Win 10 a MSTS

Dám OK a jdu si hrát s vláčky v MSTS. Co je na tom tak složitého :D:D:D
Dobrý den, Zbyňku, já také dám OK a jdu se dívat na černou obrazovku s následným pádem do oken. Přesně tak, jako kolega. A není to jen můj problém, ale padá to stejně lidem i v mém okolí. Proto na notebooku kde má být nainstalován Windows 10 mám Windows 7. Tam jezdí MSTS bez problémů.

Ale tady se bavím o stolním počítači. Asi na notebooky s mobilním HW to nefunguje. Asi tady bude zakopaný pes. Mě také na novém tedy už tři roky starém notebooku MSTS s grafikou nVidia, kde by to mělo na stolním počítači fungovat normálně, na notebooku je to neakceptovatelné. Ale OR tam valí na 100% ke spokojenosti. Mobilní i7 a mobilní grafila nVidia, nevím z hlavy kolik, ale notebook tenkrát za asi 24 tisíc. S nějakými kancelářskými levnými asi na MSTS zapomeňte.
Takže pokud chcete pařit hry, tak nějaký notebook a hlavně na něm staré hry, to nebude to pravé ořechové. Pak zbývá jen Openrails. A pokud vám to nejde spustit, tak asi to bude chtít, pokud chcete hrát náročnější hry na notebooku, koupit si něco opravdu herního.

@Zbyněk Šemora : No ono záleží aj od toho kto aký noťas či PC
Mám toto sestavení: notebook • 15,6" antireflexní displej • rozlišení 1920×1080 px • 2jádrový procesor AMD A9-9420 (3 GHz) • operační paměť 8 GB • grafická karta AMD Radeon 520 2048MB • HDD 1000 GB • Wi-Fi 802.11b/g/n • Bluetooth 4.0 • 1× HDMI • 2× USB 3.1 Gen 1 • 1× USB 2.0 • RJ-45 (LAN) • kombinovaný port pro sluchátka/mikrofon • čtečka karet • webkam

Tax

Moderátor
Správce
Mám toto sestavení: notebook • 15,6" antireflexní displej • rozlišení 1920×1080 px • 2jádrový procesor AMD A9-9420 (3 GHz) • operační paměť 8 GB • grafická karta AMD Radeon 520 2048MB • HDD 1000 GB • Wi-Fi 802.11b/g/n • Bluetooth 4.0 • 1× HDMI • 2× USB 3.1 Gen 1 • 1× USB 2.0 • RJ-45 (LAN) • kombinovaný port pro sluchátka/mikrofon • čtečka karet • webkam
No to je presne to o čom som písal: to je na zaplakanie. Najmä webcam a kombinovaný port na sluchátka/mikrofón sú tam dôležité, až priam nevyhnutné pre simulátory typu OR a MSTS. A tiež 1TB disk s 5400 rpm

Sian_CZ

Začátečník
Já bych rád rozběhl MSTS jen kvůli vaší trati. OR s ní rozeběhnu, tedy jen ve verzi 1.2 a upravenými soubory abych očůral watchdoga, ale vlaky divně poskakují. Zřejmě na to moje železo už prostě nestačí. Třeba trať 310 hraji v OR MG na plné kule a pohoda.

vlaky divně poskakují
Já upravuji FPS pomocí programu a trhání se zastavilo. Spíše mi vadí, že u trati 321 je bug s kolejemi. Tam kde má být koridorová textura mám normální hnědou a v oblouku jsou koleje propadlé do země. Jinak bych samozřejmě OR hrál, ale tohle mě prostě odrazuje.

Sian_CZ

Začátečník
Já si tu můžu v nastavení grafiky nastavovat co chci a hra si stejně jede svým životem. Ať dám příkaz přes profilové nastavení či globální. A jinak co se týče propadlých kolejí tak to je o nastavení naklápění v oblouku ne? Už jsem to tu na fóru na pár místech četl.

...Spíše mi vadí, že u trati 321 je bug s kolejemi.
Tohle není problém trati 321, ale všech v OR, když je aktivováno naklopení oblouku.
U sebe jsem to řešil tak, že jsem vyměnil texturu koridorových nových pražců za koridorové pražce už jeté a ten rozdíl, kdy v oblouku naskočí defaultní textura pražců, toho si člověk už pomalu nevšimne. A propadlé koleje u naklopených oblouků? Jelikož pod koleje dávám modely náspů, tak kde náhodou jsou pražce trochu utopené, tak se jen objeví na vnitřní straně pod kolejnicí jen víc vysypaného štěrku, což také vypadá přirozeně. Tohle ale nedělám kvůli OR, ale mě se takto postavená štreka víc líbí a dají se tímto způsobem z terénu uplácat i pěkné zářezy.

Tu na fore bol dávnejšie návod ako sa dá s tým trošku vybabrať a hlavne u trati, ktoré puživajú koľaj s nasýpom, DB track a u CD 321 tiež. Trik spočíva v tom, že keď man consist s názvom "OS123.con" tak to zmením na OS123_tilted.con. Síce možno to neprinesie až taký efekt ako pri nastavení v OR, ale na druhej strane, nedochádza k neželaným zámenám koľajiva, alebo textúr.

Jo, jenže když jsem tohle použil do consist, tak se vlak nakláněl jako motorka (i ten Hektor na obrázku snad jede po dvou, tedy čtyřech... :) ), to jsme řešili u u mne ve vlákně aktivit. Se zadáním naklápění v OR blbne jen DVK, Ztracená Old, ale 321, 310 a BP jede normálně.
Neviem, kto tu je, čo komunikuje s teamom vyvojarov, či by sa to nedalo nejako nastaviť, aby to bolo prirodzené a tak isto blbne aj moja trať, kde je US track s násypom.

Pikku

Vlakvedoucí
... tak se vlak nakláněl jako motorka (i ten Hektor na obrázku snad jede po dvou, tedy čtyřech... :) )...
Ono to je relativní, náklon se mění podle zakřivení oblouku a rychlosti, navíc screeny jsem pořizoval záměrně z úhlu tak, aby to bylo co nejvíc vidět. A už dost OT. :)

Nahoře