Win 10 a MSTS

Som mal tiež problém s MSTS vo Windows 10, síce išiel ale strašne to sekalo, tak som to pripisoval k pomalému disku, skúšal som robiť nastavenia v grafickej karte NVidia ale ta potvora stále bežala pod integrovanou Intelackou kartou ani po grafickej a výkonnostnej stránke nič moc hoci som menil nastavenia výsledok bol nulový otrasne zobrazenie koľaji, napríklad budovy ktoré mali foto textúry tak bolo vidno presné ohraničenie rôznych odtieňov ako 16 bit nastavenie a plynulosť tiež žiadna sláva stavať trať šlo ešte relativné pohode tak som začal hľadať po internete rôzne návody a na jeden som narazil na zahraničnom fóre tak som to vyskúšal a po reštarte PC som skoro spadol zo stoličky :D čo to narobilo s msts veľmi to odporúčam vyskúšať hlavne pre tých ktorým veľmi msts nechce spolupracovať s novým železom alebo Windowsom link je tu: http://www.elvastower.com/forums/index.php?/topic/30288-msts-editors-tools-on-win10-its-possible/
 
Já mám také na notebooku MSTS v oddíle C, protože relativně malý disk SSD rozdělený nemám a už dvakrát jsem do složky Global/Textures ze zálohy z jiného počítače musel doplňovat jeden soubor. Tedy jak se doporučovalo, MSTS dávat na jiný oddíl než je systém, se jen potvrzuje. Jinak se občas nějaký ten soubor sám smaže. Také mám win10. Ale jestli MSTS normálně funguje a nejde jen rozbalit APK, pak to vše jen souvisí se zatržítkem "spustit jako správce" Nutno podotknout, aktivitu jsem v desítkách ještě rozbalovat nezkoušel, ani nevím, jestli jsem si dělal opravu v registrech, která se pro rozbalení apk udělat musí (registr_fix.exe)

Ahoj Zbyňku, mám dotaz prosím tě: Zde píšeš, že máš windows 10 a pravděpodobně ti to šlape vpoho tuším. Já mám rok starý notebook také s 10kami a mám problémy s hratelností. Všechny tratě, které jsou pro MSTS jedou trhavě (i ty méně náročné tratě) a když MSTS spustím přes OR, tak se vlak chová jako loď na moři - vlak plave zprava doleva a nahoru a dolu. Pro by mě zajímalo, jestli jsi nějak speciálně nastavoval hru pro win 10 nebo jestli netušíš, čím by to mohlo být, že mám s tím problémy.

Díky za odpověď, Marek
 
Určitě záleží jaký notebook. Protože MSTS na nových HW asi už nepojede. Ale Openrails jede lépe než na trochu starším mnohem výkonnějším stolním PC. Viz má poslední videa. Pokud hra plave, tak asi jede jen na integrovanou grafiku anebo nedostačuje výkon notebooku. Nějakým nastavením se plynulost asi vylepšit nedá. Mě na stolním PC OR chytá pravidelné kšandy a nepřišel jsem na to, jak to opravit. Ale zase MSTS chodí špičkově. Také WIN10.
 
Prave, že aj mne to tak sekalo myslel som si, že to je s tým debilným hardiskom ale tak na elvas fore som nasiel ten odkaz na subor ktory som podla navodu stahol rozbalil a obsah nakopiroval do MSTS zlozky oni tam spominaju, že kvoli tomu seka, že tie nove karty nevedia spracovat direct 9 a ten program to niejako preklada z 9 do 11. Viem, že ešte tam spominali, že treba vybrať graficku kartu čislo Geoforce4ti 4800, že vraj na tej karte to šlapalo najlepšie. A odkedy to mám, tak fakt msts ide celkom pekne aj editor lahsie stabilnesie nepada to tolko ako bez toho sice no pady su občas ale to je skor ze je štvorec husto zastavany a da sa to aj hrať. Takže podstate s tou prkotinkou da sa rozhybat msts aj na novejších pc.
 
Zdravím.
Po dlouhé době jsem se zase vrátil k MSTS a mám problém. Cca před 14 dny jsem koupil nový PC (Intel I5-8400, 16GB RAM, WIN 10 home - verze 1709, NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB). Čistá instalace MSTS běží bez problémů, ale jak nainstaluju patch 1.4 a BIN, tak naběhne jenom úvodní loadovací obrazovka a napíše mi to, že "Program Microsoft train simulátor ver. 1.4 přestal pracovat". MSTS spouštím jako správce. Dík za rady.
 
Aj inštalácie si spúšťal ako správca? (poprípade do akej zložky si to dal inštalovať ?)
Vše jsem instaloval jako správce (MSTS, Trainupdate i BIN - staženo z uktrainsim.com). Hru mám naistalovanou na jiném disku než je system, pouze jsem změnil písmeno disku - další cestu jsem nechal stejnou. Spouštím bez jakekoliv kompaktibility (tedy alespoň to základní MSTS takhle v pohodě naběhlo), po naistalování BIN doplněn parametr -mem:512.
 

dem

Strojvedoucí
No jak to je programFiles tak je jedno či to je na C alebo D a berie to ako systémový adresár. Ale netvrdím, že problém je tam. MSTS je problém sám o sebe od kedy vznikol.