Aktivity pro OR Dan J.

Vlákno ve fóru 'Aktivity + tvorba aktivit v Open Rails' založil Dan J., 6 pro 2016.

1. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj. Takže jsem rozjel Pendolíno na monogame verzi. K snížení FPS na 30 jsem použil Bandicam a zde hlásím výsledky.
    Projel jsem celou trasu bez uložení Ostrava - Zábřeh na Moravě, před Zábřehem, snad už za Mohelnicí na mne "vybafla" tahle hláška:
    Pendolino.jpg
    Dal jsem hlášku ignorovat a při vjezdu do Zábřehu mi OR slítnul a skočila mi nabídka menu. Nevím, jsetli jsem povolilvšechny ddl. soubory, ale tohle povolování je fakt na...
    Další věc, fakt mi nejdou dělat screeny, jen černá plocha a tak samo to vypadá i v nabídce load v obrázcích. To co je na obrázku je když mi to OR vyplo a hodilo na pozadí s tou zprávou.

Pozitiva:
    OR se sníženým FPC běhá luxusně, po celou trasu ani jeden šedivý vůz a neškube se to ani při načítání traffic na trati, v plně obsazené Olomouci, se mi to malinko zaškubalo, ale bez pádu a to jsem čuměl, předtím jsem musel vždy uložit. Poněvač to v nejlepším případě padlo na odjezdu z Olmiku před vjezdem do nákladního.
    Dan

2. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    Není to náhodou za Moravičanama před Mohelnicí?

dvacka toto olajkoval.
  3. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Možná, spadlo to až v Zábřehu, je jedno, kde to je, jde o tu hlášku. :) Jinak po nahrání jsem to včera dojel až do Prahy, tam mi skočila hláška, že je plná peměť a OR monogame šel do menu. Ale opravdu, zvuky jedou líp, i textury se zobrazují líp, jem v dálce blikají, žižkovský vysílač blikal jak u vytržení, některý traffic v dálce taky bliká. Chce to prostě vychytat. Pro mne důležité 3 věci, které nechápu.
    1. Proč jsem musel odblokobvávat soubory ddl. (mimochodem, ostatní když otevřu stejným způsobem poraděným výš, je tam taky odblokovat. S klasickým OR jsem tento peoblém neměl?
    2. Proč mi nejdou dělat screeny, výsledek je černá plocha? (ty oststní jsou svreeny z kalsického OR, ty z monogame, mají jen 10 567, jako by comp nedouložil?
    OR screeny.jpg
    3. Proč ani v nabídcel Load nemám náhledy a mám tam jen černá místa?
    OR menu.jpg
    Dan

4. RadstaR

RadstaR Cestující

Člen od:
    18 úno 2017
    1) Protoze vyvojar ma asi neco jinak nastaveno u sebe a ty soubory se chteji nacitat ze site misto z lokalniho umisteni (zbytecny vysvetlovat). Tohle je problem vyvojare + nastaveni zabezpeceni tvyho uctu
    2, 3) Prevod pod monogame neni kompletni, nejspis to vyvojar zatim neresil

5. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Dík za objasnéní, stáhnul jsem totiž novou verzi monogame a musím to přepisovat zas. :) Poradím se s kolegou, co mi udržuje comp. Nelezu tam, čemu nerozumím... :) :) :) Nicméně, musím uznat, že OR monogame je velký krok vpřed, bohužel potřebuji screeny k testům tratě, tak jsem musel nahodit starou verzi OR. Teď se ale k testům a tvorbě dostanu tak v sobotu, né li v neděli.

6. Icik

Icik Posunovač

Člen od:
    2 led 2010
    Lokalita:
    Chomutov
    Já aktivitu dojel na jeden zátah bez save až do Prahy, kde jsem si dal pauzu. :)
    To blikání způsobuje dynamické stínování. Pokud ho vypnete, bude to blikat jako blázen úplně vše. Napadlo mě zvýšit rozsah ShadowMap také na 4km a výsledek se dostavil - nic nebliká ani v dálce.

7. bob57_cz

Člen od:
    6 srp 2005
    Které programy jsi vyzkoušel na snímání? To nefunguje žádný?

8. Venny

Venny Posunovač

Člen od:
    28 črc 2005
    Lokalita:
    Mariánské Lázně
    MonoGame se tu propírá o stošest...
    Nezaslouží si problematika vlastní vlákno? S časovým odstupem by někdo marně hledal příslušné informace na Danových aktivitách, rozcourané na X stránek a přerušované příspěvky jiného obsahu.
    ;)

Jinak v tuto dobu, v tento čas hlásí odkaz na stažení MonoGame OR Error 404.:eek:

Lukyn-CZ a dem toto olajkovali.
  9. DeadFish

DeadFish Pokladník

Člen od:
    13 čer 2006
    OR MonoGame jsem v tuto chvíli, v tento čas stáhl bez sebemenších problémů na první dobrou.
    On spíše bude problém v tom, že ovečkám nedali až pod čumáček správné klikátko a samy si to neumí najít ... béééé o_O

Luke19 toto olajkoval.
  10. Šnek

Šnek Vlakvedoucí

Člen od:
    31 srp 2005
    Lokalita:
    Zbůch
    Další chytrej.

Dan J., Venny, Lukyn-CZ a 2 dalších toto olajkovali.
  11. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    On spíš bude problém v tom, že ty co tady napíšešje je buď rýpání, nebo vyloženě hnidopich, viz tehdejší citace na moje překlepy tu na fóru... Béééééééé.

12. DeadFish

DeadFish Pokladník

Člen od:
    13 čer 2006
    Netuším, co je chytrého nebo rejpavého na faktu, že když mi něco nefunguje, tak navštívím stránku produktu, jestli náhodou nevyšla verze nová a proto ta stará nejde. Jak prosté ... ale ono je i to očividně na někderé zdejší až příliž.

Překlepy jsou jedna věc, cílená ignorace mateřského jazyka věc zcela odlišná, on by občas i Bulhar s Maďarem museli přemýšlet, cos vlastně chtěl říct. Přečíst si po sobě příspěvky není taky nic světoborného, co by nikdo nezvládl.

Máš pravdu, stádo se tady pěkně kupí. Vzájemně se oblajkute třeba komplet, to jistě vaše problémy vyřeší. ;)

PS: Už ti google poradil, jaký je rozdil mezi nápisem a nadpisem?

Luke19 toto olajkoval.
  13. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Mně google radit nemusí, já jsem ze školy už nějakých 30 let +/- a nějaké kecy o pravopisu mám úplně někde u pr... Takže si poučování laskavě nechej buď pro své děti, nebo někam jinam, než u mne do vlákna s aktivitama, nezlob se, ale žádnou pozitivní radu jsem tady od tebe kromě rýpání nezaznamenal (viz. příspěvek výše Vennymu).

Nic, konstruktivně k tvorbě, prosím nevíte někdo, zda by bylo možné u posunu toto?
    - Koncová stanice Káčov optřená lichověžníkovou tabulkou na vjezdu. Odjezd Mn ze Lhoty 18:32, kde mne předjela M 131čka a do Káčova dojela v 18:31, oznam do Lhoty, že mohu odjet s Mn.
    - M 131 začne v Káčově objíždět soupravu v 18:36, soupravu objíždí tak, že by měla stát za vekslema směr Lhota 18:41 - 45, než fíra přejde a najede na vozy.
    - Já dojíždím k lichoběžníkové tabulce +/- v 18:42 a mám u ní zastavit (do Káčova s Mn vjíždím po Hurvajzovi, jak vlak druhý a Hurvajs ve stanici posunuje)

Takže vlastně by M131 stál při mém dojíždění k tabulce za výhybkama (modré označení). Nebo by musel do mého příjezdu stát tam, kde mám červenou značku? Jde o to, že mi v OR neprojede návěst a tak bych chtěl M131 postavit při mém dojíždění k tabulce na tu modrou značku, ale nevím, zda to nebylo a není proti předpisům. :).
    posun káčov.jpg
    Já mám samozřejmě zastavit zde:
    posun káčov2.jpg
    A až M131 najede na vozy dostat povolení k vjezdu do Káčova a až motorák odjede zahájit závěrečný posun v aktivitě.
    Dan

14. Plexi

Plexi Posunovač

Člen od:
    29 čer 2015
    No, nejsem si úplně jistý, zkoušku z předpisů dnešních či minulých nemám a ani jsem neměl, ale mám pocit, že podle předpisu D3 z dob ČSD se v dopravně nesmí posunovat, pokud se k ní blíží jiný vlak, tudíž posunující vlak dostane od dispečera pokyn, kdy má ukončit (přerušit) posun, aby se dalo bezpečně vykřižovat. Případně mě prosím někdo znalejší opravte. :)

15. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj.
    Tak jo, nebudu to komplikovat, Mn bude stát ve Lhotě do té doby, než Hurvajs dokončí v Káčově posun (objede soupravu), pak teprve vyjede do Káčova, a motorák už bude připraven k odjezdu.
    Dan

16. bob57_cz

Člen od:
    6 srp 2005
    Takže cíleně ignoruješ? Ne, jen neumíš.
    99% zdejších blbů ani po dvou přečteních vlastního plku žádnou chybu neobjeví, tak proč by to vůbec po sobě četli?
    Z posledních dnů stačí zářivý příklad několikanásobného „vysokoškoláka” slovenského stavitele trati 191-193, bobi. ;)

17. VáclavS

VáclavS Průvodčí

Člen od:
    29 črc 2005
    Lokalita:
    Praha 5 Barrandov
    V praxi to bylo tak, že dirigující dispečer dal vlakvedoucímu čas, do kdy musí v dopravně přerušit/ukončit posun, aby mohl druhý vlak bezpečně odjet ze sousední dopravny. Toto bylo důležité zejména při posunu za lichoběžníkovou tabulku. Zvláštní situace by nastala za nemožného dorozumívání, kdy si čas odjezdu vlaku ze sousední dopravny musí hlídat vlakvedoucí sám a současně je zakázán posun za lichoběžníkovou tabulku.

18. Plexi

Plexi Posunovač

Člen od:
    29 čer 2015
    Dan J.: Podle mě by bylo asi lepší, kdyby Os v Káčově přerušil posun a Mn vyjel ze Lhoty a po příjezdu Mn do Káčova a ohlášení dirig. dispečerovi by mohl Os pokračovat v posunu.

19. Dan J.

Dan J. Strojvedoucí

Člen od:
    25 črc 2006
    Lokalita:
    Ostrava, Hradec Králové
    Ahoj, to nelze. Káčov má tři koleje, dvě dopravní a jedna je u budovy manipulační s rampou, pokud bych vjel do Káčova s Mn, Hurvajs by neměl kde objet soupravu. Přijede na kolej 1., já s Mn vjíždím na 2. a pokud by měl objíždět soupravu jel by po 3., kolem budovy a nebo bych na ní musel já vjet a zastavit před perónem a nejsem si jistý, že bych dle předpisů na ní vjet vůbec mohl a odjezd také myslím ne.
    posun káčov3.jpg

20. Plexi

Plexi Posunovač

Člen od:
    29 čer 2015
    Vjezd/odjezd na/z manipulační koleje možný není, ale nešlo by to jednoduše udělat tak, že by M131.1 objížděl po 3. koleji kolem budovy? Opět říkám, nejsem si příliš jistý, ale pokud se během posunu v dopravě křižuje, tak posunující díl by stejně měl stát na manipulační koleji.

Sdílet tuto stránku