ORTS modely

dem

Strojvedoucí
Taká malá drobnosť, ale poteší......Rozhodne menej náročné ako by to bolo modelované....

rag.JPG
 

dem

Strojvedoucí
Dnes som dorobil, modelovo vetráky na boku strechy, delenie strechy a ventilátory EDB.......Kto by chcel aby sa aj točili má smolu. Je to len textura :)

rag.JPG
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
.....Potom tam ešte pôjde plane zo sklom.....
Tak to je super, kdo to ještě neví, tak ORTS umí zobrazit i světla, definovaná za průhlednými materiály :cool:. Vypadá to vážně pěkně ve hře, když světlo svítí za sklem tak jak má ;).
 

dem

Strojvedoucí
No tak som pri exporte do OR zistil, že všetko mám zle, takže nová textura a iný spôsob mapovania inak to nevysmoothujem.......Preto robím asi len vagóniky.Je to jednoduchšie...
 

Tax

Moderátor
Správce
@dem : Milan, aj niektoré vagóniky dokážu potrápiť. Taký papierak alebo Calm sú oblé všade ;) A nechci vedieť čo s cisternami alebo cibuliakmi ;) Ale na všetko sa nájde nejaká finta.
 

dem

Strojvedoucí
Však ja sa nesťažujem, len konštatujem, že som to urobil zle :) A teraz riešim tú fintu :) A už som ju aj našiel. Strechu som namapoval ako jeden kus štýlom, mapovanie na prázdne miesto a následne nato vyskladal texturu......Teda presne opačný postup....
 

Tax

Moderátor
Správce
@dem: Ak je tam okap tak sa to dá, aj ja to robím rovnako. Ale skús to na plešine akú má Ganz ;)
 

kiski

Skladník
Milan, ten spôsob mapovania, ktorý tu uvádzaš, použíam s úspechom aj u RW... Je totiž takto zaručené, že nebude textúra nikde skreslená.
 

Plexi

Signalista
Jů, to je boží! Ani už nemusíš nic dodělávat, i s tou tratí to můžeš vydat takhle, ani nevadí, že je to holá krajina a mašina nemá podvozky... :D

(Pro rýpaly - neberte to vážně prosím... ;))
 

dem

Strojvedoucí
Tak znova prerobená strecha a trochu čelo, plus domodelované nejaké drobnosti......Už to ani nerátam, koľkokrát som to čelo a strechu robil a stále to nie je ono.........Nechcem si predtaviť, koľkokrát musel starý na svojej laminátke toto absolvovať, kým bol spokojný, alebo Pikku na svojich mašinách....Ja robím len hlúpeho , kockatého ragulina....:oops:

ragu.JPG
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Nuž on zase až tak kockatý nie je...je tam dosť sklonovo atypických častí. Ale pri všetkej úcte k Jardovi Starého laminátka je doposiaľ neprekonaný nesmrteľný model. Akurát mi chýba verzia 230 s prednými tabuľkami medzi svetlami, nedá sa totižto naskinovať ČDC S489.0001...
 

dem

Strojvedoucí
Starú schovať do alfy a medzi svetla FA.......FA čo som robil na starého laminátku ešte stále mám.....Aj keď orginál je orginál.
 
Nahoře