Win 10 a MSTS

Už ta nemoc Desítek u MSTS zasáhla i mě. Že nejde vyjet z okna Vlastnosti, to bych oželel. Ale tento víkend jsem zjistil, že v editoru je nefunkční pravý Shift na klávesnici. (zkusil jsem i jinou klávesnici) A pro pohyb v editoru je to špatně. A sahat po levém shift je velmi nepraktické. Vyzkoušel jsem tedy editor na druhém slabším počítači, také s Win10 a také grafikou od AMD. Ale také staršího data. A tam vše funguje na 100%. Tedy i editor aktivit. Asi to bude tím, že pro starší HW už není podpora nejnovějších ovladačů. Ale zase na tomhle stavět by asi bylo za trest, jak to má dlouhou odezvu.

Tak jsem zkusil staré dobré osvědčené "Obnovení systému", někam do 11. ledna. A už poté pravý shift funguje. A mohu pokračovat v pokládce kolejí. Jenomže tím se mi zase rozdrbal Logitech Options a já nemohu myší najet do druhého počítače s předlohami. Přitom síť je normálně funkční. A nefunguje Chrome. Tak reinstal jak Chrome, tak Logitech a už funguji.
Já od té doby, kdy před rokem jsem si koupil SSD disk a na něj udělal čistou instalaci Windows 10, tak u MSTS samé problémy. Nejprve FPS v editoru mi postupně zpomalovalo asi na 4, v tom se nedalo stavět. (obnova systému a už OK). Tohle se mi stalo znovu kolem vánoc. Nyní se to už neděje, ale zase mi vypadl ten pravý Shift. A v takových podmínkách já mám stavět tratě. :) Doma víc času spotřebuji reinstalacemi než postavím do MSTS.
Nezná někdo rychlejší obnovení? Jestli to dělá grafika a její ovladače. Ale proč se to tedy neprojeví po následných aktualizacích? Pak to zase nějaký čas funguje i vše znovu aktualizované. Tohle mám právě nyní a MSTS běhá jak hodiny i po restartu počítače. Takže chyba je někde jinde. Aktualizace Desítek?
ovladace.JPG
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Nezná někdo rychlejší obnovení?
Obnovení na dlouho nepomůže, protože w10 si po krátkém čase znovu sáhnou po aktualizacích a situace se bude opakovat, dokud se to neeliminuje jinou novější aktualizací, která snad chybu odstraní.
Řešení existuje, ale je pro opravdu zkušené systemáky. Lze si sestavit vlastní w10 ve verzi PE a dát si do nich implementaci potřebných knihoven a ovladačů pro běh simu a nastavením registrů. Win PE jsou po spuštění z wim souboru vždy stejné a žádné aktualizace ani záplaty si neinstalují.
Funkčnost MSTS ve win10PE jsem tu už ukazoval v projektu Hirens. Stejně tak lze sestavit vlastní českou verzi podle návodů na českém webu craftcom.net.
 
Ahoj,
nedávno jsem si, ač nerad, vylepšil PC s operačním systémem Win10. OpenRails šlape jako hodinky, takže bych rád vyzkoušel jeho možnosti, jelikož nových modelů/skinů skoro každodenně přibývá. :)
Dnes jsem ale narazil na jeden problém. Při spuštění MSTS Activity Editoru se mi změní rozlišení obrazovky, vyskočí mi editor přes celý monitor a v takovém prostředí nedokážu vytvořit ani základní trasu hráče.
Měl by někdo z vás prosím nějaký návod, co ve vlastnostech editoru aktivit/grafické karty či jinde změnit, abych měl i při doporučeném rozlišení obrazovky funkční editor a dalo se v něm pohybovat, vytvářet trasy atd.?
Děkuji za odpověď :)
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Při spuštění MSTS Activity Editoru se mi změní rozlišení obrazovky, vyskočí mi editor přes celý monitor a v takovém prostředí nedokážu vytvořit ani základní trasu hráče.
Měl by někdo z vás prosím nějaký návod, co ve vlastnostech editoru aktivit/grafické karty či jinde změnit, abych měl i při doporučeném rozlišení obrazovky funkční editor a dalo se v něm pohybovat, vytvářet trasy atd.?
Děkuji za odpověď :)
Spouštěj editor přes samostatný zástupce pro souštění s parametrem v okně a ne dafaultně na celou plochu z loaderu.
( T:\MSTS\train.exe -toolset -mem:512 -vm:w )
Od „vynalezení” mstsbin už nespouštíme loader, ale vše přímo přes zástupce s parametry.
 
Nahoře