Problémy s grafikou v Open Rails

duuso

Pomocník strojvedoucího
Opäť zdravím všetkých, mal by som dotaz...stále bojujem s nízkym FPS v OR-ku, dávam sem printscreen vlastností mojej GK, viete mi prosím povedať či je 01.jpg02.jpgto dostačujúce železo na OR ? Veľké díky.
 

Tax

Moderátor
Správce
@duuso: VGA GF8400GS je predpotopné múzeum, už vo svojej dobre to bolo málo výkonné. Teraz už sa nečudujem že neustále bojuješ s FPS. Jediná rada je vymeniť to čím skôr. OD GF 8400 GS je výkonnejšia aj integrovaná VGA v procesore Intel Core i-3
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Laci vďaka, konečne viem na čom som a nemusím strácať čas laborovaním. Ozvem sa Ti ohľadom tej GK telefonicky.
 

Olikeman

Cestující
Zdravím,

Mám problém s grafikou v OR poradíte mi prosím? Ide totiž o to, že som kupoval novú grafickú NVIDIA GTX 1650 Super predtým som mal GT 1030 a nevidím zatiaľ zlepšenie grafiky, resp. FPS stále je napr. na trati 321 v Prahe FPS 25 čo som mal aj na GT 1030. Neviete ako by sa to mohlo zlepšiť? Zlepší sa to nastavením FPS v grafickom ovládači NVIDIA? Alebo ako mám vytiahnuť hore FPS?

Vdaka
 

RicarCZ

Pokladník
Zdravím,

Mám problém s grafikou v OR poradíte mi prosím? Ide totiž o to, že som kupoval novú grafickú NVIDIA GTX 1650 Super predtým som mal GT 1030 a nevidím zatiaľ zlepšenie grafiky, resp. FPS stále je napr. na trati 321 v Prahe FPS 25 čo som mal aj na GT 1030. Neviete ako by sa to mohlo zlepšiť? Zlepší sa to nastavením FPS v grafickom ovládači NVIDIA? Alebo ako mám vytiahnuť hore FPS?

Vdaka
Zřejmě tvým stabým místem v PC nebude grafika, ale procesor, což by dávalo smysl právě v Praze, kde je velké množství objektů.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Ja mám opačný problém, mám grafiku NVIDIA RTX 2060, mám FPS 80-130 ( obmedzil som na 30 ), nastavil som čo som vedel na maximum čo sa týka kvality, ale ale stále mám pocit že to to mám také rozmazané. Mohol by mi prosím niekto poskytnúť rady ako čo nastaviť s cieľom čo najvyššej kvality obrazu?
 
Když se tady řeší grafika, tak se také zeptám. Předem píšu, že se v PC moc nevyznám. Mám v notebooku tuto grafiku AMD Radeon 520 a mám tam jakoby dvě a lze mezi nimi přepínat, ale za dva roky, co tento noťas mám jsem na to vůbec nepřišel. Zkoušel jsem vsechny možné navody a po přepnutí se mi hned vrátí zpět. Posílám znění z parametru notebooku.

  • Grafická karta AMD Radeon™ 520 (2 GB vyhrazené paměti DDR3)
  • Samostatná
Pokud to mám na té integrované, tak i při zamknutí FPS mi to jede při překročení FPS 25+ jako na gumě. Kdyby někdo věděl, tak budu rád za radu třeba přes SZ
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Ked sa smiem čo má spoločné s tým procesor?
Musíte si uvědomit, že například fyzika a zvuky se počítají na určitých rezervovaných vláknech a využívají pro sebe dostupné prostředky jako jsou cache paměti a další. OR CZ/SK dokáže využít až 5 vláken CPU. Takže ideální procesor je 6 jádro generace Ryzen/Skylake a vyšší se samozřejmě co nejrychlejšími jádry s vysokým IPC.

Pro představu jen fyzika vzduchu dává celkem zabrat CPU. Neustále se vše přepočítává stále dokola (tlaky, úniky netěsností, ...). A to tam nemám zatím řešenou fyziku vzduchu pro LooseCon. To asi bude mít problém více lidí a asi to tam zatím nedám.

MonoGame engine má nějaký problém se synchronizací a já netuším a myslím, že ani Jindřich neví, jak to odstranit. Proto pokud vše CPU nespočítá včas a framerate kvůli tomu spadne pod 30fps, nelze dosáhnout plynulosti. Opačný problém je, kdy je vše dostatečně rychlé a systém produkuje například 80fps. Tam právě kvůli té chybě v engine a ne jen kvůli tomu (výpočty fyziky), se musí framerate uzamknout ideálně na 30fps se synchronizací frekvence monitoru. Návod je zde na MSTSfórum.
 
Nahoře