Zprovoznění MSTS editoru

Vlákno ve fóru 'Dotazy začátečníků' založil okoun, 2 srp 2017.

Tagy:
  1. okoun

okoun Začátečník

Člen od:
    27 úno 2015
    Zdravím, už asi rok řeším problém, že mi nejde spustit MSTS editor na W10. Nevím, zda je to W 10 nebo špatným nastavením, ale chtěl bych si alespoň vložit startovací bod trasy. Nevíte prosím někdo jak zprovoznit ten editor? Na W 8 mi to nějak šlo, ale na W 10 už mi to vždycky napíše, program MSTS editor přestal pracovat. Předem díky za odpovědi.

2. Opíčák_350

Opíčák_350 Začátečník

Člen od:
    19 říj 2016
    Lokalita:
    Trenčín
    Ahoj, tak v prvom rade treba zistiť či je chyba vo Win. alebo v trainsete. Skús si dať do zložky TRAINSET len common.snd, common.cab a DEFALUT plus nejaký skin zo známej stránky. Ak aj tak nejde je chyba vo WIN. Na niektorých PC kde je Win 10 rozbehneš niekde nie... Moja rada je: Skús Open Rails :) Máš tam aj editor v ktorom si štartovací bod trasy vytvoríš. Na youtube je kopec návodov. A s OR ti pomôžem keď niečo nepôjde. Takže skús nainštalovať OR. Každopádne problém sa asi vyriešiť nedá. Ak je chyba vo Win. buď prejdeš naspäť na 8 alebo OR... Ak sa mýlim kľudne ma opravte...

Open Rails stiahneš tu: http://openrails.org/

Po prípade pozri toto vlákno... Je tu tvoj problém.

https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/4719/

Naposled editoval moderátor: 2 srp 2017
  3. okoun

okoun Začátečník

Člen od:
    27 úno 2015
    V OR jezdím, ale s tím editorem neumím, ale je fajn, že jsi mi alespoň osvětlil jak to je. Podíval jsem se na nějaké návody a zkouším to, ale nejde mi dát koncový bod trasy. :D Ale snad na to příjdu. :) A děkuji za rady. :)

4. Opíčák_350

Opíčák_350 Začátečník

Člen od:
    19 říj 2016
    Lokalita:
    Trenčín
    V pohode za máličko... To chce iba čas určite na to prídeš :) Ďakujem správcovi za úpravu :)

okoun toto olajkoval.
  5. bob57_cz

bob57_cz Pomocník strojvedoucího

Člen od:
    6 srp 2005
    Tady mi chybí info, jestli ti samotný vlastní simulátor funguje. Pokud ano, pak by to mělo jiné snadnější řešení než přechod na OR.

6. Opíčák_350

Opíčák_350 Začátečník

Člen od:
    19 říj 2016
    Lokalita:
    Trenčín
    Jo to je pravda, môže stačiť aj zlý GLOBAL alebo niečo chýbať a nemusí to ísť....

7. okoun

okoun Začátečník

Člen od:
    27 úno 2015
    Nejde mi ani MSTS samotné, ale už jsem se trochu z rozkoukal v OR editoru a ten umí všechno co potřebuji. Děkuji všem za rady. :)

8. Opíčák_350

Opíčák_350 Začátečník

Člen od:
    19 říj 2016
    Lokalita:
    Trenčín
    V pohode, jasné tiež je to fajn editor :)

9. BR601

BR601 Pokladník

Člen od:
    20 led 2014
    Lokalita:
    KOŠICE
    Tuším sa tu rozoberala možnosť win10 a MSTS, treba popozerať v určitom vlákne. Úplne istý si nie som, ale v minulosti sa tu rozoberali snáď každý systém s MSTS. Obzvlášť si pamätám vlákna zo 7mičkou a 8mičkou, ktoré som sledoval.

Edit: A zrovna je vlákno čo som myslel tiež medzi novými príspevkami. https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/4719/page-11

10. robo stavitel 2010

robo stavitel 2010 Pokladník

Člen od:
    21 bře 2010
    Ja odporúčam ten návod proste stiahneš si tu aplikáciu dgVoodooCpl nainštaluješ ju do priečinka s MSTS tuším ani to netreba inštalovať len nakopírovať tu exe a dve knižnice potom otvoríš to exe a nastavíš podľa návodu grafickú kartu a po reštarte ide msts ešte možno lepšie ako na Windows 7 ani sa mi nezda žeby ta sekal pri načítavaní objektov a RE ide ešte aj roztiahnuť na celu obrazovku ako mne staviteľovi to celkom vyhovuje aspoň vidím lepšie jak na to maličké okienko. Vrelo odporúčam odskúšanie na Intel core i 5 - 5200 grafická karta intel HD 5500 a nvidia 940M 8GB RAM a Windows 10.

Sdílet tuto stránku