Aktivity pro OR Dan J.

Dane děkuji za vysvětlení zítra jestli se dostanu k PC tak si to dám dokupy a ACE zase vymažu. Jsem to pochopil tak že když smícháme obě varianty ale zatrhnu upřednostňovat DDS tak prostě načte DDS a ACE vynechá.

Dan J.

Strojvedoucí
Ne, přešte obě textury, jen pokud mají DDS, tak je přečte přednostně a záleží na které textury máš směrování v s. souboru.

Icik

Provozní technik
Vypadá to, že budeš mít opraveny reverzní body ve stanicích tak, aby OR korektně detekovalo stanice. Hroch totiž reklamoval zřejmě to stejné jako ty přímo na Elvasu. Počkej na novou verzi.

Zdravím! Pro aktivitu Žabotlam 2006 potřebuji nějaké maďarské vozy (MAV Retro). Čím je mohu nahradit, když se nechci registrovat (nem tudom)? Děkuji.

Icik

Provozní technik
Ahoj, pokud ji ještě nemáš, tak tady je nová verze: http://www.interazioni-educative.it/Varie/OR_NewYear_MG.zip
Má tam být opravena detekce stanic v "nestandardních situacích" a jedna novinka v podobě nových triggerů, které spíná jak hráč tak AI.
Příklad použití je třeba, že po příjezdu vlaku do stanice se spustí konkrétní staniční hlášení jen pro tvůj nebo AI vlak.
Další použití je pro AI, které tím spustí trigger resetující čas čekání dalšího vlaku. Slouží pro synchronizaci startu AI vlaku, čekajícího na signál volno.

Kód:
SIMISA@@@@@@@@@@JINX0a0t______

Tr_Activity (
        Tr_Activity_File (
                Events (
                        EventCategoryLocation (
                                ID ( 1 )
                                ORTSTriggeringTrain ( "TestEventAI" 43230 )
                                ORTSContinue ( 3 )
                                )
                        EventCategoryLocation (
                                ID ( 2 )
                                ORTSTriggeringTrain ( "TestEventAI" )
                                ORTSContinue ( 3 )
                                Outcomes (
                                        ORTSActivitySound (
                                                ORTSActSoundFile ( "milanogrecopirelli.wav" "Ground" )
                                                )
                                        )
                                )
                        EventCategoryLocation (
                                ID ( 4 )
                                ORTSContinue ( 3 )
                                Outcomes (
                                                                        ORTSActivitySound (
                                                ORTSActSoundFile ( "abbadialariana.wav" "Location" )
                                                ORTSSoundLocation ( -12506 14779 -939.019 1159.00 394.96 )
                                                )
                                        )
                                )
                        EventCategoryLocation (
                                ID ( 5 )
                                ORTSTriggeringTrain ( "TestEventAI" )
                                ORTSContinue ( 3 )
                                Outcomes (
                                        ORTSRestartWaitingTrain (
                                                ORTSWaitingTrainToRestart ( "TesteventAI_Wait" 42900 )
                                                        ORTSDelayToRestart ( 5 )
                                                        ORTSMatchingWPDelay ( 31230 )
                                                        )
                                        )
                        )
                        EventCategoryLocation (
                                ID ( 6 )
                                ORTSTriggeringTrain ( "TestEventAI" 43230 )
                                ORTSContinue ( 3 )
                                Outcomes (
                                        ORTSActivitySound (
                                                ORTSActSoundFile ( "leccomaggianico.wav" "Location" )
                                                ORTSSoundLocation ( -12506 14779 -939.019 1159.00 394.96 )
                                                )
                                        )
                                )
                        EventCategoryLocation (
                                ID ( 7 )
                                ORTSContinue ( 0 )
                                )
                        )
                )
        )

Ahoj, Dane, co je pls při prvním obratu v Kolíně u aktivity žabotlamů tak šokantního, že se přes něj nedostanu? Jedu to na X4157 od Rosse, bo ta z Elvasu se mi sice načte, ale okénka jsou bez textu (viz otisk). DDS textury odfajfknuty, opravné balíčky žabotlamů v trainsetu.
Jednou jsem obrat udělal a dojel na Zálabí (kde to spadlo), ale teď to pravidelně padá před odjezdem, když odfuní lůžkáč směr Velim a ženou se do stanice náklady. Do té doby to jede bez potíží.
3157.jpg

Mám tu taky jednu odezvu a postřeh k Žabotlamkám: z Nymburka dojedu se zdvojenou soupravou na Masaryčku. Zastavím, dostanu hlášku, přejdu dopředu a na monitoru stanic mám správně zobrazeno - následující stanice Vysočany cca 7km. V okamžiku rozpojení souprav se monitor zblázní a ukáže do Vysočan 68 (nebo snad 86)km, teď už opravdu nevím, ale to není asi důležité. Při jízdě směrem na Libeň, Vysočany, Lysou se zbývající vzdálenost sice odečítá, nejde ovšem výpis následujících zastávek. Když jsem zkusil tu druhou soupravu "zapomenout" v Libni, nepomohlo to. Zabralo až odpojení v Lysé nad Labem u 1. nástupiště (je zde delší vyčkávání s průjezdem několika rychlíků, nákladů a historické soupravy). Jinde to odpojení ani není možné, aby odstavená žabina nepřekážela provozu. Potom už šlo vše normálně až do konce aktivity.
Projeto na MG-OR 4157 a MG-OR New Year, chování stejné.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Venny. Proto jsem pal "jasně určenou verzi OR", na tabulku stanic se nedívej, ta tě nezajímá (kilometry) v určené verzi OR MG začne normální odpočet, v novější nikoliv a tu výš, jsem ještě nezkoušel. Odvěsit máš na Msaryčce, tam to pak servis uklidí.
Ahoj, Dane, co je pls při prvním obratu v Kolíně u aktivity žabotlamů tak šokantního,
Ahoj. Nic, jen se musí vypnout v nastavení OR "načítat noční textury pouze v případě potřeby", jinak OR padá.

Čau Dane! Dobře, ale která verze je ta jasně určená? Uvedený odkaz vede na registraci u Elvas Tower... Nemám dobré zkušenosti z bezhlavými registracemi na různých, zejména zahraničních webech. Zároveň si zálohuji několik posledních verzí MG-OR, právě s ohledem na aktivitáři hlášené problémy u některých z nich a možnost návratu k "stabilnější" nebo bezproblémovější nebo k té, na níž byla aktivita postavena. Je možné, že ji mám, ovšem z doprovodného textu, který je jinak obsáhlý a podrobný, ji nevyčtu. Je to škoda.
Jinak aktivita je povedená až na ten problém s odvěsem. Hodně dalších úspěchů.

Verze MG-OR 4157. Tu mám a zkoušel jsem to na ni.
Toto se zobrazí po rozkliknutí odkazu PŘÍMO v přiloženém pdf návodu k Žabině.
Snap_2019.01.27_17h50m46s_002_Board Message - Mozilla Firefox.jpg
Jak jsem zjistil porovnáním odkazů v textu a zde na fóru, v tom PDF zřejmě není aktivní část "_id=90658".
Snad tento dialog někomu pomůže z nesnází...

Verze MG-OR 4157. Tu mám a zkoušel jsem to na ni.
Toto se zobrazí po rozkliknutí odkazu PŘÍMO v přiloženém pdf návodu k Žabině.
Zobrazit přílohu 22118
Jak jsem zjistil porovnáním odkazů v textu a zde na fóru, v tom PDF zřejmě není aktivní část "_id=90658".
Snad tento dialog někomu pomůže z nesnází...
Aj ja mam s tym problem, jednoducho tam je nejake obmedzenie, hoci mam aj ucet.

Můžu poprosit o radu? Dojel jsem s žabotlamem do Lysé, kde bych si mohl udělat obrat do Milovic, ale nedaří se mi přestoupit. ALT+F9 + dvojklik, ale nic se neděje. Pokud dám venkovní pohled (ě), tak se kamera točí okolo 810ky, ale ovládat nejde, a nelze se ani dostat do kabiny. Verze OR dle požadavku aktivity, mimo dvou vozů u Panonie jsem nic neměnil...

Ne, určitě nechybí..:) Mám uloženou pozici tak to pak zkusím natočit. Stalo se mi to už jedné aktivitě, ale tam jsem si myslel že nemám správnou verzi OR.

Nahoře