Win 10 a MSTS

Sian_CZ

Začátečník
Samozřejmě, že to má svoje mouchy a omezení. O tom ani potom. Ale přišlo mi zvláštní jak se člověk na jednom systému moří, snaží se dodržet přesný postup a stejně je odměněn černou obrazovkou a pádem. A na druhém pro tu hru vůbec neurčeném to rozeběhne "bez problémů" ;) A ano mám to opatchované a i s BINem :) No nic končím se spamem :)

Taxi, já Linux nezkoušel, ale nač si komplikovat život. Už tak počítače člověku žerou většinu aktivního života. Furt čumíme do monitoru, furt čumíme do telefonu,... :D a když tvoříš, zase musíš čumět do monitoru a šachovat s myší a klávesnicí. Sokolik028 asi přehlédl, že cituje moderátora a text "tak se uklidni" jiným následkem končit nemůže. Ale asi bych nejprve udělal ty ty ty. V tomto případě neplatí, že neví nic. Mě právě v SZ poradil, jak s DXT texturami. Když jsem se tady na fóru ptal. Nikdo ze starých pardálů se mi neozval.

Tax

Moderátor
Správce
Zbyňku, ja som nepísal o Linux, ale o Win 10. Ale to je jedno. Linux nemusím, to je pre fanatikov a kockaté hlavy. Pracovať sa s tým nedá, nejde na tom takmer žiadne účtovníctvo, nejde tam 3ds max ani autocad ... je to underground.

Považan

Začátečník
Sokolik028 asi přehlédl, že cituje moderátora a text "tak se uklidni" jiným následkem končit nemůže. Ale asi bych nejprve udělal ty ty ty. V tomto případě neplatí, že neví nic. Mě právě v SZ poradil, jak s DXT texturami. Když jsem se tady na fóru ptal. Nikdo ze starých pardálů se mi neozval.
Toto ale nebol prvý Sokolikov konflikt :

https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/5646/

Ja tu tiež nie som dlho, ale zisťujem, že je asi v móde dostávať banány. Asi by som si mal tiež nejaký zohnať. :p.
Teraz vážne, nič proti Sokolikovi, pomohol s DXT textúrami, ale trochu to prehnal. Dobre, už končím s OT.

Virtualizácia. Napríklad Oracle Virtual Box. Tam ide takmer všetko, aj hry pod Win 98 alebo XP, aj starý 3ds max pod Win XP, aj starý 3ds max pod Win7 / 32 bit, len to treba vedieť nakonfigurovať.
Sokolík dostal výluku na dva týždne aby vychladol a mal čas rozmýšľať ako sa má správať.
za co dostal BAN?

Problém je v tom, že jsem dodržel jak desatero, tak i návod dle videa. Vše jsem instaloval jako správce, žádné ikony zástupců, ale celou instalaci vč. Trainstore. Zkusím to nějak rozchodit.

Tady ale není řeč o padání najetého simulátoru po dalším výběru. Tady jde o pády při základním startu. Nedávno jsem měl přes dálkovou správu pod svou myší počítač Pepa z Nuslí a ani po několikahodinovém laborování jsem mu to nemohl rozjet. Dal jsem mu ještě nějaká doporučení, co je ještě dobré udělat (myslím, že měl UEFI/GPT), protože už bylo hodně pozdě v noci, s tím, že prý mu to udělá nějaký ajťák, co se mu o tu kalkulačku stará. Po pár dnech jsem se dotazoval na výsledek, ale do dnešního dne ani neodpověděl.
Na mých strojcích 2x stolní s AMD/ATI, MB ASUS, 1x NTB MSI s AMD/ATI a 1x NTB s i5/Intel+NV840M jede MSTS bez problémů na W10x64.
Na žádném ale nemám nastaveno UEFI a disky GPT. Vše mám kvůli multiboot na MBR.
Tak, Bobe, ani ajťák s tím nic neudělal. Nakonec se ze mne stane fakt asi jenom projížděč cizích aktivit.

...takže pořád stejná písnička. Pro někoho je ten návod prostě nedostatečně pochopitelný. Zástupce je potřeba vytvořit ručně a vepsat do nich odpovídající parametry. Defaultní zástupce odstranit.
Intel nebo Atina my jsme jedna rodina.
Ano, to jsem přesně ručně udělal a parametry vepsal a předepsané defaulty zrušil. Podezírám chybnou instalaci základního Msts. Vše smažu, od základu nainstaluji, včetně trainsetu. Až se to rozhýbe, udělám dílčí úpravy. Ne dříve. Holt se mi nevyplatila úspora místa a času. Nevidím jiné východisko.

bob57_cz

Učitel češtiny
Nevidím jiné východisko.
Já vkládám do systému jen nazálohované klíče registru s vlastním uživatelským nastavením a nemusím dělat komplet instalaci. Zatím to fungovalo všude s jednou výjimkou u Pepy výše. Tam ale nebylo dost času na dotažení do konce. Nakonec bych to udolal asi i tam. Referenční výsledek by mi dal ten Hirens, v kterém to funguje také, ale on jej u sebe nemá. Přitom je to jednoduché, stáhnout obraz, rozbalit dle návodu na "flešku", nabootovat z ní, nastavit video a už to šlape. Viz odkaz výše.

Já to vzdal. Tady ze sebe nechci dělat ještě většího vocasa, takže to ještě zkusím pořešit se známým, co taky jezdil MSTS a já přepínám do stavu rezignace. Po komplet reinstalaci všeho od základu (dle desatera, vše od počátku spouštěno jako správce, ze Setupu, zapsány předepsané parametry) vyskočily zase jiné chyby, TrainStore se už ani neobtěžuje spustit (tentokrát mu vadí, že jsem před půl rokem provedl zálohu všech dokumentů na disku a po jeho zhroucení jsem tyto instaloval ze zálohy - dokud prý je nesmažu, tak se nespustí). Ani samotný MSTS samozřejmě nenaskočil, začne minutu hrabat, pak vyskočí.
Mimochodem, při tom všem bastlení jsem si omylem smazal můj 10 let sbíraný a dolaďovaný původní Trainset s už nesehnatelnými stroji, takže kdo chcete, můžete se smát... Paráda.

Bohužel jsem ta zuřivě zálohoval, až jsem omylem toto jediné nasadil do MSTS bez zálohy a MSTS pak komplet smazal. Co se dá dělat. Aspoň se vyvaruju chybových souborů, které se mi tam nakupily v začátcích. Tak Trainstore už se rozjel, načetl vše, ale při pokusu spustit i originál tratě, které jsem pro jistotu nějaké nechal instalovat, to zahrabe a spadne. Takže bude problém v původním MSTS + Win10, jinak to nevidím. Vrátím se v diskuzi zpět, zkusím najít něco co mě šoupne dopředu, i když všechno mám aktuální, originální, i na Win 10 mám licenci. Nebo holt přejít na OR...

Nahoře