Win 10 a MSTS

Pokud nahodíš msts ve W10, tak tvoř aktivity. Já jsem zkoušel dát batfix do msts na mých W10 a nic. nejspíše jsem asi neudělal vše , jak jsem měl. tak to zkusím ještě znovu.. Anebo píšeš o OR a Timetables?
Nějak nerozumím tomu proč bych nemohl tvořit aktivity v W10. Už rok v nich jedu bez jakých koliv omezení.
Jestli máš msts na W10, tak si klidně tvoř aktivity. Já jsem ho zatím nenahodil, i když jsem tam hodil bat fix, ale nejspíše je chyba někde ve mně mezi klávesnicí a židlí. Ještě zkusím znovu zkopírovat originál msts CD2. Nějak mně to hodně šrotovalo v mechanice.

Jezdí mi to všechno v OR. Udělám trat na W7 v msts a pak si to můžu projet v OR, jak na W7 tak na W10. Jinak nevidím zatím žádný moc rozdíl v grafice. Netrhá se jako dříve (RYZ 7 anebo i7 bohatě stačí) a FPS mi lítá ve velkých stanicích v plném provozu nad 110 FPS a více v krajině pak má při jízdě od 150 FPS a výše. někde přes 220 FPS. Je to fičák. Možná na W10 je trochu ostřejší, ale pouhým okem už to nerozeznám.

Skromná prosba. Nevíte, kde se dají stáhnout sešitové nákladní jízdní řády, jak to měli dříve uložené na gvd.cz? měl jsem ještě nsjř 2017/2018. To jsem taky pozbyl na rozbitém harddisku. Díky

Venny

Provozní technik
Psal jsem to tu několikrát - klidně si omez FPS (Frame Per Second) na nižší hodnotu, nezatěžuješ tolik systém. Pro vizuální dojem hladké, plynulé jízdy platí z optiky 24-25 obrázků / snímků za vteřinu, to už mě učil ředitel Kosán ve fyzice v roce 1975. Tehdy se to samozřejmě využívalo při výrobě a promítání klasických filmů na Eastwood Color a dalších materiálech. Já mám nastaveno omezení na FPS 30 a nemám problém ani z většími tratěmi typu BP a 321. Drobný pokles je pouze v aktivitách, kde je ve stanicích umístěno více souprav a okolního provozu. Z nějakého důvodu u velkých tratí je hodnota FPS 30 a 60 vhodná pro plynulé zobrazování, kdežto hodnoty o něco vyšší / nižší mohou u některého hardware způsobovat škubání obrazu. Asi zde záleží na sčotu a GK. Nevím, co máš za GK, ale u Radeonu jde např. pomocí funkce Chill nastavit pracovní rozsah FPS (od - do) a to právě kvůli šetření systému, aby nedocházelo k úletům FPS až nad limitní hodnoty, kdy nestíhá CPU a všechno se hřeje... . Pevné / cílové FPS lze nastavit též a je lepší použít nástrojů GK, než obdobnou funkci přímo v nastavení OR (vzhledem k vývoji ORTS to už ale nemusí platit). Ale je třeba to ZKOUŠET!!! Dělal jsem to taky tak - vytahal jsem z pléna / fóra různé názory a zkušenosti, oslovil pár lidí, kteří do problematiky vidí víc, a pak si hrál... A tobě s mladším mozkem a chytřejším telefonem to musí jít mnohem líp. ;)
Stříbrný podnos byl položen... Těžko můžeš počítat s rozsáhlejší pomocí. Od starších členů určitě.

No, zas tak starší asi nejsem, ale mobil mám :D. Jo, ty staré nákladní sešitáky jsem už našel na webu, takže O.K. Mně ale PC nehřeje, ani není nějak přetěžované, ani se obraz netrhá, ba je daleko lepší a ostřejší, autentičtější než předtím, ale jestli to škodí, tak upravím na nižší hodnoty FPS. Myslel jsem, že čím více, tím lépe. Koleje mně nesplývají na pražcích dohromady, ani nějak nevrní. Je to, jak kdybyste koukali na všechno ve skutečnosti. A když uberu trochu deště a mlhy, tak to vypadá velmi autenticky. Podívám se na Chill a vyzkouším.

Nahoře