3D strojovnu a blýskání stykačů kontroléru na nějaké ČSD verzi:)
 

kiski

Skladník
Ovšem pre ČSD verziu by bolo treba upraviť aj skript, a to nehovorím o 3D modeli kabíny... Momentálne modely používajú modernú kabínu s METRA rýchlomerom (bez Hasslera) a je tam simulovaný RS HS198, resp. niektoré jeho funkcie.
 

Roman

Pokladník
Díky Sašovi se mi nakonec povedlo zachránit drtivou většinu neveřejného Assets a tak nepřišla vniveč třeba tato rozestavěná fikce na motivy skutečné tratě. Chybějící textury pro source jsem musel obnovit z Assets, ale zdrojáky max jsou většinou poškozené. Nelze je otevřít :(.
20171025210226_1.jpg 20171025210255_2.jpg 20171025212444_1.jpg 20171025212500_1.jpg 20171025212546_1.jpg 20171025212634_1.jpg 20171025212900_1.jpg 20171025212929_1.jpg 20171025212942_1.jpg 20171025212950_1.jpg
 

dem

Strojvedoucí
Takéto niečo by sa do RW šiklo.....Testovanie modelov by bolo iné kafe na takejto trati...
 

Roman

Pokladník
Takéto niečo by sa do RW šiklo.....Testovanie modelov by bolo iné kafe na takejto trati...
Milane, nevím, jestli by Ti to běželo ke Tvé spokojenosti. Já to stavím dle svých potřeb... Jak to bude trochu použitelné, rád Ti to soukromě poskytnu. Zas asi není až tak o co stát. Kolejově a vůbec co se infrastruktury týká, je to reál tak na 90% (včetně sklonů dle dostupných materiálů), ale krajina mě nebaví a sekám ji jen dle google maps. Dle videa to moc nekontroluji. A jediné dostupné video je podzim a většina stromů je holá :).
 

dem

Strojvedoucí
To mne vobec nevadi. Ja vela nenajazdim...Staci mi v praci.....Ale na test modelov a tvorbu peknych screenov je to ideal....
 

Roman

Pokladník
Roman se simulátoru věnuje, ale ne tak intenzivně a hlavně na velké projekty nemá po zdrcující kritice sil :). Hlavně morálních.
Proto dělá jen to co ho baví a těší. Třeba zde:
.
Ve spolupráci s KaMat (výměnou za nové, neveřejné objekty mi vysázel vegetaci a také sloupy Vn) vznikla krajina v dalším úseku trati. Staniční budovy a pár dalších objektů (hlavně textury) je použito z MSTS s laskavým svolením Honzy Švece.
 

dem

Strojvedoucí
Ja neviem kto ťa za čo kritizoval, ale tvoje trate majú nádych toho reálu. Ja som to u žiadnej inej nevidel, nech to bolo technicky sebelepšie spracované. Tu mám ten pocit toho reálneho jazdenia. Bolo to tak aj u TT a vidím to aj tu. Ani SAD nerobý tak kvalitne ako ty.
 

Roman

Pokladník
Ja neviem kto ťa za čo kritizoval, ale tvoje trate majú nádych toho reálu. Ja som to u žiadnej inej nevidel, nech to bolo technicky sebelepšie spracované. Tu mám ten pocit toho reálneho jazdenia. Bolo to tak aj u TT a vidím to aj tu. Ani SAD nerobý tak kvalitne ako ty.
Milane, ne za tratě, ale za mašinky :D.
Trať snad někdy vyjde, ale je to běh na dlouhou trať. Prakticky každý objekt co v trati je, jsem nově vytvořil. Stavba reálné tratě je peklo. Na každých 100m potřebuješ specifický objekt :(. Zatím i u návěstidlel se objevují chybky (Saša na tom pracuje usilovně ;))
 

dem

Strojvedoucí
Roman kludne ma oslov do sz a čo treba nejaké drobnosti rád vymodelujem. Možno s Honzom to nejak aj prevedieme do RW a je. nejaké takéto drobnosti by ma možno bavili.

Milane, ne za tratě, ale za mašinky

Na to sa vybodni.....
 

dem

Strojvedoucí
No tak dá sa zamerať aj na tú jednu divnú modrú a nevidieť to ostatné v čom absolútne prevyšuje ostatné rá-doby simulátory....
 

Dan J.

Strojvedoucí
To se hádat nebudu, RW nemám vůbec zmáklý a nevím, jaké jsou jízdní vlastnosti a chování vlaků v RW oproti MsTS a OR. :) Takže jsem to bral esteticky, kdy je krajina fakt nádherná, vlaky taktéž, ale ta modř je příšerná. Vypadá to místy jak zrnité. Ty mraky jsou zase nádherné.
 

dem

Strojvedoucí
No tak RW , alebo TS2018 sa už môže nazvať simulátorom. Stačí si to kúpiť, a vyskúšať. Napríklad Peršing a Gorila plus 150/151 sú nascriptované tak, že platené modely to posiela hravo do kelu......
 

Roman

Pokladník
Pěkná diskuse ohledně oblohy :D.
Co se té modré barvy týká, myslím, že to je subjektivní. Každý máme jiný barvocit. A pokud projdu několik fotek oblohy, tak na každé je barva oblohy v reále jiná. Nikdy není na dvou fotkách stejná. Spektrum vznikající průchodem slunečního světla je ohromné :). Zrnitosti jsem si nevšiml, asi to bude kvalitou screenu. A jsou-li tím myšleny ty "fleky", tak tady se jedná o texturu oblačnosti Cirrocumulus ;).
Milane, jak jsem slíbil, tak Ti trať pak pošlu. Ještě musím zadrátovat Velký Osek (z čehož mám už teď osypky) . Pak budu dělat pracovní aktualizaci pro KaMata a pošlu odkaz i Tobě.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Pěkná diskuse ohledně oblohy :D.
Co se té modré barvy týká, myslím, že to je subjektivní. ...A jsou-li tím myšleny ty "fleky", tak tady se jedná o texturu oblačnosti Cirrocumulus ;).
....
A navíc s 3D mraky to bude zase vypadat zcela jinak. To není zase až tak důležité.
 
Nahoře