Aktivity pro OR Dan J.

Vlákno ve fóru 'Aktivity + tvorba aktivit v Open Rails' založil Dan J., 6 pro 2016.

1. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj, zajímá mne váš názor, jestli mám pokračovat na tomto voze:
    náhled cey dilna.jpg
    Chybí nám dílenské vozy z dob minulých a jeden takový kdysi stával na šroťáku před stanicí Bohumín, jen vyfotit se mi ho v 10 letech nějak nepodařilo a tak musím dělat sci-fi. :) Na tomto voze jsem zatím v Zoneru strávil 10 minut a než se s tím budu dělat dál, chtěl bych vědět, jestli to má vůbec smysl. Jinak pokud jo, jaké označení by měl vagón? Cey SV? Okna jsem si vypůjčil z pracovních vozu ŽSR.

2. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    náhled cey dilna.jpg
    náhled cey dilna2.jpg

alcapone a BR601 toto olajkovali.
  3. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Tak a mám finální verzi, jen bych potřeboval poradit, jak vagón označit? Nehct mu číslo za Cey, nebo mu dát Cey-D, nebo Cey-Sv? Jinak se rzí na podvozku a kolech to líp nepůjde, je to starý model a mapování textury podvozku, kol a nárazníku je ve dvou texturách a po přeuložení si model potřebné barvy roztáhne.
    náhled cey dilna_final.jpg
    Takže nevím, jestli nenechat původní stav podvozku a kol?
    Dan

4. BR601

BR601 Pokladník

Člen od:
    20 led 2014
    Lokalita:
    KOŠICE
    Ja by to označenie nechal tak ako je - pokiaľ to nie je sériovo vyrábaný (rekonštruovaný) pracovný voz. V minulosti a ani dnes si s tým označením hlavu nelámu.

5. Tax

Tax Moderátor Správce

Člen od:
    19 bře 2004
    Lokalita:
    Bratislava, SK
    @Dan J. Asi takto: SV a číslo je dobre viditeľné, ostatné je zašlé časom alebo zamaľované. Nápisy ako na nákladných vozoch, to jest na bočnici vľavo. Kukni sem:

sv_ibops.jpg

sv_gkks.jpg

alcapone toto olajkoval.
  6. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Fajn, tak doplním SV za číslo a hotovo, tady je ukázka z OR, zatím bez SV:
    CSDvagCey_dilensky_v_OR.jpg

alcapone toto olajkoval.
  7. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj. Poslední malá ukázka z aktivity Rekreačního vlaku. Ještě čekám, až z depa vyjedou dvě parní mašinky, projedu ještě jednou celou aktivitu a pak ji zveřejním.
    SJŘ1.jpg
    SJŘ2.jpg

8. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
  9. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Zatím jsem s 464kou vyjel už z Jeseníku. :)
    Sp 267.jpg

10. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    Asi ano. 464 byly doma i v Šumperku (pod Olomoucí) ještě v r.1974.

11. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Tak jsem s "Spéčkem" za Šumperkem. V Hanušovicích přihodili vůz, jen doufám, že dojedu do Olomouce, zásoba vody činí 37%. :) V Olomouci je času k dozbrojení dost a dost. Tam mi posun přihazuje ČSD ABa + pošťák a odebírá "efko".
    Sp 267_II.jpg

alcapone toto olajkoval.
  12. Pepa z Nuslí

Pepa z Nuslí Průvodčí

Člen od:
    2 črc 2008
    Lokalita:
    Praha
    Koukám Dane, že tě to OR docela chytlo, když jsou tam tyhle super možnosti. Já právě přemýšlím o tom, že přejdu čistě na OR, ale chci se zeptat. Jak to máš s trainsetem?

13. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj.
    Trainset BP + úpravy od Josky, pak další opravy z netu a modely taktéž. Něco nemám upravené vůbec a když dělám aktivitu naklonuji pro ono vozidlo eng s úpravou pro OR a přihodím k aktivitě.

Jinak k aktivitě spěšňáku. Dle jř. má pobyt vlak v Olomouci 20:38 - 20:52, tj. 14 minut, takže se asi mašiny střídaly, Jeseník - Olomou a Olomouc - Brno, proč tak dedukuji:
    - Ze složení vlaku, který přijede do Olomouce, 464.0 + F + Dsd + ABa + 2x Bh, kdy mám zásobu vody 27%, se v Olmiku odvěšuje vůz F a posun k vlaku přihazuje zezadu vůz ABa + DFa (v mém případě německý pošťák).
    - Zbrojím hned u perónu po zastavení, ale silne pochybuji, že doplnění mašiny vodou trvalo 5 minut, když zahájím posun v onech 20:43, než odstavím rybák F a najedu na vozy je to cca 30 sekund před odjezdem vlaku. Takže dle mí dedukce, mašina, která dovezla směšňák z Jeseníku v Olomouci odstoupí i s F-kem a najede jiná do Brna, mezi tím posun na prdel vlaku přihodí vozy ABa + pošťák.
    Mohlo tak být? Kdo jezdil v roce 1969 - 70 Sp 267 Jeseník - Brno? Ten by to mohl vedět naprosto přesně. :)

14. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Tento výpravčí asi na Vochtánce (tánořiště, kemp Potštejn) asi pořádně potáhnul a to chudák musel do práce, ještě se po chlastu pěkně klepe... :) :) :)

15. Tom Kanka

Tom Kanka Provozní technik

Člen od:
    11 říj 2009
    Docela s ním cítím, s Vochtánkou mám své zkušenosti! :)

Tax toto olajkoval.
  16. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Takže nebudu čekat na opravy OR, verze X3868 toho moc nevyřešila a tak jsem poslal Joskovi k vydání:
    kompletace-filtr-nadpisy.jpg
    - Verze OR X3862 zde:https://james-ross.co.uk/projects/o...&utm_source=openrails.org&utm_medium=referral Pod novější verzí se nebude aktivita chovat korektně, nebudou stíhat dojezdy vlaků ve stanicích a celé to překopávat nebudu je to osm a půl hodiny. Obrázek už taky měnit nebudu, podklad jsem smazal, takže zvláštní R1 je taky pracovní název, vše ostatní je u aktivity v sjř. :)
    - Bude vám chybět pár verzí "papířáků", vyměňte dle tabulky v Read Me ( nebo počkejte, snad zanedlouho spatří světlo světa :) ) a doporučuji si pořádně přečíst Read Me.
    - Aktivita je zařazena do GVD 1969/70, spoj samotný je fikcí, taktéž nákladní vlaky, nemám sjř., jen klasicky jízdní řád osobní. Taktéž řazení vlaků jsem dělal odhadem.

Vracím se až po neděli a aktivitu tak odesílám dnes, snad se brzy objeví zde: http://www.mojevlacky.cz/
    Přeji příjemnou zábavu. Dan J.

Tax, Icik, Martens a 1 další člen toto olajkovali.
  17. Tax

Tax Moderátor Správce

Člen od:
    19 bře 2004
    Lokalita:
    Bratislava, SK
    Dane, pls. pošli mi tie papieraky ešte raz. Ď.

18. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj. V aktivitě Kiss Expresu jsem začal osazovat Ostravu hlavní, jen se ještě změní počasí, kdy bylo 20.5.2016 počasí docla... :)
    OV HLN_KISS_001.jpg
    OV HLN_KISS_002.jpg

Tax a BR601 toto olajkovali.
  19. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ostrava hlavní dokončené a jde se na Ostravu Mariánské hory, Svinov a Polanku... Ach jo, kde je do Přerova, Břeclavi a do Brna... :)
    OV HLN_KISS_003.jpg
    OV HLN_KISS_004.jpg
    OV HLN_KISS_005.jpg
    OV HLN_KISS_006.jpg

Tax, Icik, Martens a 2 dalších toto olajkovali.
  20. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Studénka, staré sedlnické zhlaví a přilehlé vlečky:
    Kiss_stud_sedl_zhl.jpg
    Kiss_stud_vlecky.jpg
    Kiss_stud_vlecky2.jpg

mmouka, Tax a alcapone toto olajkovali.

Sdílet tuto stránku