Editor tratí do Open Rails

Já jsem kdysi řešil podobný problém, a vykoumal jsem toto: po každém odstranění kolejí je třeba provést Save trati, a poté teprve pokládat koleje nové. Totéž platí pro rychlostníky, návěstidla, přejezdy, kilometrovníky - odstranit, uložit trať, položit nové. U výhybek může být ještě problém, pokud je přes ně linkováno návěstidlo, v tomto případě napřed odstranit příslušný link u návěstidla (+ Save trati), poté odstranit výhybku. Hodně štěstí a pevné nervy, já si s editorem užil svoje...

1. Spouštíš to jako správce ...
Díky za snahu, ale to bych měl mít všechno v pohodě. Jistý pokrok jsem sice zaznamenal po stažení verze 0.5, kdy editor naběhne (Windows hlásí, že program je spuštěn), ale vidím jen černé okno a nic.
Přitom někdy na podzim mi editor před přeinstalování počítače fungoval. Fakt už nevím, zkouším všechno možné.

Icik

Provozní technik
Díky za snahu, ale to bych měl mít všechno v pohodě. Jistý pokrok jsem sice zaznamenal po stažení verze 0.5, kdy editor naběhne (Windows hlásí, že program je spuštěn), ale vidím jen černé okno a nic.
Přitom někdy na podzim mi editor před přeinstalování počítače fungoval. Fakt už nevím, zkouším všechno možné.
Ahoj, zkus tento odkaz. Editor, ShapeViewer a ConsistEditor mi zde funguje bezvadně.
https://uloz.to/!Ss5TRa1Htn6j/tsre5-v0-69752-rar

bob57_cz

Učitel češtiny
Ahoj, díky moc, ale to je to samé co mám.
Vyzkoušel jsem verze TSRE5_v0.614, TSRE5_v0.614x32, TSRE5_v0.6924, TSRE5_v0.6924x32, TSRE5_v0.69752, všechny s knihovnou OpenAL32.dll různých verzí i bez této knihovny.
Nenastal případ popsané poruchy. Fungovalo to ve win7 i win10 bez problémů. Ve svých OSs nemám funkční žádné omezovadlo ani zdržovadlo na bázi antivirového programu či firewalu. Pokud máš nějaký Avast či Esset, zkus to vyhodit a pak spustit bez něj. :) Nebylo by to poprvé, kdy dělají zbytečné problémy.

Tak chyba byla v ovladačích grafiky. Po přeinstalaci editor v PC běhá. Jen mi nejde do hlavy, že mi to nešlo jak na PC, tak na notebooku. Ale alespoň vím, jak na to.
Každopádně velké díky za snahu o pomoc. ;)

danci

Začátečník
Dobrý den, mal by som jednu otázku ohľadom TSRE, stiahol som si TSRE_v0.692.exe z tejto stránky. Všetko ide, ale... chcel by som sa opýtať ako vytvoriť a uložiť paths? Skúšal som osadiť objekt platform a hľadať návody na Googli a Youtube ale nič poriadne som nenašiel, pri kliknutí na create path sa ma spíta či chcem vytvoriť path odkliknem ok a potom nič, skúšal som najprv označiť políčko a iné rôzne veci ale nepodarilo sa mi nič. Prosím o nejakú radu.:)

danci

Začátečník
Dobrý den! Mal by som dva dotazy ohľadom TSRE5.
1. Objekt platfom som si umiestnil na koľaj, pomenoval som ho a to isté som urobil aj v druhej stanici. V prípade prvej stanice som platform umiestnil asi 30m od depa, ked´ som zapol open rails tak tak mi to načítalo vlak v depe aj ked´ som dával platform 30m od depa, nevedel by niekdo čo by som mal urobiť aby mi to vlak načítalo tam kde som dal platform?
2. Urobil som si trať (časť trate) osadím platform, vytvorím paths a uložím zapnem open rails a vo výbere začiatočného bodu sa mi nezobrazý názov stanice/koľaje ale EndNode... a nejaké číslo. nevedel by niekdo čo s tým? (Samozrejme každý platform som pomenoval.)
Budem rád za odpoved´/e, a vopred dakujem.:)

Nahoře