Conbuilder- Open Rails - jak na to

Howky

Signalista
Ono sice tady už vlákno ohledně Conbuilderu je, ale často se mě na FB množí dotaz jak ho nainstalovat, když vyskočí tato chyba.

chyba č..jpg

Takže co stím? je to lehké (obrázky si můžete zvětšit )
1.Nejdříve nastavíme kompatibilitu.

jak nastavit CB.jpg

2.Samotná instalace Cobuilder

Conbuilder 1.jpg

A máme nainstalováno
:)

Howky

Signalista
3.Jak si vytvoříme soupravu ?
Lokomotivu či vagony si vybíráme levým tlačítkem myši.

cb1.jpg
V červeném rámečku vidíme naši složenou soupravu
Ještě vyplníme File name - Název souboru a Description - popisek složení soupravy
Nakonec stiskneme tlačítko 123 (fialově označeno)

cb2.jpg

Stisknutí tlačítka 123 (fialový rámeček ) je důležité seřadí nám soupravu od 0 po 4
V Multiplayer hře, pokud nebylo provedeno seřazení se občas stávalo, že se nezobrazovaly některé vozy, případně při odpojení vagonů souprava zlobila, nebo se špatně zobrazovala.

seraz.jpg

Nakonec provedeme uložení stiskem tlačítka

cb4.jpg

Dáme ano a máme consist uložený :)

cb5.jpg

Zdenda007

Začátečník
ahoj chci se zeptat mam jednotku řady 640 (regiopanter) a nechce se mi zobrazit v conbuilberu. Co mám dělat? Díky za odpověď.

ahoj chci se zeptat mam jednotku řady 640 (regiopanter) a nechce se mi zobrazit v conbuilberu. Co mám dělat? Díky za odpověď.
Jaké zobrazení máš na mysli? Aktivované žlutým tlačítkem [3D] máš k dispozici vždy, pokud je v pořádku model (*.s) a nechybí příslušné textury (*.ace). To vše za předpokladu, že máš k CB nainstalován a asociován ShapeViewer dle Howkyho výše publikovaného postupu.
Zobrazení pomocí tlačítka [Preview] předpokládá přítomnost snímku vozidla (*.gif, ale i možná jiný formát, nutno zkusit) ve složce příslušné loko / vagónu. Preview pak zobrazuje řazení soupravy (*.con), respektive to z ní, co má k dispozici vlastní obrázek. Z druhé strany - chceš-li přes tlačítko Preview zobrazit nějaké vozidlo, musíš ho šoupnout do okna pro vytvoření soupravy - viz příslušný obrázek výše. Pokud ale vozidlo svoji podobenku nemá, v Preview zůstane prázdné místo. Je tam tuším i nějaká podmínka ohledně shody názvů, ale jelikož tento nástroj nepoužívám, je nutno si sám vyzkoušet a své zkušenosti hodit sem na fórum.
----
Poslední dostupná verze CB je 2.4.7.