Problém s coinbuildrom

matus727

Začátečník
Ahoj.
Je to taký možno banálny dotaz, no keď som si chcel cez Coinbuilder vytvoriť do OR nejaké súpravy, tak pri niektorých vozňoch mi to písalo hlášku "Different coupling type". Viem si tu hlášku preložiť, no neviem ako to riešiť... Skúšal som preinštalovať dané modely, no nepomohlo... a robí to dosť modelov. Napríklad ZSSK B(m)eer, alebo keď chcem pripojiť do súpravy nečinnú napr ČD 150 atď... Nevedeli by ste mi prosím poradiť, čo s tým?
 

dvacka

Průvodčí
Ahoj,
pokud soupravu uložíš, vidíš ji poté ve hře??
Když měním vozidla v CB, tak se mi občas stane, že mi to vyhodí tuto chybu, ale v MSTS souprava funguje jako má.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Ono to asi nebude souviset s OR. Hláška znamená, že se pokoušíš spojit vozy s rozdílnými typy spřáhel - coupling type (Chain) -šroubovka třeba s Automatic (automatické spřáhlo) a nebo Bar (pevné spojení např. u mezi tendrem a párou). Zkus se podívat do wagu, který byl přidáván jako poslední (a nebo zkoušet ten consist postavit znova) a po přidání nového vozu/mašinky jej uložit. A pak prověřit poslední 2 eng nebo wag soubory, přidané do consistu.
 

matus727

Začátečník
Nie, v hre sa zobrazí iba mašina. Po oložení a znovunačítaní consistu a opetovnom otvrení v Coinbuilderi tam už tie "chybné" vozne niesu a ostáva tam iba mašina. Spriahla by mali byť také isté, keďže sa jedná o vozne ako každé iné a pritom niektoré vozne mi v pohode idú
 

bob57_cz

Učitel češtiny
CB asi dělal někdo nepozorný stejně jako ty. Výsledek je pak takový, že generuje zbytečně chyby, které chybami nejsou. Vykašli se na něj a sestav si con v Convoi nebo ještě lépe rovnou v textovém editoru, tam alespoň rovnou vidím, co jsem si tam dal přímo. Není to nic složitého. Pokud nevíš, jak na to, stačí vzít nějaký funkční con, otevřít a prostudovat.
 

Dan J.

Strojvedoucí
A nebo používat tento nový consist editor.
Ahoj. Tak jsem dospěl do fáze, kdy když stáhnu konťasy z webu BOBO, tak ConBulider prostě nepřečte všechny vozy, je jich tam na něj moc. To je známá věc, mám stažený i consist editor po OR, ale.
- Co nsity normálně vytvořím, jen mne zlobí, když přehodím monitor na 16 bit, tak přestane zobrazovat vozy.
- Ale hlavní věc, jak se opravují v tomto programu chybmé consisty, kde chybí vozy? Když se totiž pokusím v tomto programu otevřít chybný consist, okamžitě mně to pošle do oken k de-Billovi. Takže nejsem schopný opravit consisty s chybějícími vozidly.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Chybějící vozidlo nahradíš takto: Dej si zobrazit okno Consist Unit. Uvídíš textový seznam celé soupravy. U chybějících vozidel názvu předchází označení [BROKEN] . Ťukneš na to myší a dole na obrázkovém consistu se ti chybějící červeně orámuje. Chybějící tam má jen číslo mezi ostatními vozy. Potom už jen DELETE a je pryč. Vyberu jeho náhradu, která se připojí na konec. Stačí vbrat myší, červeně se orámuje a šipkami vlevo/vpravo umístím na potřebnou pozici v soupravě.
Vypadá to složitě, ale není. Pořád jednodušší než consist otvírat v texťáku a dělat úpravy tam. Zvláť u soupravy s velkým množstím vozů.

Na přiloženém obrázku chybí uprostřed žehlička a zbylo po ní jen číslo 3:
TSRE5-výběr.jpg

Jinak s vybraným vozidlem (červeně orámovaným) lze posouvat, mazat a obracet.

Ještě doplním jednu metodu: Označit chbějící jak je popsáno výše, vybrat si v nabídce nové vozidlo (jen vybrat, neklikat dvakrát) a v horním menu vybrat nabídku Replace/Only selected unit. Jedinou nevýhodou je, že v okně Consist Unit zůstává původní název chybějícího vozu, dokud se consist neotevře znovu. Prostě chybí funkce pro okamžitý reload.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Aha, teprve teď jsem si všiml, že tobě to nejde s chybějícími vozy ani spustit. To ale bude chyba asi někde jinde. Mě consist otevře i když vozy v něm definované v trainsetu fyzicky chybí.
 
Nahoře