Rozšířené posunování AI vlaků v Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
#41
Nene, když dám bod za vjezďák, neodjede mi traffic, má stůj, (viz obrázek výš), ještě mne napdá, není to tou opravou návěstidel, co jsi mi posílal? To samé v tunelu směr Vršovice, musím až za návěstidlo na konci tunelu, jinak u dojezdového v Praze stůj.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
#42
Tak ji zkus dát vedle, tu úpravu, ale pak se budeš divit, proč ti ten trafik jede pomalu. Spíše to typuju na Martinovu lenost, kde nastavil u návěstidel jen odjezdy bez posunů.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
#44
Nene, špatně jsi mě pochopil, tu složku dej mimo trať a zkus to, zda se ti hne trafik, pokud ne, složkou to není.
 

Dan J.

Strojvedoucí
#45
Po 7 hodinách a zkoušení růztných tras jsem vůz konečně objel... Myslím, že nebude od věci hodit na slezině v Praze diskusi na téma tratí a posunu na nich.
 

Jacek

Průvodčí
#46
Citace:
Definice WP 5xxyy - funguje jako 4xxyy s tím rozdílem, že odpojí požadovaný počet vozů (včetně lokomotivy) ale před lokomotivou

Asi jsem natvrdlý, ale může někdo poradit konkrétně? Příklad, mašina má před sebou dva vozy, které má odvěsit a odjet opačným směrem. Místo xx doplním 02, ale odjede i s nimi
 

Dan J.

Strojvedoucí
#47
Jacku, udělej to jinak, dej revers, za něj vyčkávací bod 4, počet vozů co zůstane i s mašinou a odjede (přikld 07), pak délka 05 a hned za vyčkávací bod další vyčkávací bod s dělkou jak dlouho tam má stát neř odstoupí do soupravy.
 

Jacek

Průvodčí
#50
Nakonec po sérii pokusů a omylů jsem došel k hodnotě 40110. Když nefunguje první číslice 5, zafunguje 4. Mašina má ve směru vpřed vozy před sebou. Že by byl rozdíl ve směru jízdy a ne v soupravě za nebo před mašinou? Počet vozů jsem stále nepochopil, dvojčíslí označuje počet odvěšených nebo těch, které zůstanou přivěšené? Při 01 se vyvěsila mašina a odjela. Druhé dvojčíslí jako čas akce funguje spolehlivě, není třeba dávat druhý wp

Ještě dotaz, zabalení do apk zruší jen dynamické počasí, WP s kódy ponechá?
 

Plexi

Provozní technik
#52
Zdravím, chtěl bych se zeptat, kam se vypisují ty hodnoty u těch WP (například na odvěšení lokomotivy)? To se vpisuje přímo v editoru do okénka, kde je "čas stání v seknudách", nebo se to vpisuje do souboru .act, nebo se to zadává úplně někam jinam? Díky za odpověď. :)
 

Plexi

Provozní technik
#54
Aha, takže když chci, aby mašina zastavila, odvěsila vozy, a pak ještě 5 minut čekala, tak musím dát dva WP za sebe (jeden s příkazem, jeden s časem), nebo to stačí do jednoho a zadat v tom i ten čas (př. WP 4-02-600)?
 

Dan J.

Strojvedoucí
#55
Ahoj Plexi.
Přesně, ale nedávej tam 00, dej dle tvého příkladu 40205 a za to hned druhý WP buď ve vteřinách 300 sekund nebo snad s časem odjezdu (zahájení posunu) v kódu 3XXXX, pokud musí traffic na odjezdu blokovar stůj. Ale tu druhou variantu jsem zatím neodzkoušel. :)
 

Plexi

Provozní technik
#56
Zdravím, chtěl jsem udělat v aktivitě takový jednoduchý posun, avšak mám následující problém: Mašina má vyjet, dobrat vozy a přestavit je na jinou kolej, poté vytáhnout sólo, zajet pro další vozy, a takto sestavit Mn. Ale nevyjede za klacek, ani při použití WP 60002. Poradí mi někdo prosím, v čem je problém, nejlépe do SZ?
 

Lukyn-CZ

Provozní technik
#57
@Plexi: Zkus udělat screen a popsat tu situaci tam... Předpokládám, že klacek myslíš odjezdovej směr zhlaví, zkus trasu protáhnout až za vjezdové návěstidlo...
 
Nahoře