Win 10 a MSTS

bob57_cz

Učitel češtiny
Nevěřím, že děláš přesně popsané. Jak to spouštíš? Co a s jakými parametry. (Nejsi Palava s novým účtem?!) Skype, pak dálkově.

Sian_CZ

Začátečník
Tak abych si to pro sebe tak nějak shrnul páč úplně přesně nevím správné pořadí kroků, když ve Win 10 je zase všechno trochu jinak :) Nainstaluji MSTS. Díky Bobovi jsem konečně našel onen atiumdag.dll soubor. Hodím ho do složky, opatchuji? Nainstaluji trať BP s tím, že splním vše v desateru? Jen si nejsem jistý s oným DDraw.dll souborem. O tom jsem tu nic nenašel :/ Můžu poprosit o upřesnění či nasměrování? Nechci zlaté podnosy. Jen vše udělat ve správném pořadí, aby to konečně fungovalo. Mořím se tu s tím už několik hodin :)

Je to na předchozí stránce od Vennyho i s odkazem. To kdysi dával Icik pro mě. I s tím jednoduchým postupem. Pro ostatní neplatí ta poslední věta. Nemusí pak stavět ty nádherné tratě. :D
Jinak já právě měnil v počítači disk na SSD s kompletní novou instalací Desítek, tak MSTS po včerejší celodenní přípravě prostředí (přesuny souborů z původního 1 terového disku, abych jej mohl přeformátovat k novému použití) dnes dopoledne budu instalovat (také mám AMD grafiku). A podle toho postupu na minulé stránce. Jsem sice už dědek kterému táhne na 62 let, ale nebojím se, že bych tyto úkony nedal. A už se těším, až mi MSTS po denní absenci znovu pojede a na SSD to bude určitě cvrkot.
Jinak je sranda, byl jsem zvědavý, jak bude fungovat čistá instalace Desítek. Doposud jsem všude na 10 přecházel ze Sedmiček nebo Osmiček.
Slyšel jsem, že platí kód ze Sedmiček. Tak po zadání opravdu neplatí, ale jde to přeskočit. A nakonec instalace systému dopadla tak, že po přihlášení svým účtem a potvrzením na Autentifikátoru ze svého telefonu, že jsem to opravdu já, mám V10 i aktivované. Tedy už žádné kódy nejsou třeba.
To jen tak, že jsem tohle do včerejška nevěděl. Jsem už starý dědek :D , nestíhám vše sledovat.

Sian_CZ

Začátečník
Však toto jsem udělal Ale Bob se zmiňuje ještě o souboru DDraw.dll. Jinak zapnu v okně s parametry o kterých píše, chvíli černo a pak bez chyby skok zpět do systému. Zkusmo jsem nainstaloval MSTS do manželčiného NTB s Win 7 a pustil jsem to na první dobrou. Ty desítky ale pořád odolávají mrchy

Když já u toho ještě musím nakupovat a vařit oběd, tak mi to trochu trvá. Ale už jezdím.
To je tak jednoduché, že to musí zvládnout snad každý.
Než jsem překuchal počítač, tak jsem si

1. celou funkční složku Train Simulator dal už na oddíl SSD disku, kam budu instalovat MSTS
2. Instalace MSTS a nastavení parametrů do ikonky zástupce pro spuštění MSTS dle návodů. Nejlépe ctrl C a ctrl V
3. Celou složku Train simulator, ta co se nainstalovala jsem smazal někam do zálohy a nahradil složkou Train Simulator, kde mám vše aktuální s tratěmi i vlaky.
4. v té složce mám už i ten soubor dll od minule a dokonce tam mám i ten MSTS AMD BUGFIX, tak jsem jen na něj kliknul a spustil start a nechal pracovat.
Pak jsem smazal složky které vytvořil MSTS Patch, hlavně tu MSTSBIN Backup, jinak by nešel MSTS BIN nainstalovat a z toho adresáře Train Simulator nainstaloval i MSTS BIN a ještě tam mám global.exe kvůli vyšší stabilitě.
5. jdu do nastavení grafiky AMD a tam pro lepší prostředí jdu do Vlastnosti (digitální plochý displej) - a tam nastavím "zachovat poměr stran" a nad tím zaškrtnu "Povolit zvýšení měřítka GPU"
Tímto bude MSTS ve správném formátu 4:3.
A aby prostředí nebylo rozmazané, tak ještě jít do "Hraní" - Nastavení 3D aplikace, tlačítko + přidat a jet do adresáře Train simulator a přiřadit Train.exe. A u něj jsem v nabídce potlačil nastavení anizotropního filtrování aplikací a nastavil úroveň například 16x A to filtrování o úroveň výš jsem také dal na nějaké pevné hodnoty.
6. Spustím MSTS, potvrdím licenci a v nastavení si vše udělám podle obrázků v návodech. Raději jsem MSTS ještě restartoval.

Pak jsem MSTS spustil a normálně jedu. A trvalo mi to celé jenom zlomek času, co to tady vypisuji a ještě jsem si u toho málem připálil rýži :D

Přílohy

Ještě nezapomenout po změně nastavení přeinstalovat MSTS BIN, mě to u aktivity spadlo. Nemám teď moc času, ale asi jsem načetl Den blbec verzi pro OR. Netuším. Editor jede a to je hlavní. A vidím tam stíny. Tak to bude ten problém, proč mi to spadlo. Zapomněl jsem se podívat na své obrázky, co nesmí být zaškrtnuté :D Jinak ty parametry pro zástupce spouštění jsou i na mých stránkách. Je to rychlejší než prohledávat adresáře, či vkládat DVD1 :D editor_msts.jpg

Sian_CZ

Začátečník
Ano je to jednoduché. Přesně můj postup. Naistaluji MSTS. Najdu si atiumdag.dll soubor. Nemám ho ve složce Windows \ SysWOW64 jak je psáno, ale ve System32/DriverStore/FileRepository. Respektivě mi jich to najde asi deset. Leda tam by byl zakopaný pes. Že bych použil špatný dll soubor? Pak opatchuji. Z vašeho DVD nainstaluji dle pokynů trať se vším všudy. Tedy i s patchema, které mi to postupně nabízí. Na konec vytvořím zástupce k train.exe a dosadím parametry a zaškrtnu spustit jako správce. Jdu do nastavení mé AMD GK. Nastavím vše podle vás. Zapnu, potvrdím že opravdu chci zapnout, chvíli černá obrazovka a pád do systému bez jediné chyby. Jdu zkusit ještě ty jiné dll soubory. Nic jiného mě nenapadá. A je mi to fakt divné, když Bob tu dával screeny jak to rozeběhl všude.

Sian_CZ

Začátečník
Ať dělám co dělám tak prostě nic. Jediné co nemám jak píše Bob tak tu jeho verzi Windows. Včera jsem nainstaloval nejaktuálnější 1809. Jestli je zakopaný pes v tom tak na to kašlu. Zítra mi dá kamarád druhý HDD kam nainstaluji Win 7 a snad budu mít po problému :)

- zkopírovat atiumdag.dll ze složky [Windows \ SysWOW64] do složky hry D:\Train Simulator

Copak není jasné, který zkopírovat? Tedy i když se jedná o to samé. Ve Windows old to určitě hledat nebudu :D
A ten MSTS_AMD_BUGFIX jen nakopíruji také do tohoto adresáře a je to. Kdo tohle nezvládne, tak nemůže ani zvládnout řídit lokomotivu :D :D :D

ati1.jpg
ati2.jpg

Jinak jak mi ráno padal MSTS v aktivitě den blbec, která spadla při načítání, tak to nebylo, že by Desítky neměly něco rády, ale já tam měl neopravenou trasu v Oseku. Po opravě už normálně fičím. Ale asi mám tu verzi pro OR, protože na začátku bylo několik textových zpráv s nějakým "Ahoj" Tak to já určitě nepsal :D

Ale jinak, já bych zpět do Sedmiček už nikdy nešel. Desítky mám na třech počítačích i na jednom starším a nikde nikdy nebyl žádný problém. A navíc vlastní instalace systému je snad nejjednodušší, jakou jsem kdy dělal. A za další, to co mi nefunguje v Desítkách, nefunguje ani v Sedmičkách, proto mám ještě na některých PC XP.

Sian_CZ

Začátečník
Ne opravdu nejsem idiot a myslím, že s počítačem umím obstojně zacházet :D Já jsem na tom s tímto souborem takhle. Složku Windows.old neřeším. Logicky jsem použil ten nejaktuálnější soubor z 10.1. kdy jsem naposledy aktualizoval GK. Co se týče sedmiček. Tak jak jsem psal na manželčiným NTB s Win7 jsem hru i s tratí BP rozeběhl na první dobrou.

Přílohy

Ještě jsem nainstaloval OpenRails a je vidět posun díky SSD disku. Na tom samém počítači to bylo v OR nehratelné, vlak za jízdy chytal pravidelně každých 5 sekund kšandy. Teď mi to jede naprosto plynule. pinda.jpg

Ne opravdu nejsem idiot a myslím, že s počítačem umím obstojně zacházet :D Já jsem na tom s tímto souborem takhle. Složku Windows.old neřeším. Logicky jsem použil ten nejaktuálnější soubor z 10.1. kdy jsem naposledy aktualizoval GK.
Já jsem ten dll vůbec dnes nehledal, já jej tam kopíroval z těch dob, kdy Icik mi dal ten odkaz. Tedy je asi úplně fuk, ze které aktualizace to je.

Ale důležité je z adresáře Train simulator spustit ten exáč a zmačknout tlačítko start a nechat to těch pár sekund pracovat. To jste udělal?
A pak už to musí fungovat každému :D

Sian_CZ

Začátečník
No jasan. Hodím to oboje do složky s hrou. Spustím ten patch. Vyberu onen atiumdag.dll soubor a dám patchovat. Vyskočí okénko, že je to patchnuté o 3 byty či co to tam je. Zapnu, chvíli černo a pád. Já vím, že asi vypadám jako hlupák, když mi to tu asi jako jedinému nejde :D Ale prostě někde něco dělám špatně, nebo mám špatně. Všechno dělám tak jak jste psal a nic.

Nahoře