Trať ČD 240 Jihlava - Brno

Tak ještě jednou. Asi budu za pitomce, ale jsem dědek hodně za šedesát a mnoha pojmům nerozumím. Proto popíšu svůj stav na PC a snad dostanu radu jak dál.
Mám simulátory jakoby dva. Jeden spouštím přes TrainStore a v něm mám trať Břeclav-Praha.
Potom jsem dostal snad se tomu říká rip? - jen jsem to nakopíroval na disk a mám jako druhý simulátor a v něm mám trať 321 .
Někde jsem četl, že se u těchto tratí hádá složka Global. Takto mi to pro jednoduchost doporučili mít takto a fungují mi obě tratě.
Stáhnul jsem si tedy trať Brno-Jihlava. Rozbalil vše do samostatné složky.
Žádný instalační exe soubor nevidím, tak předpokládám, že trať se nakopíruje do složky Routes.
Ale kopírovat tam, kde mám trať321, nebo kde je trať Břeclav-Praha???
A ten původní Global se musí zazálohovat a vyměnit, nebo přepsat?
Asi máte radost z umělce mých "znalostí", ale mládí v pr.... a učení už tak nejde.....
Tak že pokud se někdo obětuje a pomůže, budu rád.

poison

Pomocník strojvedoucího
Udělej to jednoduše, tam kde máš trať Břeclav-Praha přejmenuj složku Routes na RoutesBP a složku Global na Global BP, rozbal sem složku Global, pak vytvoř novou složku Routes do ní nakopíruj trať Jihlava - Brno, k tomu z originál tratí ještě složku Tutorial Route. Spust MSTS a pokud je v trati Jihlava Brno aspoň jedna trasa či aktivita můžeš jezdit. Až tě to omrzí a budeš chtít jezdit BP tak přejmenuješ složky Routes a Global na např. Routes240 a Global240 a složky RoutesBP a GlobalBP na Routes a Global. Když teď MSTS spustíš, máš tam BP. Takhle to provozuju já bez sebemenších potíží.

poison

Pomocník strojvedoucího
Ještě obrazem z Total Commanderu, kde v tomto případě jezdím na trati 321.

d6888450308dc1b51e2a32b5251b1f60.jpg

Naposled editoval moderátor:
Hele dotaz? jak to vypadá s touto tratí? je to už mrtvé nebo jak? nemohu nikde na netu stáhnout verzi 1.1, můžete to někdo vystavit, pokud ji máte? díky Ahoj. Pardus.

Tohle jsem přeci stahoval. Ale ani po nahrani aktualizace jsem mi nedaří nainstalovat žádnou aktivitu zde z webu.. píše to hlásky o jiné verzi.

Je to pěkná trať. domluvte se s autorem ať ji někdo vezme pod křídla (já to neumím. ). Bylo by škoda ji nechat zaniknout.

ML636

Posunovač
Přátelé, takyotázkář je zde, ale... Rozjel jsem trať 240, ale při první cestě mě to z Jihlavy zapíchlo v Zastávce u Brna a "úkol kompletní".
Je to vůbec propojené skrz, nebo nevyžaduje trať nějakou další aktualizaci, která na známé stránce s tratí není?
Volné jízdy směr Jihlava mě taky nepustily jinak, než ze Zastávky.
Díky za minimum nadávek a maximum trpělivosti. :D

prolam

Provozní technik
Podívej se do AE, zda máš položeno až do Brna. Jestli ano, udělej si jednoduchej path podle návodu od Ppollla. Nebo si nainstaluj jednu z aktivit z poisonových stránek. Taky řešení... ;)

Miran

Moderátor
Správce
ML636 napsal:
Přátelé, takyotázkář je zde, ale... Rozjel jsem trať 240, ale při první cestě mě to z Jihlavy zapíchlo v Zastávce u Brna a "úkol kompletní".
Je to vůbec propojené skrz, nebo nevyžaduje trať nějakou další aktualizaci, která na známé stránce s tratí není?
Volné jízdy směr Jihlava mě taky nepustily jinak, než ze Zastávky.
Díky za minimum nadávek a maximum trpělivosti. :D
Pokud jedeš nějakou aktivitu, tak ta skončí po dosažení konce příslušné trasy (path). Pokud jedeš volnou jízdu (v režimu Prohlížení trati) použije se z této trasy pouze startovací bod a koncový bod trasy se ignoruje, takže můžeš pokračovat dál. Dokonce můžeš v tomto režimu po startu objet soupravu a odjet i opačným směrem. Pozor taky na to že výhybky jsou nastaveny do základní polohy, takže klidně můžeš se soupravou skončit v kopru.

ML636

Posunovač
Miran: I to už se mi několikrát stalo. Nevýhoda volných jízd s nedokonalou znalostí tratě.
Jinak k tomu svému problému - bylo to fakt jen v té aktivitě. Stáhl jsem novější a projel jsem celou trasu dobře.
Mimochodem, je to pěkně udělaná trať, včetně detailů kolem trati! Dokonce i výstražníky vzoru SSSR mají u Třebíče svůj bzučák.:confused: Škoda té krajiny kolem Heršpic a hlavního nádraží, ale to se při kvalitě zbytku tratě dá přežít.

tarabcak

Začátečník
Zdravim , prosim Vás , základne aktivity k trati 240,ktoré boli vydané spolu sňou , sú závisle na funkčnosti TRAINSETOM BP alebo trať mala vlastný TRAINSET ? Ďakujem

ML636

Posunovač
Mně jede všechno na trainset BP + samozřejmě většina aktivit může chtít doplnit do tvého trainsetu další vozidla.

Trošku to tu oživím, nemáte někdo skype či ICQ nebo nějaký funkční kontakt na autra tratě 240 ? zkoušel jsem ho kontaktovat přes SZ. Ale dlouho už tu nebyl takže ani ten vzkaz určitě doručen nebyl.

Nahoře