Win 10 a MSTS

Radek Pešorna

Cestující
Ahoj, no, fajn, takže Ti, co to tam napsali na Windows report asi msts nerozumí.

1. Nicméně, chci reagovat na dva body, které jsi napsal. Píšeš, že mám najít systémovou knihovnu Windows system/32? já tam mám systém 32, ale atiumdag32.dll ani náhodou. Jak píšeš - jsem na UEFI W10. A na to se W7 už nedají dát. Nicméně po konzultaci s IT kolegou, můžu fyzicky odpojit teradisk na, kterých mám nyní W10 pro sichr a na další teradisk nainstalovat W7 i se systémovou knihovnou. A pak si myslím, že už by neměl být problém. Při booto se mě stejně zeptá, jak a do čeho chci instalovat.
Mám tam dva tera disky, multiboot nemám, ale i kdybych měl, tak by to bylo všechno složitější při nějakém nenadálém poškození hardwaru.
Samozřejmě grafiku Radeon/AMD mám aktivní. Níže její parametry a díky ní přes OR se vlaky už tolik necukají a FPS je nad 40.

Napíšu Ti, až to vše přeinstaluji, jestli se to neminulo účinkem a já si staré msts nainstaloval s teradiskem jen kvůli editoru aktivit, protože v OR TSRE5 je slušně řečeno ještě v plenkách (nejde nastavit autopilot u Timetables) a v OR jsem zatím nenašel způsob, jak vytvořit jasně strukturovanou aktivitu, která bude zafixovaná a půjde na ní spustit autopilot, jako u aktivit ze staré msts.

Jo, ještě k tomu, samozřejmě, že jinak jsem postupoval podle desatera od p. Šemory. Nejdříve spustit samotný msts bez našich tratí, ale i tak to ve W10 nefungovalo, protože mu scházely systémové knihovny WOW/32 a ty se dají doinstalovat jen z W7. Pak samozřejmě mohu doinstalovat AMD-FIX přímo do msts, aby to fungovalo.

Napíšu vývojářům do OR, aby s tím nic udělali, protože nejspíš nejsem sám, jak jsem dočetl z různých soc. sítí. Mají s tím problémy (tedy s nový hardwarem a W10 versus staré msts po celém světě. Tolik jste do toho všeho dali úsilí a času, trainset jen z našich lokomotiv a vagónů přes 20G. Tolik tratí. To mě na tom štve ze všeho nejvíce.

Pokud OR, tak budou muset hoši u vývojářů dát hlavy dohromady. A jestli je už za ty upgrady někdo platí, jako že jo, tak o to víc by se na ně mělo tlačit. Takhle není divu, že i ostřílení bardové s msts končí, protože s ní mají velké problémy na novém železe a novém systému.

Vím, že když jsem si před 3 lety nainstaloval nejdříve W7 a hned tam nainstaloval staré msts, nebyl problém. grafika byla myslím GTX550, ale to je jedno. na W7 to prostě fungovalo a to i přesto, když jsem pak na ně hodil W10 jako upgrade. Ty knihovny WOW 32 v registru zůstaly a kupodivu komunikovaly se starou msts.


Měj se

Radek
 

Přílohy

  • Výstřižek.JPG
    Výstřižek.JPG
    24 KB · Zobrazeno: 17
  • Výstřižek2.JPG
    Výstřižek2.JPG
    39.8 KB · Zobrazeno: 17

Radek Pešorna

Cestující
Vyzkoušel jsem na sedmičkách a dopadl jsem jako hubkař. Chce to po mně hardware acceleration. To znamená, že ta grafika tam bude muset přijít stará, jinak to asi nerozchodím...a ta je GTX550. Ještě zkusím nějakou výkonnější GTX grafiku.
Anebo pak je možné, že někdo mi od Vás poslal Microsoft Train Simulator 1.4 v souboru, ne na CD. A asi to má vliv, pokud to nainstaluji ze složky v PC anebo z vypáleného CD.
 

Radek Pešorna

Cestující
Tak jsem si smazal i W 10 nechtěně. Ted už jsem jen na W7. a při nahození msts editori či ikony msts mi to píše, že požaduje hardware acceleration. viz příloha.

Vypnul jsem indexování a doinstaloval jsem ddraw knihovnu do train simulatoru + atiumdag.dll + AMD fix. pak vše nastavil podle desatera.

Co je špatně? grafika? řeknu IT kolegovi, at mi tam dá tu starou anebo GTC vyší verze, anebo win 10? win 7 jsou na supportu do ledna 2020

Bobe - Můžete poradit?
 

Přílohy

  • Výstřižek.JPG
    Výstřižek.JPG
    21.1 KB · Zobrazeno: 12

Venny

Signalista
A co takhle jezdit na OR a v MSTS používat jen Editory a nástroje s doinstalovaným prostředím ČJ? Tím odpadají problémy s MSTS Bin, definováním profilů / parametrů v ovladači GK , hadwarová akcelerace atd. Zůstane k dispozici většina podpůrných nástrojů typu ConBuilder, TrainStore, Activity Converter, nelze však využít Instalační profily v OR. Trati zůstávají ve struktuře MSTS a je nutné je mít rozčleněny podle kolejiva systémů X-tracks / BP a spolu s příslušným Global, případně Sound (Gui) přejmenovávat aktivní a neaktivní složky: tj. aktivní jako ROUTES, nepoužívané např. jako ROUTES-BP, Routes-X310 atd. a k nim podobně příslušný Global podle stejného systému. Výhodou je, že není nutné přesouvat složku TRAINS do aktivního profilu jako v OR. Vyvíjené nástroje OR lze také použít.
Jinak používám kartu AMD RX560 jako náhradu za původní typu HD67xx. Po odebrání staré a instalaci nové vč. ovladačů a nadstavby sice systém signalizoval novou, ale úplně vše nebylo v pořádku, protože některé parametry herní grafiky vůbec nereagovaly na nastavení. Pomohla až kompletní reinstalace Win, kdy si systém osahal vše a nezůstával mu v prostředí žádný balast.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Vyzkoušel jsem na sedmičkách a dopadl jsem jako hubkař.
Ani se nedivím, když to tak průběžně vidím.
To znamená, že ta grafika tam bude muset přijít stará, jinak to asi nerozchodím...a ta je GTX550.
Stará nebo nová je úplně jedno. MSTS totiž nejede na grafárně, ale na výkonu procesoru. OR pak už grafický výkon směruje na GK, takže tam má výkonnější grafárna význam a výhodu.
Anebo pak je možné, že někdo mi od Vás poslal Microsoft Train Simulator 1.4 v souboru, ne na CD. A asi to má vliv, pokud to nainstaluji ze složky v PC anebo z vypáleného CD.
Zase pitomost jedna za druhou. Rozdíl je pouze v rychlosti nainstalování, kde je rychlejší z kopie na HDD. I o tom se však musí něco vědět a umět, protože ta CD jsou dvě a jejich prosté zkopírování do adresáře na HDD není přímo funkční. Já si udělal upravenou instalaci jako 1xDVD místo 2xCD a funguje mi to po nutné úpravě jednoho souboru v pořádku a stejně i z kopie adresáře na disku bez problémů. Mám tam rovnou integrovaný upd i bin, takže po základní instalaci je to už celé české a bez výchozích chyb.
Co je špatně?
Něco mezi klávesnicí a židlí, když to nezvládáš ani v těch W7.
win 7 jsou na supportu do ledna 2020
W7 budou fungovat klidně dalších 10 let, jen nebudou mít z MS žádné nové záplaty. To není žádný problém. XP jsou pořád ještě funkční stejně jako 2000.
Bobe - Můžete poradit?
Už se stalo a ne jen jednou...
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Napíšu vývojářům do OR, aby s tím nic udělali
To je přesně to, co s tím udělají. NIC

A jestli je už za ty upgrady někdo platí, jako že jo, tak o to víc by se na ně mělo tlačit.
To jste se dočetl kde? Nebo vám někdo něco nakukal?

OR se vyvíjí teď hodně pomalu, protože dobrovolníci odpadávají. Kdyby byli placeni, tak to lítá a už jsme ve verzi 3.
Právě návrat k MSTS kompatibilitě byl jeden z největších milníků, kdy odešlo dost aktivních vývojářů.
 

Radek Pešorna

Cestující
Ani se nedivím, když to tak průběžně vidím.
Stará nebo nová je úplně jedno. MSTS totiž nejede na grafárně, ale na výkonu procesoru. OR pak už grafický výkon směruje na GK, takže tam má výkonnější grafárna význam a výhodu.
Zase pitomost jedna za druhou. Rozdíl je pouze v rychlosti nainstalování, kde je rychlejší z kopie na HDD. I o tom se však musí něco vědět a umět, protože ta CD jsou dvě a jejich prosté zkopírování do adresáře na HDD není přímo funkční. Já si udělal upravenou instalaci jako 1xDVD místo 2xCD a funguje mi to po nutné úpravě jednoho souboru v pořádku a stejně i z kopie adresáře na disku bez problémů. Mám tam rovnou integrovaný upd i bin, takže po základní instalaci je to už celé české a bez výchozích chyb.
Něco mezi klávesnicí a židlí, když to nezvládáš ani v těch W7.
W7 budou fungovat klidně dalších 10 let, jen nebudou mít z MS žádné nové záplaty. To není žádný problém. XP jsou pořád ještě funkční stejně jako 2000.
Už se stalo a ne jen jednou...
 

Radek Pešorna

Cestující
Dobře, díky za další ochytření... chytrý Bobe. Takže já si z těch dvou CD předělám na DVD a bude to fungovat jako předtím, protože předtím mi někdo z Vás přímo poslal MS v jedné složce a fungovalo to.

Díky za pomoc???

Jseš borec...
 

Radek Pešorna

Cestující
To je přesně to, co s tím udělají. NIC


To jste se dočetl kde? Nebo vám někdo něco nakukal?

OR se vyvíjí teď hodně pomalu, protože dobrovolníci odpadávají. Kdyby byli placeni, tak to lítá a už jsme ve verzi 3.
Právě návrat k MSTS kompatibilitě byl jeden z největších milníků, kdy odešlo dost aktivních vývojářů.
 

Radek Pešorna

Cestující
Já mám jiné zprávy (dočetl jsem se to od dalších, co s tím mají problémy po celém světě). . Jsou to pořád Ti samí lidé z OR, o kterých píšeš, ale ne od nás.
 

Radek Pešorna

Cestující
Jo , jinak na těch Win 7 mi už všechny staré prográmky začínají fungovat. Zbývá akorát udělat MS 1.4 do jedné složky, což si vytvořím.
Mám to nyní přesně jako předtím. na spodku Win 7 a na tom Win 10 a funguje to všechno i grafika jako dříve.
Díky za radu...
 

bob57_cz

Učitel češtiny
předtím mi někdo z Vás přímo poslal MS v jedné složce a fungovalo to.
MS je registrovaná značka pro MicroSoft. Netuším, co ti někdo poslal. Já určitě ne.
Mám to nyní přesně jako předtím. na spodku Win 7 a na tom Win 10 a funguje to všechno i grafika jako dříve.
Netuším, co tenhle výrok znamená. Já mám systémy nezávislé a žádný není na jiném. Obejdu se i bez virtuálního PC.
chytrý Bobe.
Jseš borec...
Já vím. A oceňují to i jiní ... a podstatně inteligentnější.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Kto napríklad? :D:p
Ty neznáš. Spolupracovníci, podnájemníci, příbuzní, ... spolubydlící v lázních minulý měsíc, ...atd.
Já Teda nevím od W98 instaluje MsTs furt stejně, tak co tady ten pán vyvádí.
Těžko říct. Do melounu a do jeho hlavy nevidíme. To bude ta generace chytrých mobilů s google, kde je mobil chytřejší než jeho majitel.
 

Radek Pešorna

Cestující
Bobe - vše už funguje. Zrekonstruoval jsem celé PC. Mám tam nyní RYZEN 7, desku B450 a SSD 16G a teradisky na jednom z nich Win 7 32bit a šlape to přes grafiku AMD 570 i bez Bat fixu. Akorát jsem chtěl poprosit někoho z Vás, kdo byste měli zálohovanou BP91 aktualizaci. Jak mně odešel hardisk, tak se jim pozbyl. Díky za pomoc. Omylem jsem o ní napsal p. Semorovi. Spíše jsem si nevšiml, že starší aktualizace BP neposílá a chápu to. Díky Radek
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Win 7 32bit a šlape to přes grafiku AMD 570 i bez Bat fixu.
Ve W7 to funguje bez nutnosti fixovat cokoliv. 32bit v dnešní době možností velkých pamětí je velký krok zpět.
Neodešel ti hardisk, odešel ti harddisk. Hard = tvrdý, pevný a k tomu přidáš disk. Je to složené slovo. SSD 16G není nic. SSD 16GB už něco znamená, ale není to nic moc, pokud to má být samostatný disk. Spíše to je jen rozšířená součást toho terového disku, takže jen pro náběh systému z UEFI a pak už k ničemu. Vše ostatní bude v té pomalejší části disku.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Spíše jsem si nevšiml, že starší aktualizace BP neposílá a chápu to. Díky Radek
Já je nemohu posílat, protože je hned likviduji, jakmile uplyne doba hájení. . Stará data nejsou k ničemu. Platí obecné pravidlo. Kdo jen aktualizuje, tak je nutné vše po úspěšných aktualizacích zálohovat. A v případě havárií rovnou ze zálohy nahrát aktuální verzi.
 

Radek Pešorna

Cestující
Ve W7 to funguje bez nutnosti fixovat cokoliv. 32bit v dnešní době možností velkých pamětí je velký krok zpět.
Neodešel ti hardisk, odešel ti harddisk. Hard = tvrdý, pevný a k tomu přidáš disk. Je to složené slovo. SSD 16G není nic. SSD 16GB už něco znamená, ale není to nic moc, pokud to má být samostatný disk. Spíše to je jen rozšířená součást toho terového disku, takže jen pro náběh systému z UEFI a pak už k ničemu. Vše ostatní bude v té pomalejší části disku.


Já vím, že to není žádná výhra, ale minimálně můžu tvořit aktivity zase v msts. OR a Timetables není na takovém levelu, aby to poslouchalo všechno jak má po naprogramování. Nic proti OR.
 
Nahoře